Warto przeczytać

Samodzielna księgowość, program do księgowości

Samodzielne prowadzenie księgowości z wFirma.pl

Dokonywanie rozrachunków z urzędem skarbowym, a także z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych od zawsze było zmorą wielu przedsiębiorców, a w szczególności osób samozatrudnionych. Zwykle prawdziwie niezbędna okazywała się pomoc doświadczonego księgowego lub biura rachunkowego. Niemniej jednak ich usługi są zwykle wysoko wycenione i często przedsiębiorca na skorzystaniu z nich może więcej stracić lub zyskać. Z tego też względu, coraz większe grono osób pracujących na przysłowiowy "własny rachunek" zastanawia się, czy istnieje sprawdzony sposób na to, by samodzielne prowadzić księgowość, nawet w przypadku, kiedy nie posiadają oni podstawowej wiedzy z zakresu finansów. Okazuje się, że tego typu rozwiązaniem jest oprogramowanie Mała Księgowość od wFirma.pl


Kto może korzystać z Małej Księgowości?

Mała Księgowość to innowacyjne i dość przełomowe rozwiązanie z zakresu księgowości. Okazuje się, że mogą korzystać z niego osoby, które nie mają kierunkowego wykształcenia z zakresu finansów i rachunkowości. Niemniej jednak warto podkreślić, że wFirma.pl tworząc ten program do księgowości uwzględniła przede wszystkim potrzeby i wymagania małych przedsiębiorstw, osób samozatrudnionych, a także co ciekawe również i biur rachunkowych. Dlaczego? Otóż zwykle małe firmy nie są wstanie ze względów ekonomicznych zaaranżować w przedsiębiorstwie osobnego działu księgowego, a osoby samozatrudnione, często na początku swojej działalności liczą się z każdym groszem, więc skorzystanie z usług biura rachunkowego, wydaje się być poza ich zasięgiem. Dzięki rozwiązaniu w postaci Małej Księgowości od wFirma.pl nie muszą oni już martwić się o dodatkowe wydatki, ani o poprawność wystawianych faktur czy obliczeń. 


Jak korzystać z Małej Księgowości?

Oprogramowanie do księgowości od wFirma.pl jest niezwykle proste w obsłudze. Zostało ono bowiem stworzone z myślą o tych, którzy nie mają wiedzy z zakresu rachunkowości, a jednocześnie posiadają jedynie podstawową znajomość obsługi komputera. Program do księgowości działa więc na niezwykle prostych zasadach. Co więcej, można go użytkować bezpośrednio po uruchomieniu na danym komputerze. Użytkownicy mają do dyspozycji niezwykle wygodny panel administracyjny, który jest wręcz intuicyjny w obsłudze i zapewnia dostęp do każdej funkcjonalności programu. Oczywiście jednorazowo musi uzupełnić podstawowe dane osobowe i dane własnej działalności, a program automatycznie je zapamiętuje, więc nie trzeba się martwić, że trzeba będzie je uzupełniać przy każdorazowej próbie wystawienia faktury, czy skorzystania z innych możliwości oprogramowania. W zależności od pakietu, który zostanie wybrany przez przedsiębiorcę, będzie on mógł korzystać z różnorodnych funkcji. Zwykle poleca się wersję wraz z programem do fakturowania, który automatycznie pobiera dane klientów z bazy GUS jedynie po wprowadzeniu numeru NIP. Co więcej znacznie przyspiesza on proces wystawiania faktur i udostępnia wystawianie ich w aż 9 językach i kilkunastu różnych szablonach do wyboru, które dodatkowo można opatrzyć własnym logiem.


Czy Mała Księgowość jest rozwiązaniem opłacalnym?

Opłacalność oprogramowania można rozważać w kilku aspektach. W pierwszej kolejności, Mała Księgowość wychodzi korzystniej w zestawieniu z usługami profesjonalnych księgowych, a także w usługami świadczonymi przez biura rachunkowe. Z tego też względu tak szeroko rekomenduje się ją małym przedsiębiorstwom i osobom samozatrudnionym, by mogły one dokonywać rozliczeń, bez zbędnych, dodatkowych opłat. Niemniej jednak Mała Księgowość jest również rozwiązaniem opłacalnym pod względem zaoszczędzonego czasu. Otóż okazuje się, że wystawienie faktury wraz z poprawnym wyliczeniem stawek VAT nie zajmie przedsiębiorcy więcej niż 5 minut, a także nie będzie on musiał się przy tym stresować, że któreś z obliczeń jest obarczone zbyt dużym ryzykiem błędu. Tak więc Mała Księgowość jest ogromnym ułatwieniem, a także świetnym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia, które umożliwi samodzielne prowadzenie księgowości.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.