Wiadomości

 • 22 komentarzy
 • 3801 wyświetleń

Przemiana Parku Solidarności - wydaliśmy ok. 9 milionów zł

Przebywanie na świeżym powietrzu sprzyja dobremu zdrowiu - to potwierdzona naukowo teza. Wiemy, że po trudach codziennego dnia, godzinach spędzonych w zamkniętych pomieszczeniach, dobrze nam robi obcowanie z naturą w przydomowym ogródku, na działce lub podczas spaceru po parku.


Grajewianie chwilę relaksu i zdrowego oddechu mogą obecnie złapać na terenach Parku Solidarności po jego gruntownej przemianie. Przeprowadzono tu remont i regulację linii brzegowych oczek wodnych, wykonano alejki spacerowe i oświetlenie z monitoringiem. Powstał profesjonalny plac zabaw ze strefą dla rodzin, tor do pumptracka, utworzono dodatkowe obszary zielone. Została zamontowana samoobsługowa toaleta, pływająca fontanna, atrakcyjne mostki, wyspa z drewnianym domkiem dla ptaków wodnych. W dogodnych miejscach usytuowano także ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, domki dla owadów, kotów, psi pakiet i kaczkomaty. Pojawiły się różne nasadzenia, zadbane i estetyczne miejsce służy mieszkańcom.


Metamorfoza takiego dużego terenu kosztuje. Wiadomo, że zdrowia mieszkańców nie da się przeliczyć na pieniądze, jednak ponieśliśmy widoczne wydatki:

 • opracowanie dokumentacji projektowej - 127 010 zł;
 • zagospodarowanie Parku Solidarności i tworzenie terenów zielonych w Grajewie - 6 810 308,45 zł  (inwestycja dofinansowana z NFOSiGW kwotą 5 367 486,37 zł);
 • budowa placu zabaw oraz strefy rodzinnej - 551 333,54 zł
 • budowa pumptracku - 315 001,20 zł;
 • dostawa i montaż automatycznej toalety - 159 900 zł;
 • dostawa i montaż fontanny pływającej - 39 500 zł
 • rozbudowa oświetlenia w parku - 92 500 zł;
 • utworzenie terenów zielonych przy ul. Zielonej i Koszarowej, przy ul. Łaziennej oraz na skarpach w rejonie os. Broniewskiego i ul. Łaziennej - 587 778,84 zł;
 • rozbudowa miasteczka ruchu drogowego - 113 271,11 zł;
 • remont schodów wejściowych do parku od ul. Konstytucji 3 Maja - 227 000 zł.

 

Zdarzają się także akty wandalizmu. Tego nie możemy zaakceptować, szanujmy wspólne dobro i starajmy się nie dopuszczać do niszczenia i dewastacji rzeczy, na które poświęciliśmy duże pieniądze.

 

zobacz:
- Schody do Parku Solidarności zostały wyremontowane

- Miasteczko Ruchu Drogowego w Parku Solidarności

- Schody do Parku Solidarności od ul. Konstytucji 3 Maja czekają na remont

- Nowoczesna i samoobsługowa

- Fontanna działa, wróci wiosną

- Pumptrack w Grajewie

- Wejście do parku od Koszarowej

- Zmiany na os. Broniewskiego

 

Komentarze (22)

Może i też potrzebne, ale jest bardzo dużo ważniejszych potrzeb.

Piękny jest ten nasz park miałam gości z Warszawy wybraliśmy się do parku nie mogli się nachwalić , że tak pięknie miło było słuchać .

Tak jest pięknie.
Pozdrawiam

Ile razy jeszcze będzie tak to wychwalane ??

Spacer wąchać smrody

Zaraz wiadukt zaczną nad torami i polowa Grajdolka budować. Też będzie pięknie i nieziemsko wyglądał..... Masakra...

Monia ile Tobie płacą za takie super komentarze? Zapytaj może o wstępny koszt, to zdziwisz się jak przekroczono wstępny koszt. Patrzmy trochę na to z innej strony, np ile można było zakupić terenu dla przyszłych inwestorów?

Ja z swoim Szwagrem bym zrobili za 2 mln taki park

Nie mogę uwierzyć, że udało się zamienić to bagno w park, mieszkałem na Os. Broniewskiego od dziecka, pamiętam te dwa ?ślepe jeziorka", małe i duże, strach było chodzić po grzęzawisku, wydawało się, że to teren stracony, szacunek dla ?ojca" koncepcji parku na bagnie, nawet nie wiem kto nim był, powinni nazwać park jego imieniem, dość tej ?Solidarności".
Nie mieszkam od dawna w Grajewie, ale interesuję się miastem mojej młodości, zróbcie kilka zdjęć parku z różnych ujęć, bo naprawdę jest czym się pochwalić.

Bogate miasto, inwestorzy, zakłady pracy to i stać na park za 9 mln.

Szkoda że nie powstał park taki sam jak przy pierwszym projekcie. Tam to już porządne zmiany były a z tamtego projektu zdobione jest może 10%.

Szwagier, masz rację, jak robi się z państwowych pieniędzy to jest zawsze super drogo. Ot, takie normalne kanciarstwo, ale z procedurami zapewne jest wszystko w porządku.

Do Pana Janka : pomysłodawcą który przez wiele lat zabiegał o zagospodarowanie tego terenu był ś.p. Bronisław Chełmiński. Internowanych w stanie wojennym,odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

No toaleta jest najlepsza ...ogromnie drogą i bardzo często nie działa

Jaki ty madrala no to bylo isc na przetarg i dac taka cene a nie teraz pitolic na necie za ile bys ten park zrobil

Dla kogo te schody z osiedla Broniewskiego. Kto po nich bedzie schodził. Pieniadze wyrzucone w błoto. Tam nie ma zadnego szlaku pieszego ani nic.

Dlaczego komentarze o prawdziwym wygladzie parku nie sa dodawane

No więc ponawiam wpis. Dziewięć milionów złotych poszło dosłownie w błoto. Czy warto było? Tyle kosztuje wybudowanie nowego żłobka lub przedszkola.

Corleone, hmm no fakt, za koszt wykonania schodów, można wybudować porządny dom, ot tak porównanie jak się wydaje ;)

No dobra zajebisty park a gdzie taka przyziemna sprawa jak dworzec autobusowy? Kolejowy?

Wiesz co "Miasto pod Okiem", porządny dom to chyba ktoś przy okazji sobie zbuduje.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.