Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 3585 wyświetleń

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (22)

Czy można prosić inwestora o zamieszczenie projektu-wizualizację końcową inwestycji.

Tydzień temu o rewitalizacji było już pisane. Teraz zrobili studnię. Nie zapomnijcie napisać jak zrobicie drugá studnię. Metoda propagandowa - pisać jak najwięcej, nawet o tym samym. W ten sposób tworzy się wrażenie, że dużo robi się. Wrażenia wielkie roboty mało.

@Sylwester
Inwestorem jest miasto, a wizualizacja końcowa inwestycji powstanie dopiero po wykonaniu inwestycji, żeby się wszystko zgadzało, bo teraz nie wiadomo jeszcze jak i co wyjdzie.

Tu tzw przestrzał nie wystarczy powinno się zrównać z ziemia te ruiny zwane niby zabytkami od torów po kościół i wybudować nowoczesne centrum miasta od podstaw.Grajewo jest najbrzytszym miastem Podlasia wizerunkowo,turystycznie oraz komunikacyjne bez dworców PKP,PKS hotelu centrum rozrywki ,kawiarni itd

To jest jakie mać być Centrum GRAJEWA w tym miejscu . Trzy bloki pięć lub sześć pięter wybudować w miejsce rozwalających się obiektów, budynków . To będzie wizerunek jako miasto Grjaewo ma wyglądąć w następnych latach .

Kazik - w punkt ! Tak samo piszą milion razy o bagienkach, w kółko panie Macieju... Cały rok masakra...

Tak zgadzam się 3-4 budynki nowoczesne do 8 pięter zdecydowanie by poprawiło wizerunek i prestiż miasta

W końcu zabudują tą brudną ulicę z historią pełną burd i krwawych bijatyk,/

Zburzyć wszystko, posadzić drzewa, wykopać staw, a nie blokowisko urządzać. Bloki postawić na obrzeżach i wysiedlić z placu wszystkich.

Jak dobrze zrozumiałem to inwestor nie posiada dokumentacji. Budowa jest prowadzona na zasadzie jak wyjdzie tak będzie bez żadnej dokumentacji projektowej. Prosimy o pokazanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego, przecież to jest tak oczywiste i zrozumiałe.

Brawo Jan... Trafienie w sam punkt.. DWORZEC PKP pks... Są miasta z wyremontowanymi dworcami gdzie..... pociągi nie kursują.. A Grajewo to ewenement.....

Ile jeszcze tego PIJARU będzie. Dlaczego na zdjęciach studzienek nie ma BURMISTRZA i Przewodniczacej rady miasta

Przecież ta rewitalizacja centrum miasta to skończy się tylko tym, że będzie więcej miejscówek do spania na ławce i picia piwa. Tamtejsze domy to jedna z najgorszych dzielnic miasta i dopóki wciąż te domy i ich mieszkańcy tam będą to ta rewitalizacja to i tak tylko palenie kasy.

Zrównać z ziemią przynajmniej kilkanaście budynków, odbudować nowe centrum. To jest nasza wizytówka dla tysięcy osób przejeżdżających przez Grajewo każdego dnia. Nie trzeba na to miliarda a z kilkanaście milionów. Można póżniej te budynki, mieszkania wydzierżawić, parter wynająć na lokale użytkowe .W park władowano 9 mln. To nie są żadne zabytki tylko slamsy z sypiącymi tynkami, krzywymi ścianami i dziurawymi dachami. Wstyd kogoś z Polski ze znajomych zaprosić. Grajewo może być inne, ładniejsze. Potrzeba dobrego gospodarza.

Czy ktoś pomyślał aby tę rewitalizację skoordynować z ewentualnym przebiegiem wiaduktu, który i tak powstanie pomimo zaklinania rzeczywistości? Przecież, jak juz ma być ten wiadukt, to można tak poprowadzić przebudowę centrum, aby to wszystko się ze sobą zgrało. Np. nie budować w tym miejscu bud. mieszkalnych ale biura i sklepy. Jeżeli rewitalizacja będzie prowadzona bez uwzględniania wiaduktu, to za 3 - 4 lata będą niezłe jaja, a przede wszystkim wyrzucone pieniądze. Ale wtedy będzie już inny samorząd.

Wiaduktu nie będzie. Jak trzeba będzie zablokujemy tory i żaden pociąg nie przejedzie.

Poprzedni burmistrz miał dobry plan z przeniesieniem tych ludzi na obrzeża miasta.
Jeżeli zostaną to szkoda kasy.

Slumsy teraz będą mieć ładnie ????

Mam pytanie do Strony Urzedowej i Portalu po co sa te informacje i miejsce na komentarze ktore nie sa dopuszczane. Czy Urzednicy i portal to swiete krowy, nieomylni, jak z wami mozna rozmawiac,- dziad przemowil do obrazu a obraz ani razu -... Czy obywatele nie maja prawa glosu - tak jak ryby -, to po co sa te informacje dla kogo ??? to kto mieszka w miescie Grajewo mieszkancy dlaczego im zabiera sie prawo glosu, potrzebni sa tylko na glosowanie ??? przy ktorym co bylo obiecywano ze beda sluchac glosu mieszkancow gdzie to jest Cenzura i blokowanie komentarzy, zabrany jest GLOS dla ponad 20 tysiecy mieszkancom dla kilku urzednikow to taka wolnosc tylko przy wyborach ????. Tego tez nie puscicie to juz wiadomo.

Powtarzam jako baaardzo dobrze zorientowany, że wiadukt będzie , bo nie ma innej możliwości. Grajewo jest tak położone, że każde inne rozwiązanie byłoby bardzo drogie , wręcz absurdalnie drogie. A przecież tędy też będą jeździły pociągi zatrzymujące się na naszej stacji więc położenie torów musi być constans. Wiadukt nad torami jest nieunikniony. Mamy trochę czasu aby jego jak najlepiej wkomponować w miasto i na tym się skupmy.

Wiadukt w centrum miasta to jak postawić betoniarke albo sedes w salonie. Nie pasuje, popsuje krajobraz. Rownie dobrze mozna poprowadzic wiadukt nad Rynkiem Kosciuszki w Bialymstoku albo nad Starówką w Warszawie.

Wiaduktu nie będzie - poufne źródło.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.