Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 10778 wyświetleń

Rasizm w Białymstoku

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił w sobotę w Białymstoku, że uruchomione zostaną wszystkie możliwe środki, by sprawcy podpaleń mieszkań cudzoziemców w Białymstoku, zdarzeń o podłożu rasistowskim, zostali wykryci i ponieśli konsekwencje. "... uruchomimy wszystkie możliwe państwowe zasoby, siły i środki, żeby tego rodzaju incydenty w przyszłości się nie powtarzały. I państwo w tej sprawie będzie działać w sposób bezwzględny - mówił minister dziennikarzom. Minister poinformował, że przy wojewodzie powstanie specjalny zespół przeciwdziałania aktom rasizmu i ksenofobii w Białymstoku i województwie. Zapewnił, że będzie miał on wsparcie MSW i resortu administracji i cyfryzacji, a w skład wejdą służby konieczne, żeby położyć kres temu zjawisku. - Państwo polskie jest w tej sprawie gotowe na bardzo dużo. A jak dużo, to sprawcy niedługo się o tym przekonają - dodał Sienkiewicz.

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (13)

Białystok to BARDZO nietolerancyjne miasto. Mieszkam tu już kilka lat i od początku słyszałam o aktach rasizmu: czy to nagłośnionych jak w tym przypadku, czy też po prostu: z rozmów z bliskimi.

Straszne jest to, że mieszkańcy Białegostoku są rasistami. Myślę, że 70% osób, które tu poznałam posiada poglądy rasistowskie - nie radykalne, ale jednak: nie popierają obcokrajowców w swoim mieście, negatywnie wyrażają się na ich temat, uważają, że zabierają Polakom pracę itd.

Wątpię, żeby w najbliższych latach coś uległo zmianie.

bialystok jest nietolerancyjny- racja!!!!!!
Prymitywni ludzie tu niestety mieszkaja...:-(((

Bialystok jest nietolerancyjny: no i maja racje.

Najgorzej będzie jak świat cały stanie się nietolerancyjny ( rasistowski ) wobec wszystkich Polaków gdziekolwiek zamieszkujących oraz pracujących ! Co wtedy ? Powrót do kraju ? Bardzo czarno to widzę bo szaro to u nas już jest !!!

To smutne, ale prawdziwe jak można być takim mściwym człowiekiem w stosunku do obcokrajowców. Przecież Polka wyszła za mąż z miłości i chciała zamieszkać w naszym pięknym regionie, który okazal się piekłem. Nie bądzmy obojętni na podobne zachowania. Nie dla przemocy !!!

czyli oznaką nietolerancji jest niepopieranie obcokrajowców, albo negatywne wyrażanie się o nich? Chyba jak widzę coś złego, to mam prawo to skrytykować? Ale nie! Przecież jak skrytykuję czeczeńskiego płatnego zabójcę, albo murzyna złodzieja to jestem od razu rasistą! To w gestii imigrantów powinno leżeć to, żebyśmy uważali je za wartościowe dla naszego społeczeństwa osoby.

Dlatego właśnie nie będę studiował w Białymstoku :)

,,Z miłości''....ach jakie to romantyczne:) po prostu ogarnął ją czar egzotycznej przygody...;)

To nie Białystok jest winien,to my ludzie jesteśmy winni. Stan psychiczny i postrzeganie świata każdego z nas.

ble ble ble politycznie poprawny belkot

Narodowcu przecież w zawsze odcinacie się od rasizmu itd cóż się stało jednak chcecie ich wszystkich pozabijać? A do Rasisty, żyjąc stereotypami to jesteś pijak i nierób, tak uważają nas w Europie. Poznaj każdego człowieka z osobna wtedy będziesz wiedział kto jest kto, a nie sprowadzaj wszystkich do grupy! Jezus i Maryja z Nazaretu mieli pochodzenie żydowskie, dlaczego więc większość w nich wierzy? Przecież to mniejszość żydowska.

do nardowiec: twoja babka była żydówką a twój stary murzynem, ty jesteś gejem pod przykrywką ONRu wiec poprostu zamknij swój smierdzący szambem ryj

To po prostu przykre. Przykre, że w naszym kraju,w Polsce nadal są przejawy skrajnej nietolerancji, braku zrozumienia, agresji. Nie tylko na ulicy, ale i na tym i innych forach. to przykre. Obawiam się, że może być trudnym zadaniem poprawienie sytuacji. jesteśmy w Europie XXI wieku. Owszem przeszliśmy wiele, Polska niestety przeszła bardzo wiele, wybito nam duży procent inteligencji, później lata PRLu, ale starajmy się dążyć do jak najlepszego, do tolerancji, szacunku, która w niektórych krajach jest na wyższym poziomie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.