poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

SP2: Wycieczka w prezencie

W dniu 17 stycznia 2017 roku dzieci z klas II d, I a i I c  SP nr 2 w Grajewie wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży uczestniczyły w przedstawieniu  teatralnym Szczęśliwy Książę, w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka.

Obejrzany spektakl pełen poetyckiego nastroju, ukazujący wartości ponadczasowe: miłość, przyjaźń, ale także pychę, zachłanność, samolubność,  skłania do zadumy nad odwieczną sprawiedliwością i dobrem.

Następnie dzieci miały okazję zwiedzić kulisy teatru, a także pracownię plastyczną i techniczną. Z wieży widokowej teatru podziwiały panoramę miasta.

Uczniowie zobaczyli  też szopkę bożonarodzeniową, zlokalizowaną przy klasztorze kapucynów w Łomży (ul. Krzywe Koło). Jest to największa tego rodzaju szopka w północno-wschodniej Polsce. W szopce porusza się prawie 50 postaci historycznych, wprawianych w ruch za pomocą systemu przekładni i specjalnych wózków. Dzieło stworzono w latach trzydziestych  XX w.

Dopełnieniem wycieczkowych atrakcji był wspólny posiłek w Mc Donald`s. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niesamowitych wrażeń i okazała się wspaniałym prezentem choinkowym.

 

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.