poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 16567 wyświetleń

Rozkopane Grajewo


Od kilku tygodni miasto jest rozkopane w wielu miejscach. Związane jest to z wymianą rur i węzłów c.o. W związku z pytaniami mieszkańców o wykonawców inwestycji oraz niepokojem, co do napraw po rozbiórkach zapytaliśmy prezesa PEC R. Zolnika.


- Prace wykonywane są przez firmy wyłonione w drodze przetargu. Przedsiębiorstwa te są też odpowiedzialne za doprowadzenie do stanu pierwotnego miejsc oraz rzeczy, które ulegają rozbiórce, są demontowane, bądź zostaną zniszczone podczas prowadzonych prac na potrzeby projektu.

Roboty budowlane pn.: „Budowa sieci cieplnych preizolowanych wraz z promocją projektu” wykonuje konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „Watex” Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie.Roboty budowlane pn.: „Budowa węzłów cieplnych należą do firmą GPEC Serwis Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Plac budowy został przekazany Wykonawcom w kwietniu 2012 roku, zakończenie i oddanie do użytku planowane jest na koniec 2014 roku.Grajewskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej realizuje projekt "Poprawa efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego Miasta Grajewo oraz sprawności przesyłu i dystrybucji energii cieplnej poprzez modernizację sieci i węzłów cieplnych". Dzięki ponad 16 mln dotacji z Funduszu Spójności, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie wymienionych ponad 12 km sieci cieplnych kanałowych na rury preizolowane, a także istniejących węzłów cieplnych na wysokosprawne płytowe, kompaktowe. Modernizacja wpłynie na zmniejszenie strat ciepła i ograniczenie ilości awarii sieci. Całkowity koszt projektu to ok. 27 mln zł.


fot. e-Grajewo.pl


Komentarze (7)

jeżeli spadną straty przesyłu, wzrośnie sprawność układów grzewczych to cena za GJ też powinna się obniżyć

Gor cena za GJ nie będzie malała (niestety węgiel cały czas rośnie) Myślę że będzie nadal rosła tak jak wszystko w naszym kraju rośnie :(

przepraszam nie wszystko,bo pensje stoją

gor masz rację ale nie do końca niestety cena za węgiel rośnie (ci co palą w domkach węglem to coś wiedzą na ten temat) więc cena za GJ będzie nadal rosła

dziś na tym drewnianym pomoście skręciłam rękę!!!

kaes sierota jesteś tego drewnianego mostu już nie ma od 2 tygodni (dobrze że rękę a nie nogę)

jest przy schodkach przy 47- południe 13 -sierota

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.