piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 5441 wyświetleń

Radiowóz w nowych barwach trafił do grupy speed

Białystok. Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z podlaskiej grupy speed.

 

Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego. 

 

Radiowozy Skoda Superb wyposażone są w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4x4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. Mniejszy model Skoda Scala wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

 

KWP w Bialymstoku

 

Krajowa flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. 

Wartość projektu opiewa na kwotę 22 394 317,70 zł, z tego finansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 19 035 170,04 zł, natomiast współfinansowanie z budżetu państwa to  3 359 147,66 zł.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (17)

Chyba już czas aby przesiadać się na radiowozy elektryczne

Delikatne felgi aluminiowe to bezsensowna rozrzutność i niepotrzebne koszty w przypadku policyjnych radiowozów ????

Jak elektryczne baterii zabraknie i co będzie he he stoimy lepiej wypadła by hybryda.

A jak podczas pościgu padnie bateria?

Tak elektryczny śmietnik.
15 ładowarek pod komenda i tylko podstawiaćw rządzie i ladowac a ładowanie na 100km około 60zl

Taa i zrobić, jak w Gdańsku. Kupić 18 autobusów elektrycznych za 62 miliony, żeby jeździły z agregatem prądotwórczy. Te elektryki, to do niczego się nie nadają, bo to samo jest, co z telefonami. Na początku niby działa, a później trzymaj cały czas pod ładowarką. Na ekstensywne działanie samochody elektryczne się nie nadają.

A PISiory mówia, ze UE NIC NIE DAJE??/

Szybcy i wściekli ????

kapral - nikt nigdy nie daje niczego za darmo. Zapisz. Zapamiętaj.

No dzisiaj (sobota) to policja w Grajewie istny pogrom robiła. Po0dczas krótkiego spaceru natknęłam się na trzy różne radiowozy. Wszystkie na sygnałach. Jeden z sukcesem na ul. Mickiewicza. Drapnęli jakiegoś młodego św. Mikołaja (w czerwonej czapce).

Ad. Kapral, przedstawiasz się jako potomek tych, którzy nas mordowali, bo nienawidząc propolskiej partii PiS jesteś zdrajcą. My wpierw dla tzw. niemieckiej Unii dajemy, rośnie procent, a oni potem dzielą. A ty myślisz, że Niemcy sprzedają prusaków i nam dają fenigi swoje. Jesteś zbyt powierzchowny.

Polska to jednak bogaty kraj. Taka polityka, ze kierowca ma się bać policji a policja traktuje kierowców jak myśliwy zwierzynę na zasadzie robimy zasadzkę tam gdzie najłatwiej złapać.

Aleksander F. Otwórz oczy, pooglądaj światowych telewizji, poczytaj trochę książek i gazet zagranicznych (możesz bez niemieckich), zapoznaj się z unijnymi statystykami, a zdobędziesz wiedzę i zrozumiesz, że jest inaczej niż myślisz teraz. Nie będę Tobie podawał faktów, bo mi i tak nie uwierzysz. Wiedzę musisz zdobyć sam.

Pop kolejne auta żeby małolatów ganiać ????????????

Aleksander F. twój guru będąc w wojsku był również kapralem więc przestań pluć jadem Każdy ma prawo mieć swoje zdanie

Po co im takie samochody jak nie ma ulic i drog do takiej jazdy na pokaz. Elektrykiem to mozna jezdzic na ugor za stodole. Wyzucenie pieniedzy w bloto. Niech naucza sie jezdzic tym co maja a nie spac po kontach.

A karetek pogotowia brak.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.