czwartek, 21 września 2023

Kultura i rozrywka

Relacja z Koncertu Rodzinnego Chóru powiatowego

W środowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu miał miejsce Koncert Rodzinny Chóru, działającego od niespełna roku przy Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Chór pod kierunkiem Zofii Gede, Ewy Hanc i niezastąpionego „klawiszowca” Pawła Podeszwika działa w ramach projektu „Most the Music”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Fundacja Most the Most. 

 

W trakcie koncertu usłyszeliśmy kilka z utworów przygotowanych przez Dyrektora Artystycznego projektu „Most the Music” Adama Sztaby, które Chór zaśpiewa na koncercie wszystkich chórów Grande Finale, już niebawem, bo 29 czerwca 2023 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Inne zaprezentowane utwory nawiązywały do tematyki zeszłotygodniowego, wyjątkowego Dnia Mamy.  Wśród nich znalazły się tak znane tytuły, jak: „Co się stało z mamą”, „Mamasza”, „Mamo nie pytaj mnie”, czy też „Biały ręcznik”. 

 

Najważniejszymi osobami na widowni byli oczywiście rodzice członków Chóru. W trakcie wykonań nie brakło uśmiechów, radości, a także łez wzruszenia. Rodzice czuli dumę i szczęście, słuchając swoich pociech. A niektórzy z nich byli nawet zaskoczeni, nie spodziewając się, że ich dzieci zaprezentują solowe utwory. 
W koncercie uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek i społeczności. Gościem specjalnym, którego nie mogło zabraknąć, była Anna Wojtaszek Koordynator ds. Projektów Fundacji Most the Most, sprawująca opiekę nad projektem. 

 

Powiat Grajewski reprezentowali Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński i Radna Powiatu Grajewskiego Jadwiga Jolanta Budzińska. 

Serdeczne podziękowania składamy Dyrektor GOKiS w Wąsoszu Jolancie Koniecko za udostępnienie sali na koncert.

 

środa, 20 września 2023

Grajewo. Dzień Przedszkolaka

środa, 20 września 2023

Wojewodzin. Narodowe Czytanie 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.