piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 3198 wyświetleń

Przetarg na halę sportową przy Szkole Podstawowej Nr 4

Został ogłoszony przetarg na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Grajewie wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i boiska lekkoatletycznego przy szkole” w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

W ramach tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji zostanie wybudowana hala sportowa, a także wykonane zagospodarowanie terenu szkoły i boiska lekkoatletycznego znajdującego się przy szkole, ogrodzenie terenu szkoły i boiska oraz remont i przebudowa istniejącego przy szkole budynku sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym na potrzeby zajęć korekcyjno-rehabilitacyjnych. Wyposażenie technologiczne sali zostanie dostosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, czy tenisa ziemnego. Szkoła dzięki realizacji inwestycji zyska również przyrządy gimnastyczne i wyposażenie siłowni wewnętrznej. Zgodnie z umową wyłoniony w drodze przetargu wykonawca dostarczy i zamontuje trybuny sportowe na 206 miejsc na parterze i 185 miejsc siedzących na piętrze.

 

 

Przypomnijmy, że Miasto Grajewo otrzyma jedno z największych dofinansowań - o wartości aż 15 840 000,00 zł. 

 

 

Wykonawcy mają trzy tygodnie na złożenie swoich ofert. Prognozowany koszt inwestycji to 17,6 mln zł.

 

Komentarze (22)

Ludzi coraz mniej w Grajewie, dzieci coraz mniej. Po co ta hala?

Ale po co już narzekasz Krzysztof?

Krzysztof a Ty już dwoje dzieci wykształciła? Czy nie masz co już pisać. Jestem za.

Dla dzieci,które się uczą i będą się uczyły.

Krzysiu, chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie jest obłożenie obecnej hali sportowej. My użytkownicy, sportowcy amatorzy obawiamy się, że i jedna i druga będzie wynajmowana "pod korek" i trudno będzie się na nią dostać. Trzymamy kciuki za solidne wykonanie projektu.

Brawo poseł Andruszkiewicz

Nareszcie. Oby jak najszybciej doszło do realizacji tej inwestycji.

ksysiek a co według Ciebie jest potrzebniejsze?

Pytanie Krzysztofa po prostu głupie..

Jeżeli kosztorys tak jak plany mają 8 lat to cienko to widzę.

Do Krzysztof.
A może kolejny kościół by był lepszy. Będzie hala, to Zenka zimą można zaprosić na koncert. Nie pomyślałeś o tym.

Dzieci i młodzież w tej części miasta będą miały godne warunki do ćwiczeń i zajęć pozalekcyjnych. Czekamy i jeszcze raz czekamy. Może po tylu latach wreszcie się uda. Jest to ostatnie podejście, może będzie efektywne. Jak się nie uda teraz , to już chyba nigdy. Burmistrzu proszę działać bez zwłoki.

Już dużo wcześniej powinno wybudować się ten obiekt, takie duże osiedle ale w sumie lepiej późno niż wcale a istotne jest to czy minister sportu gwarantuje dotacje dzisiaj a nie jakiś pośle bo budżet miasta jeśli w części to tak. W perspektywie przeznaczenia to dyrektor szkoły powinien planować te dyscypliny które obecnie są rozwijanie np. przez MOSiR

A ja mam pytanie odnośnie ulicy Konstytucji 3 maja ? Kiedy Pan burmistrz planuje remont tej ulicy ? Wszystko pięknie, ładnie, nowe hale, a ta ulica jest cała połatana. Przyjeżdżam do Grajewa już ponad 10 lat, a ta ulica w coraz gorszym stanie.

Czy poza środkami z Polski Ład obecne władze potrafią pozyskiwać granty unijne!

Mam nadzieję że będzie dobrze wybrany projekt hali tzn.czy będzie odpowiednia nawierzchnia , czy będzie wielofunkcyjna z zapleczem crosffit, siłownia dla młodzieży, taka na miarę XXI wieku , a nie mała bo nie było pieniędzy, zrobić żeby nie było śmiechu, tak jak z stadionem z jego trybuną

Jaracie się jakby już rozpoczęli budowę. A to dopiero ogłoszenie, że poszukują wykonawcy. Nie sądzę żeby zaraz jakiś się zgłosił. Dajecie sobie mydlić oczy kiełbasą wyborczą. Po wyborach szybko zapomną o hali

Kolejny obiekt który trzeba będzie utrzymywać bo sam na siebie nie zarobi. Genialne...

Takich projektów to już ze trzy było, zawsze przed wyborami

Do Krzysztof. Ta hala jest potrzebna w naszym mieście. Aktualnie nasze dzieci które uczęszczają do AMP muszą jeździć do danowka bo w Grajewie brak miejsc na hali.

Ogromna budowa, ale w tej cenie nie ma szans na realizację. Dużo zabraknie i dalej będziemy czekać. NORMA.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.