Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2757 wyświetleń

Samorządy z pomocą dla miasta Równe na Ukrainie

W dniach 14-16 stycznia 2024 r. delegacja Powiatu Grajewskiego w osobach:

- Pani Maria Jasińska – Skarbnik Powiatu Grajewskiego,

- Pani Lidiya Shevchuk – nauczyciel jęz. angielskiego w Zespole Szkół w Niećkowie, złożyła wizytę w Równem na Ukrainie. Władze miasta oraz dyrekcja Komunalnego Przedsiębiorstwa Niekomercyjnego „Szpital Miejski Nr 2” Rówieńskiej Rady Miejskiej zaprosiły Pana Waldemara Remfelda, Starostę Grajewskiego oraz samorządowców z terenu naszego powiatu do złożenia wizyty celem sprawdzenia wykorzystania otrzymanej różnorodnej pomocy humanitarnej, w tym nowego agregatu prądotwórczego, który został ufundowany przez  Powiat Grajewski i lokalne samorządy: Gminę Wąsosz, Gminę Rajgród, Gminę Radziłów, Gminę Szczuczyn, Gminę Grajewo i Miasto Grajewo.

 

 

Delegacja została przyjęta w ratuszu miejskim przez władze miasta Równe, a po oficjalnych rozmowach strony wzajemnie wymieniły się upominkami i pamiątkami regionalnymi. Rozmowy tłumaczył pracownik Rówieńskiej Rady Miejskiej, we współpracy z  Panią Lidiyą Shevchuk, która zna biegle cztery języki (ukraiński, angielski, rosyjski i polski). 

Następnie przedstawiciele Komunalnego Przedsiębiorstwa Niekomercyjnego „Szpital Miejski Nr 2” Rówieńskiej Rady Miejskiej: Panowie Dyrektorzy, Naczelna Pielęgniarka oraz  Główna Księgowa zaprezentowali pomieszczenie zbudowane pod potrzeby posadowienia agregatu prądotwórczego i specjalne instalacje przyłączeniowe oraz oprowadzili delegację po szpitalnych obiektach.
Na zakończenie wizyty delegacja Powiatu Grajewskiego złożyła kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych w czasie trwającej wojny.

 

Władze miasta i szpitala przekazały wyrazy ogromnej wdzięczności i podziękowania dla mieszkańców i  firm oraz wszystkich władz samorządowych z terenu powiatu grajewskiego  za okazywane wsparcie od początku wybuchu wojny. 
Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook'a Powiatu Grajewskiego.

 

Komentarze (1)

Zajmicie się swoim gniazdem pod nosem a nie obcym, tym bardziej,że historia pokazała jak("przyjaciele, wasi bracia") nam ładnie się odwdzięczyli na przestrzeni wieków....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.