Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 3379 wyświetleń

Przejścia dla pieszych w ciągu dróg powiatowych

7 grudnia 2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie podpisane zostały trzy umowy na wykonanie przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych leżących na terenie gminy Rajgród. Przejścia dotyczą zadań inwestycyjnych pn. "Budowa przejścia dla pieszych w m. Czarna Wieś w km 23+711 DP nr 1789B", "Budowa przejścia dla pieszych w m. Tama w km 24+254 DP nr 1787B" oraz "Budowa przejścia dla pieszych na ul. Piaski w Rajgrodzie w km 0+002,5 DP nr 1789B". 


Wykonawcą zadań jest Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe w Piszu Sp. z o.o., które składając najkorzystniejszą ofertę zostało wyłonione w drodze przetargu. Zadania wykonane będą w systemie zaprojektuj i wybuduj. 
Celem prac jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie przejść dla pieszych w miejscach, które tego wymagają ze względu na częstotliwość ich użytkowania.

Ze strony powiatu umowę podpisał Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności  Waldemara Remfelda - Starosty Grajewskiego, Tomasza Cebelińskiego - Wicestarosty Grajewskiego, Małgorzaty Cybuli - Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, natomiast ze strony wykonawcy Krzysztof Targoński Prezes Zarządu PDM w Piszu Sp. z o.o. w obecności Edwarda Maciejewskiego - Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Robót. W spotkaniu uczestniczył także Ireneusz Gliniecki - Burmistrz Rajgrodu, który razem z Krzysztofem Targońskim podpisali protokół przekazania terenu budowy w związku z wykonaniem robót na drogach.


Na realizację trzech wyżej wymienionych inwestycji powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z zakresu zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w wysokości ponad 500 tys. zł. Wartość inwestycji: 

  • przejście dla pieszych w m. Czarna Wieś - ponad 473 tys. zł
  • przejście dla pieszych w m. Tama - ponad 507 tys. zł
  • przejście dla pieszych na ul. Piaski w Rajgrodzie - ponad 125 tys. zł

Koszty inwestycji po odjęciu dofinansowania rozłożone są po połowie między Powiat Grajewski, a Gminę Rajgród.

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (3)

a gdzie naczelnik Kulesza?

Niech zrobi najsampierw drogi a później przejścia.

A gdzie jest przejscie w Wolce Malej ? Zeby przejsc przez jezdnie (zgodnie z przepisami) trzeba isc do Mieczy 1,5 km lub do Toczylowa 3,5 km. Bylo tez duzo wypadkow w tym dwa smiertelne. Prokuratura napisala w sledztwie ze nie przechodzili przez przejscie. Wiec pytam w imieniu mieszkancow ktoredy trzeba przechodzic ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.