wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 5671 wyświetleń

Sadzimy 1000 drzew na minutę

Sadzimy 1000 drzew na minutę

20 kwietnia 2017 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie: kpt. Arkadiusz Lichota i mł. bryg. Kazimierz Golubiewski oraz druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Akcja sadzenia drzew rozpoczęła się o godzinie 9:00 na terenie Nadleśnictwa Rajgród, Leśnictwo Przejma. Po oficjalnym rozpoczęciu akcji przez zastępcę nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród pana Arkadiusza Malinowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Grajewie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa pożarowego w lasach i trwającej kampanii „Stop pożarom traw”. Udzielono też instruktażu dzieciom i osobom dorosłym w jaki sposób wzywać pomoc korzystając z numerów 998 i 112, a także omówiono zasady zgłaszania zdarzeń.

Po zakończeniu pogadanki uczestnicy udali się w przygotowane wcześniej miejsce do sadzenia drzew, a po udzieleniu krótkiego instruktażu przez leśnika czynnie włączyli się w akcję. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ było okazją do niecodziennego spotkanie z przyrodą, pogłębienia wiedzy o lesie jako domu wielu gatunków roślin i zwierząt.

Poza strażakami i pracownikami nadleśnictwa nowy las sadzili również uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie oraz członkowie kół łowieckich Batalion Łomża, Knieja Łomża, Cietrzew Prostki oraz Bóbr Osowiec.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się posadzić w sumie 4000 sadzonek sosny.  - informuje Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (3)

czy wykopki kartofli na jesieni też będą zorganizowane w PGR?

To sie kiedyś nazywało CZYN PARTYJNY - stare wraca.

To szybko poszło 4minuty i po robocie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.