czwartek, 28 września 2023

Warto przeczytać

Rodzaje nieruchomości, które zawsze sprzedają się jako pierwsze

Ponieważ wysokiej klasy apartamenty stają się coraz bardziej popularne i, deweloperzy wychodzą naprzeciw rynkowi, oferując luksusowe oferty zaprojektowane przez znanych architektów i projektantów wnętrz. Co decyduje o popularności apartamentu?


Widoki z góry

Penthouse'y i sub-penthouse'y są zazwyczaj bardzo poszukiwane, jeśli są dobrze zaprojektowane, mogą być jednymi z pierwszych, które zostaną sprzedane po uruchomieniu nowego projektu. Apartamenty z widokiem na rzekę są bardzo pożądane. Innym czynnikiem wpływającym na szybką sprzedaż w The Park House był północny aspekt. Najbardziej poszukiwane apartamenty to te, które mają najlepszą orientację. Z reguły oznacza to północ lub północny wschód. Mieszkania wychodzące na północ i znajdujące się na szczycie budynku są zazwyczaj wybierane jako pierwsze. Wyjątkiem są sytuacje, w których widoki skierowane są w innym kierunku.


Dodatkowa przestrzeń na zewnątrz

Jeśli na osiedlu znajduje się kilka mieszkań z wyjątkowo dużymi tarasami lub balkonami, to często są one sprzedawane jako jedne z pierwszych. Zawsze znajdą się nabywcy szukający dodatkowej przestrzeni ogrodowej na parterze. Lokale z ogródkami często mają dodatkową zaletę w postaci posiadania gruntu w tytule własności, co jest bardzo cenione przez kupujących. Parter jest również popularny wśród właścicieli zwierząt domowych, ogrodników i tych, którzy lubią bawić się na świeżym powietrzu.


Jedyna droga prowadzi w górę

Poza apartamentami z ogrodem, nieruchomości na wyższych poziomach zazwyczaj sprzedają się wcześniej niż ich odpowiedniki na niższych poziomach, mimo że mają ten sam plan piętra w wyższej cenie. Zazwyczaj deweloper najpierw uruchamia niższe poziomy wieżowca, ale w ramach tych pięter najpierw sprzedają się wyższe poziomy. Im wyżej się znajdujesz, tym mniejszy będzie hałas uliczny, choć w rezultacie niższe poziomy budynku mogą być wyposażone w lepszą izolację akustyczną mamtoo.pl

 


Jak dużo możesz zarobić

Podczas gdy aspekt, widoki i najwyższej klasy architektura mają uniwersalny urok, sprytni inwestorzy będą mieli zdrowy zysk z wynajmu na szczycie swojej listy życzeń. Apartament, który wykazuje wysoki dochód z wynajmu lub niższą cenę początkową, będzie atrakcyjny dla sprytnych inwestorów, którzy wcześnie wejdą na rynek.

Mieszkania znajdujące się na tyłach budynków zlokalizowanych przy ruchliwych drogach sprzedają się w pierwszej kolejności, a mieszkania z jedną sypialnią często sprzedają się jako pierwsze w budynkach o najlepszych lokalizacjach. Nabywca, który chce kupić mieszkanie w prestiżowym budynku, ale nie ma budżetu na najlepsze apartamenty, kupi je na poziomie podstawowym, aby zapewnić sobie pożądaną lokalizację i styl życia.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.