Kultura i rozrywka

Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Przegląd Teatrzyków Szkolnych "Teatr dla wszystkich"  - SP w Wierzbowie

        4 kwietnia odbył się „Pierwszy Przegląd Teatrzyków Szkolnych”. Organizatorami i inicjatorami wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wierzbowie. W szranki stanęły grupy teatralne reprezentujące Szkołę Podstawową w Rudzie, Szkołę Podstawową w Białaszewie oraz Szkołę Podstawową w Wierzbowie. Prócz publiczności zebranej w auli przedstawienia oglądała Komisja, na której barkach spoczęło wybranie zwycięzcy. W jej skład weszli: Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród Marian Stanisław Podlecki, dyrektor Gimnazjum w Danówku Jolanta Surażyńska oraz Łukasz Zyskowski przedstawiciel Nadleśnictwa Rajgród.

        Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie wystąpili jako pierwsi i jako jedyni zaprezentowali widzom teatrzyk kukiełkowy, pt. „Recepta na szczęcie”, który spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności. Kolejnymi małymi artystami, którzy stanęli przed okiem Komisji byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbowie w sztuce, pt. „Bajeczki do poduszeczki”. W przedstawieniu, pt:” Sen Doroty” wystąpili uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rudzie. W dalszej kolejności zaprezentowała się druga grupa uczniowska ze SP Wierzbowo ze swoją wizją znanej wszystkim baśni, pt. „O współczesnej śpiącej królewnie”. Całość rywalizacji zamknęła druga grupa uczniowska reprezentująca SP w Rudzie odgrywając sztukę, pt.” O rybaku i złotej rybce”.

        Młodzi aktorzy oraz ich opiekunowie włożyli wiele trudu w przygotowania jednak ich trud został doceniony. Zebrana publiczność entuzjastycznie oceniała występy każdej z grup hojnie nagradzając je oklaskami. Komisja po burzliwych naradach, także dała wyraz swojej aprobacie oceniając i nagradzając poszczególne grupy uczniowskie następującym werdyktem:

        I miejsce - SP Wierzbowo: „O współczesnej śpiącej królewnie”.
        II miejsce - SP Ruda: „Bajka o rybaku i złotej rybce”
        III miejsce - SP Białaszewo- „Recepta na szczęście”

        Wyróżnienia:
       „Sen Doroty”- SP Ruda
       „Bajeczki do poduszeczki”- SP Wierzbowo

       Organizatorzy dziękują za wkład włożony w przygotowanie, w sposób szczególny należą się one opiekunom grup, bez których pomocy i opieki młodzi aktorzy nie mogliby zaprezentować zdolności oraz rozwijać swoich pasji. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy także w stronę Członków Komisji, którzy zgodzili się wraz z nami wziąć udział w tym wydarzeniu.


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.