Kultura i rozrywka

Rajgród. Za nami półmetek półkolonii

Pierwszego dnia po zabawach zapoznawczych  odwiedziła nas Pani Ewa Janecka  z agroturystyki Przystanek Lipińskie.  Podczas kreatywnych  zajęć prowadzonych przez instruktor wyrabialiśmy ceramiczne rękodzieła. Spod rąk uczestników półkolonii  powstały takie dzieła jak: myszki , jeże , kotki , kubki .


Następnego dnia zawędrowaliśmy  do Nadleśnictwo Rajgród, Lasy Państwowe  . Pan leśniczy Mateusz Niedźwiedzki przygotował dla nas spacer edukacyjny na terenie rezerwatu Czapliniec Bełda i szkółki leśnej. Poznaliśmy warstwy lasu, zwierzęta zamieszkujące teren nadleśnictwa   , dary lasu   . Mieliśmy również okazję zobaczyć naturalną barć i zamieszkujące w niej pszczoły . Dzięki leśniczemu Wojciechowi Rutkowskiemu uczestnicy mieli możliwość zaobserwowania procesu wzrostu drzew, cykli pielęgnacyjnych oraz poznały system nawadniający na własnej skórze  . Już wiemy, że szkółka leśna to nie ławki i tablice, a nauka i praca w terenie  .

Zostaliśmy poczęstowani pyszną kiełbaską z ogniska oraz każdy z nas otrzymał podarunek od Nadleśnictwa Rajgród w postaci breloków. Serdecznie dziękujemy!
Środa była dniem gier terenowych i zabaw na świeżym powietrzu! Niespodzianką były lody   sprezentowane przez Dom Kultury w Rajgrodzie.

Przed nami kolejne dwa dni wyzwań i wielu atrakcji.

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie autorskie w MBP w Grajewie

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.