piątek, 29 września 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11702 wyświetleń

Rozlewnia alkoholu

Wczoraj po południu policjanci z suwalskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami referatu grup mobilnych Izby Celnej w Białymstoku przy wsparciu antyterrorystów wkroczyli na jedną z posesji w centrum Suwałk. W mieszczącej się tam hali policjanci i celnicy zatrzymali na gorącym uczynku rozlewania alkoholu czterech suwalczan w wieku od 25-42 lat. W przeszukanych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 7 tys. litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 500 tys. zł. Alkohol w większości był już rozlany do plastikowych jednolitrowych butelek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że takiej formie miał trafić do sprzedaży na terenie całego województwa. Ma miejscu zabezpieczona została też wykorzystywana w tym procederze aparatura (węże, zawory, pompy oraz filtry). Wartość należnego i niezapłaconego w tym przypadku podatku akcyzowego przekracza kwotę 300 tys. zł.
Wszyscy zatrzymani wczoraj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań w Suwałkach. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na pytanie jak długo zatrzymani trudnili się tym procederem oraz skąd pochodził zabezpieczony alkohol z pewnością odpowie postępowanie prowadzone przez referat karno-skarbowy Urzędu Celnego w Suwałkach.


Mariusz SitniczukIzba Celna w Białymstoku
nadkom. Jacek Dobrzyńskirzecznik prasowyKomendanta Wojewódzkiego Policjiw Białymstoku

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (5)

Brawo Panowie POLICJANCI!!!. To jest super praca wasza. Gratulacje

wyrazy głebokiego wspólczucia przeysłają ziomkowie z Białegostoku
mariusz otapowicz osiedle tbs

ciekawe co zrobią z tym "towarem", chyba nie wyleją do ścieku, bo szkoda by było, lepiej rozdać potrzebującym

zabrali ,odadza , sprzedadza nam w inym opakowaniu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.