środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 5611 wyświetleń

Rail Baltica - kolej w Ełku zmienia się dla podróżnych

Wygodne, dostępne dla wszystkich perony i nowe przejście podziemne zapewnią oczekiwane warunki podróży ze stacji Ełk. Podobnie zmienią się warunki na przystanku Ełk Szyba Wschód. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy utrzymanym ruchu pociągów prowadzą inwestycję za prawie 587 mln zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków CEF „Łącząc Europę”.


Podróżni na stacji Ełk mogą zobaczyć budowę nowego peronu nr 3. Prefabrykowane ścianki wyznaczają już lokalizację nowego obiektu. Wszystkie trzy nowe perony zostaną podwyższone i poszerzone, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony będą zadaszone. 

 

Obok peronów budowane jest nowe przejście podziemne. Widać prace przy fundamentach i zbrojeniu.  Przejście o długości 110 m zastąpi dwa tunele i poprawi komunikację - umożliwi wygodne dojście do pociągów oraz na drugą stronę stacji do osiedla Zatorze. Tunel będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i wyposażony w windy.

 

Na stacji Ełk Towarowy postępują roboty przy wzmacnianiu podtorza i budowie nowych rozjazdów. Stacja będzie mogła przyjmować pociągi o długości 740 m. Inwestycja istotne poprawi warunki przewozów towarowych. Wzrośnie znaczenie kolei jako ekologicznego, efektywnego środka transportu.

 

Na przystanku Ełk Szyba Wschód budowany jest pierwszy z dwóch dwustumetrowych peronów.

 

Inwestycja w Ełku o wartości 587 mln zł realizowana jest w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk”. Prace zaplanowano do końca 2023 r. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z instrumentu Connecting Europe Facility (CEF) – „Łącząc Europę”.


Więcej informacji o inwestycji na www.rail-baltica.pl

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (11)

Nie ma czym się tu szczycić! Przy tym projekcie niby przy okazji okazji bezrefleksyjnie PKP PLK likwidują historyczny tunel pod torami, bo Andrukiewicz wykreślił go z zabytków...? Bardzo zastanawiające działanie tego pana jako wlodarza miasta? Doprawdy skandaliczne. Wcześniej pozwolił żeby wyburzyć klimatyczny budynek Kina Polonii w Ełku po to żeby deweloper mógł postawić następny beton przy parku, następnie dał zgody na likwidację skweru przy ul. A Krajowej po to żeby deweloper postawił kolejny beton, jak również zlikwidował prezydencik park przy restauracji Horteks też po to żeby deweloper mógł postawić ogromny kolejny betonowy budynek.... A zatem szanowna redakcjo, projekt Rail Baltica nie tylko blaskiem świeci, otóż Ełk jako jedno z nielicznych miast powiatowych miał 2 tunele przy dworcu kolejowym, niestety na skutek działań PKP PLK przy wsparciu prezydencika Ełku orz braku zablokowania tego projektu przez konserwatora zabytków oraz innych organizacji ełckich tunel został zniszczony. Tak to się robi wg z góry zaplanowanego scenariusza, czyli wg widzimisię dogadanych ze sobą urzędasów, a w wielu innych przypadków wg układu urzędas - biznesmen/deweloper.

Cokolwiek nie zrobią będzie źle !

Super Ełk piękne miasto

Tak, powinni zlikwidować jeszcze po niemiecki bruk w Prostkach.

Gdzie sa komentarze Gorsza Cenzura jak w PRLu. Wiadomo na wschodzie Polski to tak jak na WSCHODZIE za Granica.

a nasza wizytówka z pewnością zachęca do odwiedzenia miasta i inwestycji w Halloween, ciemno, straszno.

wydaje sie ze niedawno ten dworzec byl remontowany

Nigdy nie głosuje nie popieram Andruka bo to nieszczęście dla miasta. Mieszkańcy w końcu zrozumieją jak zniszczył miasto gospodarczo sadząc kwiatki. Jednak co do tunelu to dobra decyzja. Błędem jest przejście do Zatorza gdzie będzie oddawany mocz. Jak to było w starym tunelu.

A w Grajewie na tym niby czymś co kiedyś było dworcem nawet żarówek nie ma w latarniach i to jest dopiero istny cyrk BRAWO.

Co to za informacja dla komentujacych, Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci w komentarzach ktorych nie publikuje ???. Najpierw trzeba publikowac komentarze za ktore nie ponosi odpowiedzialnosci. Portal zmienil sie jak OBAJTEK przejal prase regionalna i na portal zostal nalozony KAGANIEC tak jak w kosciele kazanie bez zadnych dyskusji tylko modlitwy chwalebne. Teraz tylko same tematy koscielne, sakramenty, pogrzeby i inne miasta, a GDZIE JEST GRAJEWO, gdzie jego rozwoj, zaklady pracy, dworzec, drogi to nie wolno pisac, to sa tematy zakazane dla mieszkancow Grajewa, ktorzy maja tylko sie modlic w kosciolach i czekac na MANNE z NIEBA i MISKE RYZU OD MORAWIECKIEKO. To taki jest Portal e-Grajewo. Po to bylo przejecie prasy regionalnej przez OBAJTKA zeby mieszkancy nie mogli komentowac Zlodziejstwa i Korupcji kochanej dobrej zmiany.

Rozumowanie większości z Was jest pozbawione skazy w postaci logiki? czasem, to aż żal czytać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.