sobota, 28 maja 2022

Warto przeczytać

Rozpoczęły się wakacje

Rozpoczęły się wakacje. Nie dla wszystkich jednak jest to okres wypoczynku i relaksu. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Grajewscy funkcjonariusze, jak co roku czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów wypoczywających na naszym terenie.

Grajewscy policjanci, podobnie jak mundurowi z całej Polski w sezonie letnim prowadzą wzmożone działania „Bezpieczne wakacje”. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się na wypoczynek na naszym terenie. Działania te polegają głównie na wzmożonych kontrolach w ruchu drogowym pod kątem prędkości, stanu trzeźwości kierujących, odpowiedniego sposobu przewożenia dzieci, stanu technicznego pojazdów, czasu pracy kierowców itp. Wzmożona aktywność policjantów dotyczy także zwiększonych służb na wodach i terenach przywodnych, w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. W czasie wakacji policjanci w szczególny sposób troszczą się o dzieci i młodzież spotykając się z uczestnikami obozów, kolonii, z dziećmi w ośrodkach kultury, świetlicach wiejskich, informując o różnego rodzaju zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Rozpoczęcie wakacji i co się z tym wiąże wzmożona aktywność grajewskich policjantów skutkowała zatrzymaniem trzech nietrzeźwych kierujących. Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci grajewskiej drogówki odebrali także prawo jazdy pięciu osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość w trenie zabudowanym o 50 km/h oraz nałożyli ponad 70 mandatów za wykroczenia związane z naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Policjanci aktywnie uczestniczą także w zabezpieczaniu imprez o charakterze artystyczno – rozrywkowym. W dzisiejszym dbali o bezpieczeństwo uczestników Grajewskiego Rajdu Samochodowego oraz festynu strażackiego w Wierzbowie. Wczoraj natomiast uczestniczyli w zabezpieczeniu obchodów nocy świętojańskiej tzw. „Palinocki” w Szczuczynie i III Grajewskiego Pikniku z Folklorem. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli bawić się wypoczywać bezpiecznie. Już w przyszłym tygodniu zaplanowane zostały pierwsze spotkania z uczestnikami obozów i kolonii zorganizowanych na terenie powiatu grajewskiego. Elementem działań profilaktycznych mających na celu bezpieczeństwo w komunikacji była prezentacja alkogoogli oraz tzw. symulatora zderzeń. Sprzęt ten  został zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Weekendowe działania były doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, głównie nad wodą oraz w ruchu drogowym. W ramach organizowanych stoisk profilaktycznych policjanci rozdawali odblaski zachęcając jednocześnie do ich używania.

Grajewscy policjanci życzą wszystkim mieszkańcom powiatu udanego i efektywnego wypoczynku! Aby wakacje były słoneczne, radosne i przede wszystkim bezpieczne!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.