Na mapie drogowej prawie każdej miejscowości są skrzyżowania uznawane za niebezpieczne. W Grajewie oprócz skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z ulicami: Konopską, Kolejową i Szkolną do newralgicznych niewątpliwie należy też krzyżówka z ul. Dworną. Podobnie jest z ul. Cmentarną, Konstytucji 3 Maja oraz DK nr 65. Przekonują się o tym niemal codziennie kierowcy, którzy chcą bezpiecznie włączyć się do ruchu. Czas oczekiwania szczególnie w godzinach szczytu bardzo się wydłuża, często nie może się obyć bez wymuszenia pierwszeństwa.
Lokalna społeczność uważa, że jedynym skutecznym elementem poprawy bezpieczeństwa w tych miejscach jest montaż sygnalizacji świetlnej, co też mieszakńcy sugerują podczas spotkań z samorządowcami w okręgach wyborczych. Grajewianie twierdzą, że tylko światła przyczynią pozwolą pozbyć się trudności z włączaniem się do ruchu z dróg podporządkowanych.
Na dzień dzisiejszy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (zarządca dróg krajowych) nie widzi takiej potrzeby. Uważa, że budowa sygnalizacji świetlnej jest działaniem niezasadnym. Dlaczego? W momencie ukończenia trasy Via Baltica cały ruch zewnętrzny z DK 61 będzie wyprowadzony z miasta. GDDKiA nie chce inwestować w drogi, które niebawem będą drogami lokalnymi – tłumaczył podczas jednego ze spotkań w okręgu Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.
Grajewski magistrat "w swoim zakresie" dąży do rozkorkowania miasta i zmniejszenia ruchu chociaż po części w niektórych miejscach. W ubiegłym tygodniu został złożony wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ekologicznej. Jadąc od strony Augustowa w kierunku Białegostoku kierowcy nie będą musieli wjeżdżać do centrum miasta. Najprawdopodobniej zostanie stworzona możliwość przejazdu nową ulicą – wjazd z DK 61 z ul. Kopernika, przejazd przy Osiedlu Młodych, wyjazd ul. Topolową (naprzeciw marketu budowlanego).
Żywimy nadzieję, że zakładane inwestycje doczekają się rychłej realizacji, by nam mieszkańcom poprawić sprawniejsze funkcjonowanie.
piątek, 13 września 2024
czwartek, 12 września 2024
A o pieszych już nikt nie pomyślał? że z przejściem na drugą stronę jest problem:( tylko samochody są ważne co tam ludzkie życie
Powinni zamontować żółte latarnie przed przejściem wtedy kiedy pieszy chce przejść to kierowca musi mu ustąpić pierwszeństwa.
Już jest niby taka obwodnica przez szymany cały Białystok latem jeździ
W Zambrowie jakos była zasadnosc zrobienia kilku Swiateł pomimo obwodnicy..w Grajewie nic nie jest zasadne...pewnie dla GDDKiA trzeba wlesc troszke w d..e...i wszystko bedzie zasadne..
Bardzo dobrze,gdyby nie to że to potrzeba nam odciążyć kierunek Łomża -Augustów Więc co z tymi ulicami?
To prawda że problem jest w kierunku Łomża - Augustów a NIE do Białegostoku. Problemy są i będą z wyjazdem z wielu ulic, wystarczy przestrzegać przepisów. Zdjęcie pokazuje nam PRAWDZIWY PROBLEM bo jest to trasa przelotowa. I tu trzeba skierować całą uwagę.
W naszym grajdołku nic niej jest zasadne poza zlikwidowaniem dworca PKS tu nawet niedługo pociągi przestaną się zatrzymywać-bo będzie zamiast miasta wiocha czyli miasto cofa sie w rozwoju
Prostaczy pomysł. Chcą zabagnic samochodami najspokojniejszą dzielnice miasta WIKTOROWO / Ekologiczna / Ten numer nie przejdzie.
Prezent dla Białegomiasta.
Panie Burmistrz, to zróbcie obwodnicę za ogródkami. P;o co sie pchacie przy blokach i domach jednorodzinnych. Latem bedzie tu tysiące samochodów w dwie strony.
Przy Topolowej ma być osiedle domów jednorodzxinnych. Kto tam zechce sie budowac jak za płotem ma być obwodnica. Poroniony pomysł.
montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach powoduje korki i wcale nie powoduje ograniczenia prędkości. Ełk jest dobrym przykładem rozwiązań komunikacyjnych. Zamiast drogich świateł wybudowano bezobsługowe i praktyczne ronda turbinowe. Pojazdy zwalniają nawet gdy nikt z boku nie jedzie. W Grajewie są potrzebne takie ronda w dwóch miejscach zjazd na ul Braci Świackich (do Pfleiderera) oraz skrzyżowanie z ul.Dworną (przy starym rynku.
Ruchliwa droga przy blokach i domach mieszkalnych, na taki pomysł to jedynie urzędnik mógł wpaść, świeci inteligencją i wiedzą. Jeszcze ekrany ustawcie, żeby dzieci pod kołami samochodów się nie zabawili.
Zamiast świateł powinny powstać ronda.
Pani PRZEWODNICZĄCA RADY, też jest z WIKTORÓWKI. Pani TEZ JEST ZA MINIOBWODNICĄ PRZEZ TO OSIEDLE.
kOLEJNY pANIE rADNY, pan też?
Ten numer nie przejdzie.
Bardzo dobry pomysł popieram
Kupiliśmy mieszkanie w bloku przy Ekologicznej , bo cenimy spokój. Teraz znów myślimy o przeprowadzce.