czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8507 wyświetleń

Skutki picia alkoholu

KPP Ełk: Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Wcześniej tym samym pojazdem jechał jego, także nietrzeźwy, kolega 

Dwóch nietrzeźwych kierowców w jednym samochodzie zatrzymali wczoraj ełccy policjanci. Okazało się, że najpierw osobowym golfem kierował pijany 29-latek, który później zmienił się za kierownicą ze swoim również nietrzeźwym 21-letnim znajomym. Ten kierowca wpadł w poślizg i uderzył pojazdem w drzewo. Obaj mężczyźni byli poszukiwani.   

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zanie w gminie Kalinowo. Na miejscu policjanci zastali rozbitego na przydrożnym drzewie golfa oraz dwóch mężczyzn, którzy jechali tym pojazdem. Mężczyźni zostali zbadani przez załogę pogotowia ratunkowego, nie zostali hospitalizowani. 
Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że na łuku drogi kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem pojazdu w drzewo. 21-latek, który kierował pojazdem w chwili zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany w policyjnej celi, skąd po wytrzeźwieniu trafi do aresztu śledczego. 
Policjanci ustalili także, że wcześniej drugi z mężczyzn również kierował samochodem. On także był nietrzeźwy – miał prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że ma on zakaz kierowania pojazdami, ponieważ wcześniej odpowiadał już za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 29-latek również był poszukiwany.   
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (1)

Dwie pieczenie na jednym ogniu: )

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.