Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 2557 wyświetleń

Sierpień - miesiącem trzeźwości

Kościół w Polsce od kilkudziesięciu lat wzywa wiernych do złożenia sierpniowego dobrowolnego daru abstynencji od alkoholu. 

W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu – napisał w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień –  biskup Tadeusz Bronakowski.

W apelu biskup Bronakowski podkreślił, że ważnym czynnikiem, który wpływa na wysokie spożycie alkoholu są miliony wydawane na jego reklamowanie.

– W ciągu roku tylko producenci piwa wydają na reklamy kilkaset milionów złotych. Te ogromne środki przeznacza się na tworzenie fałszywego obrazu alkoholu, jako niezbędnego i niezwykle atrakcyjnego elementu ludzkiego życia. Obecnie reklama alkoholu to nie tylko telewizja, prasa czy radio. Pojawiają się coraz to nowe formy przyzwyczajania ludzi do picia. Marki alkoholowe sponsorują wydarzenia sportowe i artystyczne. Celują przede wszystkim tam, gdzie koncentruje się uwaga i emocje młodych ludzi. Łączą alkohol z radością, wolnym czasem, letnim wypoczynkiem, ale też silnymi emocjonalnie chwilami, jak wspólny mecz na stadionie czy uczestnictwo w dużym festiwalu muzycznym – czytamy w apelu.

 

Całość Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 można znaleźć TUTAJ

 

Już miesięczna abstynencja przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi, a może też stanowić wstęp do dłuższego lub całkowitego pożegnania się z alkoholem. Dlaczego warto? Co się dzieje z organizmem, gdy nie pijemy alkoholu przez 30 dni?

 

Spożywanie alkoholu może utrudniać zrzucenie nadprogramowych kilogramów, a także przyczyniać się do tycia. Dotyczy to zwłaszcza słodkich drinków alkoholowych, które dostarczają do organizmu dużo cukru. Dodatkowo piciu alkoholu często towarzyszy sięganie po przekąski i kaloryczne posiłki. Takie nawyki mogą utrudniać odchudzanie, a także powodować tycie.

Miesiąc bez alkoholu może sprzyjać ograniczeniu stanów zapalnych w organizmie, a tym samym przyczynić się do poprawy stanu skóry lub zmniejszenia bólów stawowych. Nadmierne spożycie alkoholu sprawia, że substancja ta podrażnia ścianę jelit, powodując stany zapalne nie tylko lokalnie, ale też w całym ciele. Kilka mocno zakrapianych nocy zwiększa ryzyko wystąpienia chronicznych stanów zapalnych w tkankach.

 

 

 

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (9)

Bardzo dobry pomysł, tylko czy budżet kraju wytrzyma. Mocno spadną dochody skarbu państwa.

pijecie to wszystko wiecie z pierwszej ręki.

Dlatego na codzien i od swieta wszystkie sklepy ojca otwarte do pozna i wszedzie mega promocje .

A ja wzywam aby księża nie uprawiali sexsu, skoro są w celibacie. Najpierw trzeba zacząć od siebie by wymagać od kogoś.

Do księży.Trzeba dać przykład od siebie żeby kogoś pouczać.

Taaak ? a w TVPiS wino Tuska nadal reklamuja i sprzedaja !

Ksiądz też człowiek i potrzeby ma.

Ksiądz niech nie rządzi. A zajmie się ewangelią!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.