piątek, 27 stycznia 2023

Warto przeczytać

  • 5 komentarzy
  • 7181 wyświetleń

Siła jest kobietą

Każdego dnia zgłębiam siłę kobiecego charakteru. Znam mnóstwo kobiet, których los nie oszczędził, które nawet nie mają świadomości tego, że są silne. Niektórzy mówią, że sama do tego grona należę. Może tak jest?

Nieżyjący od dawna artysta, Bob Marley powiedział, cyt.” Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz”.

Znam kobietę, która w czasach licealnych została skrzywdzona przez bandę pijanych chłopaków. Trauma, którą przeżyła jest wciąż obecna w jej życiu. Stworzyła pełną rodzinę, posiada dzieci, jednak każdego dnia zmaga się ze wspomnieniami tamtych chwil. Niejednokrotnie jej związek wisiał na włosku i tylko – jak sama przyznała - silna miłość do dzieci i poczucie odpowiedzialności  trzymają ją w pionie.

Mam koleżankę, która ma za sobą dwa długoletnie, nieudane związki, pociechy, które zmuszona jest wychowywać sama. Zadziwiające jest to, że ona cały czas wierzy w prawdziwą miłość i twierdzi, że to dzieci dają jej siłę, by mierzyć się z codziennością i trwać w nadziei lepszego jutra.

W moim otoczeniu jest kobieta, w domu której nie dzieje się dobrze. Na pewno nie jest  szczęśliwą osobą, ale  podkreśla, że upór czerpie od dzieci.

Choroba nowotworowa jednej z bliskich mi koleżanek odkryła moc matczynej miłości. Koleżanka odeszła, ale to miłość do dzieci determinowała jej wielomiesięczną walkę o zdrowie.

Kobiecie, której zmarło dziecko, wspomnienia dają siłę, by nie załamać się, nie poddać oraz inne dzieci, które trzeba wychować.

Jak to jest, że kobiety dźwigają ciężary losu, rozwiązują problemy, przedkładają potrzeby bliskich nad własnymi, uśmiechają nawet wtedy, gdy ich oczy są pełne łez a kobiece łzy są sposobem wyrażania smutku, wątpliwości, miłości, samotności, cierpienia i dumy. Prawdziwa kobieta zawsze walczy o to, w co wierzy.

Tylko kobieta potrafi dostrzec piękno natury i zachwycić rosą pod stopami. Tylko kobieta potrafi zrozumieć drugą kobietę, dać jej oparcie i wartościową radę.

Zatytułowałam tekst - siła jest kobietą -  ale może powinnam była napisać dzieci są siłą. Każdej z nas.

Bez nich życie straciłoby sens i szczerze współczuję każdej, której nie jest dane doświadczyć macierzyństwa. Walki o spełnienie tego marzenia nigdy nie powinno się przerwać.

 

kpw

środa, 25 stycznia 2023

Jak odnaleźć numer działki?

Komentarze (5)

Zgadzam się w 100 procentach

Polecam film grany w Kinie w Grajewie w ten piatek, sobote i niedziele "KOBIETY BEZ WSTYDU".

Uważam,że w sytuacjach kryzysowych kobiety radzą sobie lepiej od mezczyzn

Nie zawsze kobieta potrafi zrozumiec drugą kobietę,wręcz przeciwnie potrafi ją zniszczyc i być z tego bardzo dumna.Jest taka mieszka naprzeciw kościoła chodzi na mszę i rozbiła kilka rodzin szukając tatusia swym dzieciom a sobie męża.Te kobiety co im zgotowała piekło na ziemi musiały być silne ale niestety w jednej z rodzin doprowadziła wspólnie z kolejnym kochankiem czy tam konkubinem do tragedii.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.