niedziela, 5 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 8084 wyświetleń

Przedszkolaki ZSM2 u fryzjera!


Fryzjer, to rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich układaniem, farbowaniem, pielęgnacją itp. 

Jeden tydzień zajęć w grupie "Kangurków" poświęcony był zawodowi fryzjera. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat sprzętu fryzjerskiego, fryzur, a także kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji włosów.  17 lutego br., aby podsumować swoje wiadomości, dzieci wybrały się na wycieczkę do połozonego niedaleko salonu fryzjerskiego.

Pierwszym niesamowitym przeżyciem dla Kangurków był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w zakładzie byli klienci. W naszej obecności panie fryzjerki obcinały, farbowały i myły włosy klientom. Dzieci obejrzały niezbędny sprzęt fryzjerski oraz różnorodne kosmetyki potrzebne do pielęgnacji włosów. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe. Okazuje się, że nie tylko higiena oraz kosmetyki są ważne, ale istotne jest również zdrowe odżywianie. Maluchy mogły również usiąść na fotel przed wielkim lustrem oraz na fotelu do mycia włosów. Znaleźli się nawet śmiałkowie, którzy mieli ochotę na zmianę koloru włosów. Na koniec wizyty panie poczęstowały dzieci lizakami.

Po powrocie do przedszkola dziewczynki wykonywały fryzury na głowach Pań.  Dodatkowo w ramach zajęć plastycznych wychowankowie wykonali pracę pt. „Fryzury- wiosna – lato 2017”. Na pewno każda mama przedszkolaka znajdzie coś dla siebie. Drogie panie! Idzie wiosna, a więc czas na zmiany.

Chociaż zakład fryzjerski jest miejscem już znanym dzieciom, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, czy też one same, nasza wycieczka była wspaniałą przygodą. Przedszkolaki dziękują właścicielce salonu fryzjerskiego, a także mamie Mai Pisanko za miłe przyjęcie oraz za cenne informacje, które na pewno wykorzystają w życiu.

Karolina Pieloch

 

Komentarze (4)

to naprawdę fajna lekcja dla maluchów, Brawo za pomysl.

Cudowne odwiedziny ! Zapraszamy w przyszłości ! :)

Najlepsze przedszkole i Panie!!!moja Ola zachwycona😊

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.