poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

Rodzinne warsztaty punch needle w Niećkowie

Punch needle… cóż to takiego? Jeszcze kilka lat temu mało kto o tym słyszał, obecnie jednak ta technika haftu pętelkowego zaczyna być coraz bardziej popularna. 

W skrócie, to właśnie haft pętelkowy wykonywany za pomocą specjalnej igły tkackiej. Fenomen tej techniki jest taki, że kiedy z jednej strony powstają mięsiste pętelki to z drugiej powstaje haft płaski. Dzięki punch needle można zrobić oryginalne dodatki do mieszkania np. poduszki w stylu boho czy ładną dekorację na ścianę. Punch needle ma także zastosowanie przy ozdabianiu ubrań. Dzięki tej technice można spersonalizować swoją ulubioną dżinsową kurtkę albo torbę, dodając ręcznie wykonane naszywki. 

W sobotę, 25 maja 2024 r., w Dworze w Niećkowie odbyły się Rodzinne Warsztaty Punch Needle, podczas których można było zapoznać się z techniką haftu, nauczyć się podstawowych ściegów oraz metody wykańczania prac. Uczestnicy poznali różne rodzaje igieł oraz dostępnych tkanin nadających się do punch needle.

Warsztaty wspaniale poprowadziła Pani Halina Bernacka, właścicielka firmy oh!cott z Krakowa. Świetny kontakt z uczestnikami i widoczny profesjonalizm, to cechy, którymi niewątpliwie się wyróżnia. Dziękujemy za poprowadzenie warsztatów i przekazanie niezbędnej wiedzy o hafcie pętelkowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i wspólne spędzenie czasu.

 


Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook Powiatu Grajewskiego.

A już niedługo kolejne spotkania w zabytkowym Dworze w Niećkowie, organizowane dzięki współpracy samorządu Powiatu Grajewskiego z Fundacją Most the Most.

 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.