środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 14177 wyświetleń

Silny wiatr. Skutki wichury - Grajewo

Synoptycy zapowiadali silny wiatr do godzin wieczornych. Niestety nie obeszło się bez widocznych skutków wichury.

Bez prądu jest prawie 33 tys. odbiorców w Podlaskiem. Jak informuje Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja, awarie dotyczą głównie mieszkańców z okolic Białegostoku. Problemy w dostawie prądu są też w okolicach Łomży .

Ponad sto interwencji zanotowali w piątek do wczesnego popołudnia strażacy w Podlaskiem w związku ze skutkami silnego wiatru - podało Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa PSP w Białymstoku

Wiatr uszkodził też elewację bloku na Osiedlu Centrum w Grajewie. Odpadło pokrycie całej ściany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zerwany dach budynku gospodarczego - to skutek silnie wiejącego  wiatru w Szczuczynie. 

Kilkanaście samochodów zostało uszkodzonych w Białymstoku. Na te auta stojące na zakładowym parkingu przy ul. Produkcyjnej spadła konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi.

 

 

Komentarze (32)

Wracając dzisiaj rano z targowiska nie mogłam zrobić kroku w przód przechodząc obok starego Tesco.

Widać, że nawet solidnie wykonana elewacja.

Gratulacje dla osoby która była na każdym etapie budowy i robiła odbiór robót od klejenia styropianu na placki ,dyblowaniu zatapiania siatki i tynkowaniu .mam nadzieję że gwarancja 5 cio letnia jeszcze nie minęła i ten pseldo fachura co wziął kasę poprawi to na swój koszt

Myślę, że to wina Tuska

Brawo dla wykonawcy

Brak kołkowania i pasów obwodowych, albo choćby pasów poziomych co kilka rzędów styropianu i katastrofa gotowa. Ale z to było tanio.

To nie są skutki wichury to są skutki wykonania.

To nie skutki wichury tylko świadectwo bylejakiego wykonania tej inwestycji i należytego nadzoru na każdym jej etapie od klejenia styropianu jego dyblowaniu i zatapiania siatki .krótko mówiąc ktoś zaj****

Wiatr pokazał jak żle zostało wykonane docieplenie szczytu.

Mysle ze spoldzielnia ubezpiecona byla ?

Robota fachowców zero kołków robota odebrana prezes za pewne bardzo zadowolony z współpracy z wykonawcą!

Kolokowania styropianu to tam nie widać.... Fuuuuszeeraa

takie są skutki braku kołkowania styropianu i klejenia na placki

Ciekawie była położona na izolacja. Bardzo ciekawie.

To nie są skutki wichury. To są skutki wykonawstwa na odwal, a może materiały nieodpowiednie - tanie. Oczywiście wiatr był, ale nie miał prawa zdmuchnąć izolacji cieplnej.

Na pewno wina Tuska

Zle cos zrobia a pozniej jak nie wina Tuska , to wiatru.

Przy dzisiejszym wietrze nie ma prawa ta elewacja nawet drgnąć. No ale co się dziwić norma w Polsce byle szybko i tanio a potem się pomyśli w razie czego.

Sprawa do prokuratora mieszkańcy zostali oszukani

Gdzieś była dziura między narożnikiem a ścianami i podwialo.Czy jeśli byłoby na placki ,i jeszcze paski to jeśli wiatr się wkradł to by i tak nie pomogło,a kołowanie to niestety podstawa.

A po drugie gdzie jest napisane że nie można kleić na placki? Jakoś tego nie można znaleźć,,,????

Wszystko można ustalić,przy oględzinach będzie wiadomo ile kołków poszło na arkusz i będzie wiadomo czy wykonano pracę ok.oraz oczywiście długość kołków.Dla fachowców takie oględziny to pestka.Chciałbym wiedzieć kto poniesie za to odpowiedzialność,,,mam nadzieje,że nie wszyscy członkowie spóldzielni,,,

Jeszcze troche to w tym bloku będą leciały szkła z balkonow na glowę osób tam chodzących z pieskami. Uwaga patrzec należy nie pod nogi ale w górę. Ten blok stwarza zagrożenie.

Wiał wiatr i powstała szczelina.

Co do elewacji to kołki były zamontowane. Dziś z bliska oglądałem.

Użytkowniku gdzie te kołki były zamontowane?

Jeden kołek na akrusz - tylko jeden kołek! To tak dużo? Przecież to jest nie do pomyślenia, żeby w XXI wieku robić taką fuszerkę! To jest skandal komuś mogła stać sie krzywda!

Nie od dziś wiadomo ze doją nas wszyscy! Fuszerka za którą my mieszkańcy płacimy,takie cuda nie tyko w Grajewie , przykre ale prawdziwe, przetargi na remont bloków po jak najmniejszych kosztach no i widać skutki. Każdy by chciał tanio i dobrze ale niestety tak się nie da. Albo dobrze albo tanio.

Widac w Grajewie same Fachowcy tu aniolka tam slabanek i jest jak w niebie.

Miasto partakow wezmie Nie patrzy na ich umiejetnosci a gwarancja powinni to na wlasny koszt poprawic podac do wiadomosci kto to robil chiba dopiero sie uczy

Ciekawe..jest już znany wykonawca czy firma już nie istnieje?

Tak to jest jak promuje się bylejakość, nikt za nic nie odpowiada ,nie ma żadnych norm, kontroli każdy robi co chce i efekty są takie, dobrze, że blok nie runął ,bo budowa też wygląda tak, że połowa cementu trafia do potencjalnych nabywców.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.