Kultura i rozrywka

Przegląd Kolęd i Pastorałek

IV Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wesoła Nowina”


W dniu 19.01.2017 r. w Grajewskim Centrum Kultury w Grajewie odbył się IV Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wesoła Nowina”. Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie z oddziałem w Szczuczynie.
Przegląd został zorganizowany dzięki własnym środkom finansowym Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie oraz środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych . Impreza ta mogła odbyć się dzięki wsparciu ludzi dobrej woli- rodziców uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie, a także sponsorów: Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL, Piekarni „H.S Mieńkowscy z Wąsosza” oraz pracownikom Grajewskiego Centrum Kultury. Serdecznie dziękujemy!
Przegląd adresowany był do osób niepełnosprawnych- uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz podopiecznych placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu miasta Grajewo. Celem Przeglądu była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, promocja twórczości, pielęgnowanie tradycji kolędowania i ochrona tego zwyczaju przed zanikaniem.
W Przeglądzie wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Kolna, Olecka, Marianowa, Moniek, Gołdapi, Sokółki, Suwałk, domownicy Domu Pomocy Społecznej w Grajewie oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie i filii WTZ w Szczuczynie. Zespoły prezentowały wysoki poziom artystyczny kolęd i pastorałek,  a domownicy Domu Pomocy Społecznej w Grajewie oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie  wystawili piękne Jasełka. 
 Swoją obecnością imprezę uświetnili: przedstawiciele władz samorządowych: Kierownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej PFRON w Białymstoku- Pani Grażyna Bogdańska, Starosta Powiatu Grajewskiego- Pan Zygmunt Kruszyński, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Suwałk - Pani Lilianna Anna Zielińska, kierownik PCPR w Grajewie – p. Anna Świderska, dyrektor DPS Pani Ewa Odolecka.


Miło nam było również gościć: kierowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, instruktorów terapii zajęciowej, opiekunów, rodziców i wszystkich uczestników. Impreza przebiegła w miłej, radosnej i pełnej wrażeń atmosferze. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe nagrody, dyplomy i upominki
Spotkanie to już po raz kolejny utwierdziło nas w przekonaniu jak silna jest tradycja kolędowania.

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.