poniedziałek, 20 września 2021

Warto przeczytać

Przytulnie i bezpiecznie - kilka słów o dywanach pluszowych

Przytulnie i bezpiecznie - kilka słów o dywanach pluszowych

Plusz zwykle kojarzy się z maskotkami i różnego rodzaju gadżetami dla dzieci. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to materiał szczególnie uwielbiany przez najmłodszych oraz bezpieczny w użyciu. Okazuje się, że miękkie tworzywa przydają się również jako akcesoria dla domu, zapewniające komfort, przytulność i ciepło.


Pluszowy materiał? Nie tylko do zabawek, czyli przytulne wnętrze z miękkimi dywanamiPluszowe dywany są nieocenionym dodatkiem w salonie lub sypialni – to właśnie tam najbardziej dba się o utrzymanie domowej i przyjaznej atmosfery. Tego typu dywany z pewnością dodają uroku – sprawiają, że wnętrze wydaje się mniej surowe – i znacznie zwiększają przyjemność przebywania w mieszkaniu. Co więcej, nadają się również do pokoi dziecięcych, chroniąc przed bolesnym upadkiem i dodając pomieszczeniu walorów estetycznych. Jakie dywany pluszowe są najlepsze dla najmłodszych? Z pewnością te z tworzyw sztucznych (np. polipropylenu, poliamidu, poliestru), które są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, łatwo się czyszczą oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Mniejsze dywaniki pluszowe sprawdzają się również w łazienkach przy wannie lub prysznicu.
Jak dbać o dywan z miękkiego materiału, by dobrze się prezentował i nie wywoływał reakcji alergicznych?Utrzymanie dywanu w dobrej kondycji nie wymaga wielu wyrzeczeń. Najlepiej jest zainwestować w taki, który nie będzie tracił na puszystości oraz nie będzie pozbywał się intensywności koloru po czyszczeniu – a więc nie wybierać tych najtańszych i o mało gęstym rozmieszczeniu włosia. Warto pamiętać o tym, by pluszowe dywany często odkurzać, ponieważ – szczególnie te o dłuższym włóknie – lubią „chłonąć” wszelkiego rodzaju zabrudzenia i kurz. Regularne odkurzanie i trzepanie pozwoli usunąć brud i alergeny. Dywany tego typu nadają się również do prania automatycznego. Można więc bez problemu wrzucić je do pralki – oczywiście pamiętając o nastawieniu odpowiedniego programu (należy sprawdzić zalecenia dotyczące czyszczenia na metce). Podczas wyboru dywanu z pluszu dobrze jest także pamiętać o stylu życia, który się prowadzi. Zakup jasnego dywanu do mieszkania, w którym przebywają zwierzęta może okazać się bardzo niepraktyczny. Warto o tym pomyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji, by nie skazywać się na nieustanne pranie dywanu.


Dywany pluszowe i dywany typu shaggy – czy to te same elementy wyposażenia mieszkania?

W sklepach oraz w artykułach o tematyce dekoracji wnętrz często można zauważyć stawianie znaku równości pomiędzy dywanem pluszowym a shaggy. Są one bardzo podobne do siebie i w zasadzie trudno dostrzec między nimi różnicę na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości każdy z nich posiada inne włókno. Shaggy charakteryzuje się grubym włóknem, z kolei pluszowy dywan posiada drobne niteczki. Najczęściej oba typy dywanów są niesamowicie miękkie – co wyjaśnia ich sporą popularność.


Dywany Lalee, źródło: Dywanywitek.pl

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.