piątek, 7 października 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 15549 wyświetleń

Rekordowa sprzedaż MLEKPOLu

2,2 mld zł- taka jest wartość sprzedaży produktów własnych Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL za 2009 roku. Jest to wielkość rekordowa – dotychczas żadna polska mleczarnia nie odnotowała takiej sprzedaży.

SM MLEKPOL  zrealizowała plan na 2009 rok, zakładający  uzyskanie wartości sprzedaży produktów własnych w kwocie powyżej 2 mld zł. Wielkość ta wyniosła 2,2 mld zł, dla porównania w 2008 roku spółdzielnia MLEKPOL ze sprzedaży wyrobów własnych osiągnęła  ponad  1,9 mld zł. Głównym asortymentem spółdzielni są wyroby UHT, sery oraz maślanki i jogurty.

- Te 2,2 mld zł za 2009 rok świadczą o potencjale naszej spółdzielni i dynamicznym rozwoju – mówi Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL.  -Ale przede wszystkim  świadczą o wielkim zaufaniu klientów do naszych wyrobów i o wysokiej jakości naszych produktów. Obecnie, gdy rynek nasycony jest produktami mleczarskimi, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi i panuje bardzo duża konkurencja na półce -  to właśnie jakość jest często czynnikiem dominującym w wyborze produktu i sprawiającym, iż klient pozostanie wierny temu produktowi, czy danej marce  – dodaje prezes MLEKOLu.

Odnośnie roku 2010 – spółdzielnia prognozuje sprzedaż w wysokości  2,5 mld zł. Na inwestycje SM MLEKPOL przeznaczy w bieżącym roku  około 100 mln zł – w większości śrdoki przeznaczone będą na powiększenie zdolności produkcyjnych wyrobów UHT, serów oraz produktów świeżych.

SM MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Posiada około 40% udziału w krajowym rynku mleka UHT. Skupuje i przerabia 13% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. Spółdzielnię tworzy 14,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2400 osób.

czwartek, 6 października 2022

Wojewodzin. Konkurs kulinarny "Ale tort"

czwartek, 6 października 2022

Wycinka drzew będzie prostsza?

Komentarze (12)

to zasługa nas rolników i to nam należy się premia ze dajemy dobre mleko i jestesmy też PRACOWNIKAMI

I gdzie tu kryzys mleczarski....

Oczywiście,że to zasługa pracowników Mlekpolu,ale nie wszystkich.I tak trzymać.

a gdzie odzwierciedlenie sukcesów , gdzie "trzynastki"? Ceny rosną...

a moj wczorajszy komentarz to gdzie?

Bardzo fajnie jest czytać o wzroście i rekordowej sprzedaży zwłaszcza jeśli swoją pracą znacząco przyczyniło się ku temu. Pozostaje jedno pytanie dlaczego nie przekąlda się to na poziom wynagrodzeń? - ostatnia podwyżka 2 lata temu, brak 13 pierwszy raz od kilkunastu lat. To przykre że pracując uczciwie i wydajnie w tak dużej firmie pretendujacej do miana koorporacji nie ma się szans na awans finasowy a rozbieżność plac pomiędzy średnią pracownika biurowego/produkcji a kierownictwa średniego szczebla sięga 200%. Odnośnie komentarza ROLNIKA jest to zasługa wszystkich którzy dobrze pracują nie tylko jednej grupy - Rolników którzy produkują dobry surowiec, Produkcji która umie go należycie przerobić oraz handlu który potrafi go spieniężyć w dobrej cenie - więc kolego ROLNIKU troche pokory.

i jak zwykle jak pisze się prawdę to panowie z e-grajewo tego nie umieszczają w komentarzach. NIEŁADNIE !!!

rolniku wy jesteście właścićelami mlekpolu

Pracowniku nr 2: Wam nie dano 13 a nam rolnikom pojechano po cenie z litr.Wszak rok 2009 to rok kryzysu - Nam wmawiano, że sprzedaż nie idzie ciekawe co Wam powiedziano? Tylko w takim razie skąd te rekordy i sukcesy???? Uprzejmie proszę o zamieszczenie tego komentarza

co wy z tymi 13 -nastakami! - kto teraz w innych firmach dostaje 13-nastkę! Ludzie nie pasuje - to prosze się zwolnić. Załozyc firmę ( lub spółdzielnię) i płacić pracownikom (członkom) 13-stki 14 - nastki!

Obserwator jestes smieszny zyski sa duze ale dzie,i komu?? rolnikom i pracownikom. To niejest 13 tylko nagroda za wypracowane zyski. Budrzetówka niewypracowuje zysków a dostaje 13 i wczesniejsze emerytury i to jest wporzadku??

Wolnosc słowa ale nie na e-grajewo portal cenzurowany przez wiadomo kogo. Smieszne ale penie i tego mojego komenta nie umieszczo. Wstyd dla własciciela e-grajewo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.