środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11716 wyświetleń

Skąd powódź na Szpitalnej ?

Z Bogdanem Wojsławowiczem, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta o przyczynach podtopienia ul. Szpitalnej w Grajewie oraz o tym co należy zrobić, aby do podobnej sytuacji nie doszło w przyszłości, rozmawia Adam Mazurek.    


– Co było przyczyną niedawnego podtopienia ul. Szpitalnej w Grajewie ?

B.W. - Jako kierowca, który często jeździ samochodem znam problem tej ulicy, który występują tuż po ulewie. Osobiście kilka lat temu jadąc Fiatem 126 p zatopiłem się. Podtopiona ulica to wynik wadliwej kanalizacji deszczowej. Po prostu woda nie jest w stanie odpowiednio szybko spłynąć gdyż jest za wąskie gardło.

– Kto za to odpowiada, czy właścicielem tej ulicy jest miasto ?

B.W. - Kilka lat temu miasto dostało ul. Szpitalną z nieodpowiednią kanalizacją deszczową w spadku od Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Aby rozwiązać problem trzeba przebudować kanalizację deszczową. W tym roku w budżecie nie przewidziano na tę inwestycję żadnych pieniędzy, być może znajdzie się ona w przyszłorocznych wydatkach miasta.

- Co konkretnie trzeba zrobić, aby podczas kolejnego „oberwania chmury” ulica była przejezdna ?

B.W. - To poważna inwestycja, na którą trzeba opracować stosowną dokumentację. Na początek należałoby zburzyć starą nawierzchnię, wykonać nową kanalizację o wyższych przekrojach, a następnie położyć nowy asfalt. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 100 tys. zł. 

- Dziękuję za rozmowę.

B.W. - Dziękuję, pozdrawiam czytelników e-Grajewo.pl

e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć - (foto: C. Wiszowaty, wdarius, K. Karpiński)


 

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (7)

Ta ulica nie była w spadku z SML-W. To Wasza ulica od początku tylko w zeszłym roku dowiedzieliście się o tym. Taki macie bałagan. Tak samo ul Koszarowa zawsze byla Wasza, ale Wy dowiedzieliście ssię o tym w zeszłym roku i zaczeliście sprzątac.
Ponadto od dziesieciu lat monituje o poprawienie błednej (Bład spowodowal pracownik UM przed wielu laty) numeracji domów przy tej ulicy. Pracownicy mówią faktycznie i co. i nic. pod tym samym adresem mieszkają dwie obce rodziny posiadajace różne działki. To jest arogancja słóżb miejskich.

hahaha 100 000 to juz taniej by było zeby przez 10 lat strazacy przyjezdzali i wypompowywali wode

na tej ulicy zawsze tak jest ja popada... tak było od zawsze od kąd pamietam.. jeszcze na stojąco pod szfę wchodziłem to już takie bajora miały tam miejsce.....; ale przynajminej wesoło byo :)))

Tak nie ma pieniędzy na inwestycje. Powiat Grajewski nie złożył ani jednego wniosku do Programu Dla Polski Wschodniej. Widać jak naszym "władzom" zalży na rozbudowie miasta i jego rozwoju... nawet nie starają się o dodatkową kasę. Czy w Grajewie nie ma już czego rozbudowywać?

Ludzie przecież dzieci to czytają. Jak mozna mówić że woda nie jest w stanie, albo że jest za wąskie gardło?

taki bałagan to nic ,na Geodetów to dopiero pasztet .Tam przy wjeżdzie jest tak wąskie gardło ,że wkrótce nie będzie można tam wjechać.Zapraszamy z aparatem fotograficznym

kilka let temu dostaliście w spadku od Spółdzielni ulicę Szpitalną a pieniędzy na rozbudowę zabrakło w tym roku to co robiliście przez te kilka lat?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.