piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 166 komentarzy
  • 26315 wyświetleń

Protesty rolników w całym w regionie !

W piątek rolnicy wyjechali na drogi i ulice polskich miast w ponad 250 miejscach. W woj. podlaskim protesty i blokady dróg zgłosili w 16 takich lokalizacjach.

 

Rolnicy protestują przeciw Zielonemu Ładowi, szczególnie ugorowaniu części ziemi i nie godzą się na napływ produktów rolniczych z Ukrainy, które nie podlegają unijnym restrykcjom, co powoduje, że nieznany jest ich rodzaj produkcji.

Tym razem strajki nie są wymierzone w polski rząd czy polskie ministerstwo rolnictwa. Przynajmniej nie bezpośrednio. Główny postulat strajkujących dotyczy bowiem unijnej polityki rolnej. Zdaniem rolników nakładanie kolejnych, restrykcyjnych przepisów na europejskie rolnictwo je zabija.

Rolnicy demonstrują nie tylko w Polsce. Również przez Niemcy przewija się fala rolniczych strajków paraliżujących cały kraj. W Brukseli w ubiegły tygodniu pojawiło się ponad 1000 ciągników, które zablokowały ruch w stolicy Belgii podczas spotkania przywódców UE. Ministerstwo rolnictwa zapewniło, że postulaty rolników zostały zgłoszone do Komisji Europejskiej. Liczy na to, że Bruksela zweryfikuje swoją politykę, albo przynajmniej jej część. 

 

 

 

 

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (166)

Blokujcie sejm i senat

Niech pod Sejm jadą

Brawo , Polska się budzi

Gnojówkę pod sejm !

Zaczynają się znowu rozróby. Że nigdy w tym kraju nie ma spokoju.

Mam 46 lat od małego dzieciaka jestem związana z wsią mam gospodarstwo, / czegoś takiego co PiS zrobił nie było jeszcze od czasów wojny a przez te rosnące ceny nawozów i niską cenę mleka musiałam zlikwidować dwa lata temu stado do krów mlecznych już wtedy nie było opłacalności a teraz to już w ogóle trzeba do tego dokładać i jeszcze dobrze myśleć i kombinować skąd wziąć pieniądze na to wszystko

No tak unia dawała dotacje to powystawiali sobie domy całe podwórka w kostce brukowej panele solarne na dachach maszyn nabrane na kredyt a tu teraz się ukróciło opłaty są duże i trzeba strajkować a tak się cieszyli ile to im unia nadawała ha ha ha płać i płacz

Chłopy walczą w jakimś sensie o swoje , ciągle koszta produkcji , przepisy wymysły kolesiostwa zza biurka , a my jako mieszczuchy rykoszetem też obrywamy ( ceny ) trochę więcej empatii , zrozumienia ?to takie typowe u nas narzekanie marazm ?.i zaraz jeszcze ktoś wyskoczy ze ze PiS to było tak a za PO tak?jak polityka skłóciła naród ?

Trzeba by trochę gnojówki na Nowogrodzką w Warszawie .Przez ostatnie osiem lat narobili syfu,to co się dzieje to pokłosie ich nieudolności.

jak na wsi nie wyprodukuja to i miasta pora...proste
nie strajkuja co dzien wiec bedzie uciazliwosc ale do przezycia

Bardzo dobrze, protestujmy przed globalną agendą!!!

I znowu te hieny rolne, które przez lata całe ciągnęły i od państwa i od UE grube miliony "pomocy" stwierdziły, że im mało. Po wsiach popostawiane pałace. Na podwórzach po kilka wysokiej klasy ciągników wartych miliony. Rdzewiejące nowoczesne maszyny i sprzęt, których nakupowali a nie umieją się z nimi obchodzić. Jaka inna grupa społeczna dostała więcej od nich?? A pogonić ich na zbity pysk z tych blokad! Koktajlami Mołotowa pokazać im gdzie mamy ich protesty. Gonić darmozjadów!!!

Jak najbardziej popieram rolników i im kibicuję aby mieli siłę w walce o poprawę swojego bytu. Jednak uważam, że protesty powinny uprzykrzyć życie decydentom, a nie zwykłym ludziom. Zablokują drogi, to utrudnią pracę innym, lub uniemożliwią dotarcie dzieciom i młodzieży do szkół. Tym samym zwrócą część rozzłoszczonego społeczeństwa przeciw sobie. A panicze na stołkach będą siedzieć w swych przepastnych gabinetach oglądając to wszystko z daleka. Protesty powinny być pod ministerstwem, sejmem, urzędem gminy...

Dlaczego Ceśki, blokują drogi ludziom, którzy nie mają z tym nic wspólnego. Jedzcie do Kaczora na Nowogrodzką i pod budynki rządowe w Warszawce.

Ta cała UE jest potrzebna jak wujowi dzwonek, rolnicy do puki mieli dobrą kasę byli nie do przegadania. Moim zdaniem co 4 lata powinno być referendum czy nadal powinniśmy być w tym euro kołchozie. Za 5 lub 10 referendum byśmy przegłosowali wyjście i tym samym podziękowali za ten dobrostan.

Trzeba rolnikom zablokować jak zaczną zboże kosić, kukurydzę to może nauczymy ich rozumu jak dzień się opóźnią i z tydzień deszcz popada

A kto w styczniu 2024 zatwierdził projekt rozporządzenia, który wydłuża bezcłowy handel z Ukrainą do połowy 2025 roku? Czyżby nie Komisja Europejska:)
Gdzie jest Kołedziejczak czy Krajewski, którzy tak gardłowali jak byli w opozycji, że jak dojdą do władzy to wszystko zablokują lub wprowadzą cło na towary, które będą przejażdzały przez Polskę. Jakoś cicho nic w tym temacie się nie wypowiadają.
Rolniku z Rajgrodu według Twojego myślenia to PiS w całej Europie syfu narobił, gdyż prawie we wszystkich krajach europejskich rolnicy strajkują.
Proponuję wpierw poczytać, zapoznać się skąd bzdurne przepisy wychodzą i na czyje zlecenie są pisane a później wypowiadać się na forum, to wtedy będzie bardziej merytorycznie.

W 2020 też przeszkadzali normalnym ludziom! Do Warszawy se jedźcie! Tam jest siedlisko tych osobników, którzy wymyślają zakazy i nakazy!

Boże święty opanujecie się ludzie odejdzie od tej głupoty blokując drogi co wam to da chcecie pokazać się chyba jaki macie sprzęty wypasione lepiej jeden z drugim idź do kościoła i pomodl się za rodzinę żeby zdrowie było i spokój w ojczyźnie i na całym swiecie

Rolnicy nie dajcie się ue takie jest powiedzenie Ptak zjada robaki kiedy jest silny i młody ,ale jak ptak padnie zjedzą go robaki

Wina pisiorskiego komisatrza ds rolnictwa-Wojciechowskiego, wina Motrawieckiego-nie złożył sprzeciwu do ceł na ukraińskie towary i mamy bajzel po nieudacznikach

Co nie którzy myślą że jajka ,mleko , chleb ,szynynka ,boczuś, masełko itp to się bierze z nieba , pogonisz rolników to zd....iesz z głodu jeden z drugim

Nie podoba sie oddac to co wzieli do tej pory z unii i niech robio co im sie podoba bylo wiadomo ktos dawal nie kontrolowal a teraz trzeba spelnic wymogi

Wiadomosc do Anty Pis w glowie sie pokrecilo.

Każdy ma prawo wyrazić swój protest, ale sorry jak mam was popierać kiedy uniemożliwicie mi dojazd do pracy, a potem powrót ? Jedzcie pod Urząd Miasta, Starostwo ale nie blokujcie zwykłym ludziom dojazdu do pracy.

Uwielbiam rolnicze strajki można co wtedy wychlac z chłopami dobry bimber maja

Do patryjota jesteś durniem nic nie rozumiesz idź doksztalc sie

Brawo rolnicy. Blokujcie, miasto i wszyscy myślący Polacy są z Wami.

Trzeba być pozbawionym wszelkiego rozumu ,żeby pisać tak chory komentarz ,ośli mozg

Lamusy miastowe odpękają 8 godzin i nogi na kanapę ,piwko w ręce .A dyskutują znawcy .

Co cierowcy, obywatele dla tych "wieśniaków " zrobili, że im itrudniaja podróżowanie, dotarcie do pracy, domu, że nam utrudniają swobodne życie? Dajcie im większe dotacje min. na paliwo co by mogli częściej jeździć i blokować drogi!!! Niech w lipcu i sierpniu blokują wjazd na pole !!!

Ciągniki za milion kupione i narzekają jeszcze

Ludzie co z wami nie tak rolnicy jadą strajkować w sprawie nas wszystkich my nie dzielimy ludzie z miasta czy ludzie ze wsi wszyscy są tacy sami jeżeli nam rolnikom będzie źle to wam z miasta będzie jeszcze gorzej bo my damy sobie radę, czy wy sądzicie że na roli są osoby bez szkoły, mylicie i nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka bo z dopłat to nieźle podzyli sobie z miasta mając ziemię na wsi.

Niech blokują tylko szkoda że przeszkadzają ludziom dotrzeć do pracy .Krowy podwoją i wyjadą a my mamy problem doić swoje krowy

Na tych blokadach widoczna będzie bieda rolników.

Obserwator BARDZO DOBRZE mówisz dlaczego mam jutro nie wrócić do domu po tygodniu jazdy w ciężarówce tylko dlatego że ktoś ma problem

Jestem wk...... ponieważ jutro mam wizytę u lekarza w Białymstoku z chorym dzieckiem. I co ??????? Kogo z protestujących to obchodzi????????????
Jedźcie z tymi protestami pod sejm!!!!!!! Macie przecież swojego "wspaniałego" przedstawiciela Kołodziejczaka !!!!
Nie uprzykrzajcie zwykłym ludziom życia!!!!!

W 2011 roku pracowałem u gościa w Niemczech co takich jonderow miał 14 szt a Polakowi zazdrościcie 1 lub2 to maszyny które produkują żywność (ziemia produkuje)ale dzięki tym jonderom obniżamy koszty pracy a wtedy żywność jest tansza

Wina leży po stronie rolników . Zgubiła ich pazerność, za pieniądze z uni kupowali wszystko, żyjąc ponad stan. A to kolejny ciągnik za kilka baniek a to kłada bo do krów na pole to piechotą nie łaska . Mieszkania w mieście no bo jak kasę dają to dla Szymonka kupim, nic to że synek ma dwa lata. Koszty utrzymanie wzrosły a w tym czasie na rynek UE wchodzą właściciele Ukrainy z tanim zbożem. W gromadzie siła ale nie polegająca na blokowaniu drogi do Bęćkowa, tym sposobem przysporzycie sobie wrogów i osłabiacie gospodarkę własnego państwa . Winą powinniśmy też obaczyć i rządzących bez wnikania która strona, jedni i drudzy mają łapki wysmarowane miodem.

Status majątkowy widać np. po koszach w biedronce i rozmowach przy kasie . Tak że nie dziadujcie bo nam mieszczuchom manna z nieba nie leci . Ja pracuję święta i nocki a nie 8 godz i piwko w łapie !

Przy okazji zablokować urzędy publiczne w Grajewie i okolicy, a możne nawet toalety w nich aby urzędnicy szczebelki tych ze stolicy nie mogli wyjść na miasto po zakupy i skorzystać z wc to byłoby najbardziej uciążliwe i skuteczne.
Jedyna grupa, która w Polsce nie protestuje i nie strajkuje to duchowieństwo tez sporo dostali dotacji z ue, też pobudowali pałace, pokupowali piękne maszyny, ciągną grube mln z unii ale jakoś kredyty ich nie dobijają. Czy to przez to, ze nie musza się grzebać w ziemi i w oborniku jak rolnicy?

do patryota jak ty masz kilka mieszkan pod wynajem to rolnikow to nie obchodzi a ty rolnikom zalujesz doplat

Nikt mi nie zabroni jechać gdziekolwiek a tym bardziej plewniaki z wioski nikt nikomu nie każe pracować na roli tyle etatów na produkcji a to czy ja zboże albo cukier kupię z Ukrainy to moja sprawa

Ludzie co wy wpisujecie.Ludzie wzięli kredyty ok to i je spłacą.Mysle ,że blokują drogi nie tylko dla siebie ,ale dla naszego dobra.Rolnictwo to podstawa w każdym państwie .

Panu patryjocie nic w życiu nie wyszło ,a brat który został na wsi ciężko pracuje i ma dom i ciągniki i maszyny, Oj biedny ten nasz kraj biedny... Rolnicy nie mają innej możliwości zauważalnego protestu. Kto ich pod urzędem będzie słuchał. Kto do nich wyjdzie? I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego tak bardzo nienawidzą niektórzy ludzie swoich braci na wsi?

Jak łatwo hejtować. Zapraszam na starcie z rolnikami jajka pomidory obornik i gnojówka już czekają!!!
Zazdrościć łatwo ale na wsi niewielu chce pracować.

Popieram całym sercem, walczmy o wolność!

Do patriota jesteś ze wsi bo to czuć

Rolnik nie strasz a gnojówkę zawieź do Warszawy

W odwecie trzeba zablokować im wejścia do budynków ARIMR.

W ubiegłym roku nasze polityki doprowadziły do tego, że podczas jedynej kolacji w roku - wigilii - w niektórych rodzinach nie wszyscy już siedzieli przy jednym stole. Aż strach pomyśleć co przyniesie bieżący rok, już budzi się nienawiść do chłopów, a zaraz zaczną zapewne inne profesje.
Ciekawe czy już się narodził kolejny delikwent z grzywką, czy z wąsami albo z czymś innym, który znów za jakiś czas będzie wiódł ludy na nowe przestrzenie życiowe, czy niesienie kolejnej pochodni?

Ludzie... ale czy wy w ogóle wiecie co mówicie? Jesteście przeciw rolnikowi bo mieszkacie w mieście i pracujecie na etacie? Ale wiecie że protest dotyczy również WAS? TYCH LUDZI "MIEJSKICH"..... Ja też mieszkam w mieście i popieram protest rolników, bo nie chce truć siebie i swojej rodziny produktami z Ukrainy, które nie spełniają żadnych norm i wymogów, które są nafaszerowane chemią.... Otwórzcie oczy błagam i zrozumcie ze to nie jest problem tylko rolników, ale także nas... wszystkich pozostałych ludzi

Puknij się w głowę człowieku i nie wyzywaj ludzi .Większość komentarzy powinna być zablokowana za ten hejt .Byście się wstydzili pisząc bzdury i wyzywając .Czym człowiek z wioski różni się od człowieka z miasta .Myślę że do pracy każdy spokojnie dojedzie a jeśli nie to jutro powinniście pisać swoje komentarze a nie jeszcze nic się nie stało a buzie już otwarte.

Już we łbach wam się poprzewracało na wszystko wam dawali a czym więcej tym wam było gorzej nawet z jednej strony że niemiec wygrał wreście wam biedaki dogodzi pojedziecie do Niemiec na szparagi szybciej jak myślicie

Panie Henryku do armir się nie chodzi wszystko załatwia się przez internet a do agencji to mogę iść ale towarzyskiej bo mnie stać

Jakby przyszło płacić im pełen ZUS co miesiąc a nie KRUS groszowe składki co kwartał
to i strajków by się odechciało

j was rolniki. Jedżcie sobie do warszawy protestować a nie utrudniać życie rodakom kierowcom! Jeżeli jutro nie przejade do pracy to dzwonie na policję, a jak nic to nie da, to sie przekonacie ile kosztują nowe szyby do tych waszych traktorków.

Nie ważne kto rządzi Unia nie jest do niczego Polsce potrzebna ciągle jakiś zielony lad żeby zaorać każdego Polaka Wielka Brytania wyszła z unii i dalej daje sobie radę ludzie budźcie się bo jak już zlikwidują gotówkę to wszyscy to odczujemy a co do rolników jestem z wami całym serduchem unia daje dopłaty ale ma to swoje drugie dno przykro mi to mówić ale za darmo nic nie ma

Patryota, twój jad cię udusi.

Brawo rolnicy popieramy was ! Pokażcie tej całej unii swoje niezadowolenie i złość na ich chore wymysły, tak jak zjednoczyli się inni rolnicy w wielu państwach europejskich. /

Nie nawidzi-hmmmm bo co? Bo dla brata kasa spada z nieba i ma luksusy na tej wsi? A Ty w mieście i ledwo wiążesz koniec z końcem?

Ty jak teraz groszowe składki to i emerytura taka będzie. Czego ty kobieto zazdrościsz? Bym wolała płacić większe składki żeby na starość mieć większa emeryturę.

To wieśniaki jutro będą strajkować ciągnikami :)

Do Grajewiak od urodzenia,co ty pierdzisz masz weekendy i urlop a TU PRZEZ LATA NAWET WOLNEJ NIEDZIELI.

Chce zaptyac to Unia wydaje zezwolenia na otwarcie sklepow w Grajewie czy nasz Urzad Miasta Grajewski. W zezwoleniu powinno byc jakimi towarami i artykulami te sklepy maja prawo Handlowac. Tak jak jest w innych panstwach ulamki % z innych Panstw a reszta to krajowe wyroby. Ale u nas w Grajewie to sami Zagraniczniaki a potem narzekania ze winni inni tylko nie nie my sami sie oszukujemi i szukamy winnych gdzie indziej a sami nie umiemy zadbac o nasze produkty bo zagramaniczne sa lepsze. Udajac Swiatowcow.

Rolnicy swoim protestem chcą przekonać społeczeństwo, żeby kupowali od nich droższe produkty niż są dostępne na wolnym rynku. Robią to przy pomocy traktorów wartych ok 1 mln. Konsumenci też płacą wyższe opłaty za energię elektryczną, ciepło, paliwa itd. Zatrzymują konsumentów na drogach uniemożliwiając im pracę i też realizację swoich celów w postaci powrotu do domu lub dotarcia do celu. Czy rolnicy liczą na współczucie osób które utkną na drodze? Chyba jest to naiwność?

Zobaczcie jakimi ludźmi jesteśmy. Gdyby nie polski rolnik to bysie nie mieli co do gara włożyć. Zazdrościcie rolnikowi ? a jazda na wieś zobacz jaka to lekka praca. Ja mieszkam w mieście ale pochodzę ze wsi. Znam prace na roli. W roku 1975 sprzedałem gospodarstwo bo już sił nie miałem, wolałem przenieść się do miasta ponieważ praca w mieście a na wsi to ciężka praca i wiem co to trud pracy na roli. Proszę nie zazdrościć rolnikowi bo każdy z Was by się przekonał ile trudu i kłopotów trzeba przeżyć żeby jakiś grosz zarobi.

Czytam wpisy nieprzyjazne Prawu i Sprawiedliwości obwiniające rząd Morawieckego za unijne absurdy w rolnictwie i zastanawiam się nad mentalnością ich autorów: protesty rolników francuskich, belgijskich, niemieckich to też wina Kaczyńskiego?

Przypominam Wam drodzy rodacy, żeby"nie życzyć drugiemu co Tobie nie miłe". Skoro wyszli to mają powód, a że są o wiele lepiej zorganizowani niż pozostałe grupy zawodowe to jadą na ostro. Panie i panowie w garniturkach do gnoju!

Tomek. Nie strasz nie strasz bo się zesrasz!!!

Widzę że dużo osób które napisały tu swój komentarz są negatywnie nastawione do rolników i tego co robią. Przejrzycie na oczy jak nie będziecie mieli co do gara włożyć.

Do Miasyltowy
Od straszenia to są duchy a rolnicy walczą o swoje i nasze godne życie i ja to popieram. Brawo Rolnicy!

Czy w imię interesów małej grupy być drożyzna w sklepach. Otwarcie naszego rynku na import z krajów trzecich byłoby szansą na zahamowanie drożyzny w sklepach. Wiem, że zaraz odezwą się pseudobrońcy jakości żywności. Przy odpowiednim systemu kontroli jakości można byłoby wykluczyć import ( nie tylko z Ukrainy) żywności nie spełniającej wymaganych norm a w sklepach byłoby taniej.Ponadto duża grupa rolników (hodowców) oczekuje tańszej paszy.

Sebastian Dokładnie !!! A tak ogólnie ,niech każdy z młodszej generacji rolników przypomni sobie jaki sprzęt ,budynki dostawał od Tatusia 10-15 lat temu ile był wtedy Warty , a teraz obecnie niech policzy wartość tego co ma. Skok wielki co ? A raczej na to sam nie zarobił , w uj .... kasy z różnych "projektów" dopłat itd.. Dawali cacy, nagle jest gorzej i to nie tylko w PL dla rolnika to lipa? Przecież to chore co się działo z cenami ziemi ostatnimi laty u nas w Okolicy, się przebijali z 80 na 100 tyS/ha a byli i tacy co więcej płacili .... Sami ten caly cyrk napędzając. Przyjdą czasy niebawem że po 10-15 tyS nie będzie komu kupić, obrabiać...

Do Rolnika. Skoro Cię stać pójść do agencji towarzyskiej to znaczy że bieda Ci nie doskwiera ani twoim towarzyszom od strajku.

Ludzie co się zwami dzieje,myślę że większość ludzi piszących komentarze pochodzą ze wsi, a robią z siebie wielkich miastowych

Wasze komentarze są obrzydliwe i nie na miejscu. Jeżeli nie rolnicy zadbają o nasz rynek żywnościowy to kto? Wielka grajewska szlachta której wszystko przeszkadza, bo wioska zablokuje drogę. Puknijcie się w czoła bo niedługo ,,polskie,, się nie będzie opłacało bo nas towary z państwa obok zaleją.

Taki z ciebie patryjota jak z kociej d... trąba. Nie będzie polskiej żywności, nie będzie Polski. Pozdrawiam protestujących.

Składki na ZUS dla przedsiębiorców podrożały od stycznia 2024 ok. 250 zł. Ciekawe ile podrożały (lub staniały) składki kwartalne na rolniczy KRUS dla rolników?

Różnica między KRUS a ZUS kwartalnie 4800 zł W skali roku jest 19200 zł.Biorą pod uwagę że musimy przepracować około 40 lat żeby osiągnąć wiek emerytalny to daje nam różnicę 768000 zł.Rolniku daj mi to kwotę i nie chcę nawet tej twojej niskiej emerytury,która również powinna także mi być wypłacana.Ekonomi nie da się oszukać.Cyferki prawdę mówią,tylko ten temat was strasznie boli. i nie chcecie tego tematu poruszać.

Brawo rolnicy popieram Was chrońcie Polskie przed unijnymi przepisami ( Absurdami) .

Palą gnojownicy olej napędowy i zatruwają mieszkańców Grajewa. A głupi mieszkańcy Grajewa fundują im z własnych podatków dopłaty do tego oleju .

John Deere ma najładniejsze koła

Ciągniki za grube miliony, z pracą różnie bywa, a strajkować to należy wobec tych, którzy zawinili, a nie- zwykli ludzie nie mogą wrócić z pracy do domu, bo drogi zablokowane. W miastach ludzie często ciężko pracują, dojeżdżają do pracy, a nie mogą, bo transport publiczny stanął. A co z tymi, którzy autobusem chcą jechać do lekarza!!!
Chorzy, ludzie starsi? Co z nimi?
Ten strajk uniemożliwia życie innym, należałoby strajkować przeciw tym, którzy zawinili, a nie przeciętnym zjadaczom chleba.
Wyrażam swoje oburzenie taką postawą polskich rolników.

No i teraz podziękujmy za ostatnie 8 lat rządów "fachowców"... to co PIS zrobił z nami to skandal

masz rację patryota ciągle im mało kasę z każdej strony dostają a ty żeby uzyskać jakąś dotację żeby rozwijać biznes nie możesz dostać ponieważ nie ma środków wszystko zostało przekazane dla rolnictwa na ich dopłaty do paliwa ja też dojeżdam do pracy i nikt mi nie dakłada

Tak im żle a w blokach mieszkania wykupują i stoją puste

czytając te komentarze nie mogę zrozumieć jak niektórzy z was myślą, funkcjonują i łykają wszystko jak pelikany. Podstawowa zasada: jeśli rolnik nie będzie produkował warzyw, owoców - stanie produkcja zwierzęca, zostawi ziemię ugorem oraz zlikwiduje stada zwierząt - czego wymaga ue -to nie będziesz miał co do garka włożyć (mimo tego że kasa będzie). Czy wy naprawdę zazdrościcie im tych traktorów które spłacają przez większość życia? Jak im tak zazdrościcie to sami idzcie uprawiać rolę - to kawał trudnego chleba - praca 24H/dobę.
ROLNICY JESTEM Z WAMI - wywalczie swoje :)

Żeby wszyscy jak rolnicy " z tej samej branży" umieli się wspierać i współpracować, walczyć o dobro wszystkich a nie konkurować...

smutne...człowiek człowiekowi wilkiem...dlaczego wszyscy nie wspieramy siebie jako ludzi po prostu, mieszcuch,rolnik...co za różnica - człowiek. Strajkują walczą o swoje, wspierajmy albo milczmy. Robią to nie tylko dla siebie i swoich rodzin ale dla wszystkich rodzin również waszych...pomyślcie i uszanujcie

Popatrzcie na tych "biedaków" co jada traktorami po milionie, nie widać tam zadnej "30" czy 60". Im jest źle???

Parada obecnej techniki rolniczej, gdyby nie dofinansowanie z UE/50-60% do ceny ciągnika/ na drodze byłyby tylko Ursusy c-330 lub c-360-gdyby je wpuściła polocja. Za rolników i rollnictwo odpowiadają wyłącznie politycy a nie mieszkańcy miast. Adresy na protesty-Bruksela, ul.Wiejska w Warszawie i wille posłów

Jarosław Kaczyński i jego pisowska banda serdecznie dziękują pseudorolnikom za piękny protest i zablokowanie miasteczka. Jemu wszak chodzi o to by poróżnić ludzi, by jedni na drugich patrzyli wilkiem. I ja tych protestujących serdecznie nienawidzę. Tyle w temacie.

Do Darka jak Ci tak źle w mieście to kup ziemię i pracuj na niej zobaczymy ile tych niby dotacji dostaniesz. Zazdrość przez Ciebie przemawia

A nie tylko zazdrość

Dokładnie poblokowali drogi ludzie do pracy nie mogło dojechać do zmuszeni brać przymusowe urlopy niech sobie protestują ale w inny sposób niech nie sprzedaje na przykład mleka przez miesiąc

Masz rację Krzyś trzeba będzie latem dla rolników pola poblokowac jak bedo chcieli wjechać na żniwa

nie podobają mi się hasła typu ,,ukraina won z eurpy'' na grajewskich ciągnikach siodłowych ,to jest typowy nacjonalizm

Zdecydowanie popieram wszelkie antyopresyjnie protesty.

Dziś od samego rana.Kolumna ciągników przed moim sklepem za dużą kasę.W ciągniku,kobieta z 2 dzieci podejrzewam że żona i co? Kobieta z laptopem,dzieci w tabletach ,kierowca przy telefonie ,bo jedzie 5 km. na godzinę.I pier.... przedsiębiorce który płaci ZUS. bo jemu non stop bieda, tylko go stać kupić w Biedronce,na Allegro a sprzedawca o wuj...i.t.d a on dzisiejszym strajkiem zabrał mi utarg ,chleb moim dzieciom i pracownikom.Czy ty rolniku rozumiesz drugą stronę medalu.

Przecież to wy głosowaliście na ten PIS.Podlaskie największa głosów pisu

"Głód poczujesz, rolnika uszanujesz" - ot takie ciekawe hasła. Za dużo dostają z unii, podatków nie płacą tak jak każdy inny obywatel, na ZUS normalnych składek nie płacą. Wyjechali na drogi ciągnikami za miliony. W d.....ch im się poprzewracało. Durny ten kraj i jego obywatele na czele z Jarkiem. Rozbiory nic nie nauczyły.

Dziś im daruję ale jak będę jechał samochodem to nie będę czekał tylko środkowy palec pokażę i omine traktorki to nie święte krowy aby blokowali drogi proszę moderatora o dodanie postu

A co ma powiedzieć matka z dziećmi. Na siódmą do pracy, dzieci wcześniej zaprowadzić do żłóbka, o 15 odebrać. Matka i te dzieci mają przerąbane z 3400 miesięcznie. Rolniku przestań wariować.

Niechby za komuny tak spróbowali, demokracja w głowach im powywracała.

Jakie te ciągniki 'skromne'. Same zdezelowane wladimirce i ursusy. A tak poważnie- strajkuje się w miejscu pracy lub pod ministerstwem w Warszawie. Za pieniądze z polskiego ladu tych monstrualnych traktorów nikt z nich nie kupił.

Ludzie czy wy wszyscy urodziliscie się w mieście?Myślę ,że nie .Większość rodziców czy dziadków pochodzi z wioski i dziwne się ,że tak wyzywacie ludzi z wioski .Opanujcie się

Ciekawe co Henryk robił w agencji że wie kto tam bywa od ciekawostka

Na Wiejską niech jadą a nie tu po Polsce wędrują, bo jak to wszystko się rozproszy, to rozjedzie się po kościach. To musi być masówka, skoncentrowana. Poza tym, ludzie strajkują, marzną a te próżniaki sejmowe (przynajmniej większość z nich), prowadzą sobie "poważne" dyskusje o wdrażaniu zgadnijcie czego? No właśnie - GENDER. Normalnie cyrk tam się odstawia. Tak to wygląda dzisiaj w Sejmie, bo przed chwilą obejrzałem kawałek "obrad". Ręce i nogi opadają, kto nami rządzi. Dalczego tak się dzieje, że wybieramy od pokoleń ludzi, którzy bardziej niż Polskę kochają zagranicę, bądź pozwalają się rozgrywać? Tyle ten kraj przeszedł nędzy, wojen, zgryzoty, tyle ofiar, rzeki krwi i wszystko na nic. Ciągle ręka w nocniku. To prawda że Polska jest ostatnio mocno rozgrywana na międzynarodowej szachownicy a ludzie ciągle poddawani manipulacjom ale przy mądrych rządzących można wiele spraw skorygować.

Rolnik to przedsiębiorca w zakładach stoją maszyny i urządzenia nowoczesne za większe pieniądze niż te traktory rolnicze i właściciele też stękają że nie mają na podwyżki a ZUS mało kto płaci sam za każdego płaci pracodawca ale liczycie jak to byście sami płacili a ekonomia między zusem i krusem to fikcja bo trzeba doczekać tej emerytury a nie liczyć na zas

pamiętajcie jedno od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza to do tych co wyszli ze wsi a wieś z nich nie i piszą głupoty tak trzymać chłopy

A my z miasta jadziem im pod oborę i ich też zablokujemy - i będzie w końcu spokój - i co na tp wiochmeny !!!! będzie sprawiedliwie = Co my mamy z tym gównem wspólnrgo , macie swojego ministranta więc walcie do niego - ministra Gwiazdowskiego , a nie stoi w sejmie jako kukła

Polexit jak najszybciej, nigdzie na świecie nie ma tak chorych regulacji prawnych, samozagłada, może trzeba się przyjrzeć, kto ma w tym biznes i kto płaci za zniszczenie Europy

Zawsze strajkują grupy uprzywilejowane. Ci, którzy naprawdę się zamykają i nigdy "garściami" od państwa nie brali niczego, na ulice nie wychodzą i nie wyjeżdżają.

Zeby kase dostac to trzeba durzo stracic np zlikwidowac stocznie kopalnie wiekszosc zakladow npURSUS W WARSZAWIE kilka Hut np szkla aplastik wprowadzic to jest ekologia Rolnicy wiecej traca niz zyskuja Unia bierze characz od panstw ipuzniejwielka laskie robia ze cos dadza

Pewnie żaden rolnik nie zna tej definicji.
"Europejski zielony ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie ? osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Wspiera przekształcenie UE w sprawiedliwe i dostatnie społeczeństwo o nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarce."

Jakie składki taka emerytura.

Nie mogę - moderatorze dlaczego usunołeś mój poprzedni wpis? PRAWDA KOLE W OCZY???? jeszcze raz:
Nie potrafię zrozumieć skąd w was ta wrogoś do rolników - czy wy wiecie wogóle dlaczego oni protestują? Powinniśmy brać z nich przykład - w jedności siła. Pierwsza podstawowa zasada: jeżeli rolnik nie wyprodukuje warzyw, owoców czy mięsa - to nie będziesz miał co do gara włożyć. Myślicie że żywność w sklepie na półkach sama rośnie i cena za którą ją kupujecie jest ceną jaką otrzymują? Zazdrościcie im tych traktorów, które większość z nich będzie spłacało do końca życia? Bronicie im dopłat z ue - które w większości są na dostosowanie produkcji roślinnej lub zwierzęcej do wymogów stawianych przez ue?
Skoro w ich stronę tak plujecie - to sami idźcie pracować na rolę. Zobaczycie jaki to ciężki kawałek chleba i praca 24h/dobę.
BRAWO RoLnIcY!!!! Wywalczcie swoje!!!
Jesteśmy z wami!!!

Pozdrowienia dla pracowników portalu bardzo stronniczy ludzie trzymajcie sie

Ludzie mają problem, że rolnicy utrudniają życie zwykłym obywatelom, za to jak twitterowe Juleczki walczyły w proteście kobiet i blokowały ludziom drogi, dopuszczając się często i gęsto innego rodzaju nadużyć to byliście cichutko. Śmiechu warte.

PiS nakręcił inflację i wpuścił zboże z Ukrainy teraz mamy efekty

Panie Henryku mi się dobrze powodzi nie muszę jeździć na strajki a poza tym trzeba mieć traktor przynajmniej za 500000/ żeby tam jechać a ja niestety tylko mam taki za 50 tys , zamiast tracić czas i paliwo na strajki lepiej pomyśleć jak zrobić , żeby się nie narobić i pieniądze mieć

Nie walczymy tylko dla siebie ale dla wszystkich w tym kraju nam rosną koszta produkcji a ceny skupów są groszowe ale za to my i wy miastowi musimy płacić wielokrotnie więcej w sklepach gdzie tanio już nie jest. Unia wprowadza swoje jakieś śmieszne ekologię myśląc, że "uratuje" świat a stanowi tylko 6% ludności na ziemi... Nam rolnikom każe zostawiać ziemię to tak jakbyście wy miastowi kupili mieszkanie i z jednego pokoju nie mogli korzystać przez rok, nie mówiąc tu o tym, że sami krzyczą że jest głód na świecie ale pola lepiej niech leżą ugorem. Musimy płacić jakieś śmieszne kary za CO2, spaliny itd. niedługo to za oddychanie będziemy płacić. Nie wspomnę tu o tym, że narzucają jakieś elektryczne gó*no auta.

Chciałbym tylko zaznaczyć, że sytuacja która się dzieje nie dotyczy tylko nas rolników ale wszystkich, więc zachęcamy też inne branże do przyłączenia się. ( Tak tak lepiej żebyśmy udali się na Warszawę ale niestety były próby i nawet do miasta nie zostaliśmy wpuszczeni.) Weźmy przykład z naszych sąsiadów i bądźmy wyrozumiali dla siebie wzajemnie w ten jeden dzień, a za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Jak zwykle zacofane Grajewo może i blokują przejazd ale to dziś wiadomo było że odbędzie się strajk ? Było wiadomo dawno można było się przygotować i obmyslec przejazd żeby nie oni nie było żywności i wielu innych potrzebnych nam rzeczy jesteście obrzydliwi i wstrętni ale jak zwykle umiecie tylko pisać anonimowo komentarze jak macie problem dlaczego nikt nie wyszedł powiedzieć im o tym w twarz ? Bo macie tylko gęby za ekranem ale miło było patrzeć jak wychodziły panie ekspedientki trzymające kciuki dzieci machające do protestujący.. POZDRAWIAM I DZIEKUJE WAM ZA TO ! JESTESCIE WIELCY ZE POTRAFILISCIE ZGRAC SIE NA TAKA SKALE !!!

Szacunek dla każdego rolnika!!! ale Gdyby nie zboża np. z Ukrainy to rolnicy również by płacili o 100 % więcej za zakupy np.(chleb.maslo,olej, cukier) a i pasze dla zwierząt byłyby dużo droższe. To już nie są czasy kiedy rolnik był samowystarczalny bo hodował kury, krowy, świnie, uprawiał warzywa i nie otrzymywał żadnych dotacji a jeszcze zmuszony był dzielić (plany na mięso zboża) się z państwem pod rygorem kary więzienia

Jeżeli strajkują rolnicy w CALEJ Europie to chyba coś jest na rzeczy?

Z uni może każdy brać kasę nie tylko rolnik. Dofinansowania są też dla firm. Wystarczy tylko dupe ruszyć. A nie siedziec nic nie robić i innych obsmarowywać. Nikt nikomu nie broni się przebranżowić iść na gospodarkę. I zobaczyć jak jest lekko i w tedy pierdolic

Sztywny elektorat PiSu wyjechał na drogi podziękować serdecznie za dary jakie im załatwił Wojciechowski z Morawoeckim autorom Zielonego Ładu

Tylko miasto zanieszyszone spalinami, żadnego efektu wymiernego , zawsze Wam mało.
Jak Polska wchodziła do Uni to też byliśmy bardzo konkurencyjni dla reszta Europy. Oni dali radę i Wy faćie radę .
Taki jest ten świat, i rolnik z Garglowa i inni tego nie zmienią

Tyle antypolskiego jadu w tych komentarzach że aż nie do wiary. Kto was dzieciaki wychowywał? Pewnie Internet i TVN

Akurat jestem wyrozumiała. Niech wygra Sprawiedliwość i Racja. Domyślam się, że to nie są wygłupy. Że COŚ jest na rzeczy. A bycie rolnikiem naprawdę nie jest lekko!

Przyjdzie czas pola orać i kredyty spłacać to o protestach rolnik zapomni. Nikt tego strajku nie doceni

Jeżeli większość nie rozumie o co chodzi w tym proteście,to widocznie nie zasługujemy by mieć własne państwo,nie ma żadnej zgody ponad podziałami żeby promować polski interes narodowy,nasze niby elity promują interesy ruskie,pruskie, amerykańskie,ale na pewno nie nasze polskie , Wielki Szacunek dla polskich patriotów.ktorzy protestowali przeciwko temu

Ania....gratuluję Ci jeśli Ty jesteś ta matką i wszystko ogarniasz. Medal mam dać Ci za to. A co ma powiedzieć matką która do żłobka dziecko zaprowadzi obiad tam zje. A ona cały dzień leży I pachnie. Śmieje się z Ciebie i ze mnie-wy głupie robta ja poleżę.

Do wszystkich którzy są za i przeciw. Każdy z nas ma korzenie z wioski za dziada i pradziada, a teraz wielkie państwo z miasta. Ogarnijmy się. Wypominacie, że bogadztwo ciągniki za miliony tylko ze wszystko żeby to ptosperowalo wzięte na kredyty które trzeba spłacac przez wiele lat. Tak samo ja bierzemy mieszkania na kredyt, które w większości są wynajmowan, a nie wspominając o samochodach żeby pokazać się przed sąsiadami. Niech każdy walczy o swoje a bez rolników nie przetrwamy,gdyby nie oni byłoby nic, puste półki. TO CO DALEJ Z SIERPEM MAJA PRACOWAĆ. Jestem za nich walczą o siebie.

Na drogi ruszyli jarmarkowe cfaniaczki,którzy chcą pochwalić wypasionymi traktorami i tym jak dobrze im się wiedzie. Inni to są faktycznie nieudacznicy,którzy myśleli że jak kupią ładny sprzęt na kredyt to ich status społeczny urośnie do niewyobrażalnych rozmiarów....a tu niestety trzeba spłacać pożyczone pieniążki i odsetki. Trzecią grupę stanowią pajace,którzy myślą,że cos ugrają w jakichś wyborach,jeden nawet został wiceministrem ( ale on tam pasuje jak świnia do karety).Prawdziwi rolnicy siedzą spokojnie i korzystają z ekoschematów (nie są takie złe) a hodowcy korzystają z tańszych pasz. Tak na marginesie ....niskie ceny zbóż i kukurydzy nie są efektem tylko ich importu z Ukrainy.

"Europejski zielony ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie ? osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Wspiera przekształcenie UE w sprawiedliwe i dostatnie społeczeństwo o nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarce." Już mam dom zeroemisyjne. Roczny koszt utrzymania to 1400 zł. Rozumiem, walczycie, żeby nie wprowadzić między innymi tanich domów.

Niech pojada na Nowogrocka do swojego kochanego PiSlandu. Oni rzadzili 8 lat maja swojego komisarza od rolnictwa Wojciechowskiego i podpisywali wszytko jak leci i obiecywali gruszki na wiezbie. Niech polskie drogi zostawia w spokoju dla ludzi, ciagniki na pole do roboty. Mysla ze nowy rzad w 2 miesiace im wszystko zalatwi. Robia dalej cyrk PiSowski tak jak w sejmie pomocnicy PiSlandu.

Do Mar mówisz każdy to dlaczego ja nie biorę tylko zapieprszam fizycznie za najniższa. Do dzieci też nigdy nie miałam żadnego dodatku. A wy nawet na roku mieliscie rodzinne. Umiecie robić dobre przekręty z fakturami. A to susza pyk dopłata a to zalanie pyk dopłata. A mi ku,,, nikt nie dopłaci do niczego.

rolnicy myślicie głównie o sobie na dzień dzisiejszy ale pomyślcie o swoich i innych dzieciach żeby w przyszłości im było lepiej: stosowanie pestycydów i nawozów to zagłada przyrody a to i ludzi. Pomysleliscie wczoraj dlaczego giną pszczoły i inni sprzymierzeńcy człowieka?

Aż żal czytać te komentarze... Wychodzi na to, że wszyscy pochodzą z miasta i brzydzą się wsią... Ale rowerkiem dobrze się jeździ przez te wiochy, do pracy w mleczarni nikt się nie pcha, jajeczka się wiejskiego nie szuka...... Można by wymieniać wiele przykładów. Proszę was o jedno przeciwnicy rolników, wsi itp. -nie rozmnażajcie się, bo wasze dzieci na pewno nie będą wiedziały jak się kroi nożem chleb albo z czego on jest zrobiony (a może i wy już tego nawet nie wiecie i nie potraficie)...

WON DO WARSZAWY. Tam utrudniajcie i postulujcie, a nie na prowincji gdzie ludzie zwykli są nic nie winni temu że jesteście niezadowoleni. W WARSZAWIE może was wysłuchają, bo w Grajewie tylko wkur...... mieszkańców maruderzy.

My przyjedziemy na wies strajkowac zablokujemy wam wjazdy na pola bedzie ok?

Do kwiatuszek to Po co wysylasz dzieci do miasta na studia do przedszkola Po zakupy do biedry jezdzisz Jak ci tak zle na wsi w dupach wam sie poprxewracalo

Nozem I widelcem to w miescie dzieci uczo sie od malego a nie Jak grabiami machac

Żal czytać 80% nie przychylnych komentarzy dla rolników. Żal mi z całego serca jak gardzicie naszymi rolnikami i jest mi wstyd za was. Wielka metropolia miasto Grajewo
Jakby nie można było raz nadłożyć 1 i ominąć strajkujących rolników . Wstyd mi za was. Rolnicy nie odpuszczajcie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy uczestniczyli w tym proteście.

niech strajkują

Macie swego przedstawiciela którego wybraliście w Grajewie na Piłsudskiego

Szok. Rolnicy jak możecie blokować drogi dla grajewskiej szlachty która SAMOCHODAMI wraca strasznie zmęczona po 8 godzinach pracy????

Panie P w rzeczy samej, absolutna racja!

Do 6666
Po pierwsze: naucz się poprawnie używać języka polskiego, bo twoje błędy rażą w oczy-widać, że rozumem nie grzeszysz.
Po drugie: to, że jestem za rolnikami nie znaczy, że jestem rolnikiem (a nawet jeśli jestem to mam więcej kultury i wiedzy niż ty).
Po trzecie: BRAWO ROLNICY! WYJEŻDŻAJCIE TYMI MILIONAMI I BLOKUJCIE CO SIĘ DA! A TYM ZAZDROŚNIKOM NIECH ŻAL TYŁKI ŚCISKA! HA HA HA

hasło na traktorku jak by to była wina nasza z miasta ludzie że im nie idzie tylko pomyślcie że to te ludzie z miasta jedzą to co wyprodukujecie a i jeszcze jedno zablokowaliście drogi dla ludzi którzy np. wiozą wasze towaru do sklepu i one nie dotarły i ooo nie pomysleli wy o tym a szkoda

"Zielony ład" - zapewne nikt nie wie jakie są szczegóły. W Izraelu zachorowalność na raka jest 150 razy mniejsza nie u Niemców - bo stosują żywność koszerną (w mojej ocenie czystą, jak najbardziej naturalną). Największa zachorowalność na raka w Europie jest w krajach postkomunistycznych, najmniejsza w Szwajcarii (kraj ekologiczny, jest między innymi zakaz wszelkich plastików). W Szwajcarii i Izraelu żaden rolnik nie jest biednym. Po co zatem ten strajk? Przeciwko nam samym, zżebyśmy chorowali, truli siebie chemią, smogiem ...?

Protest się odbył pojeździli trochę ropy spalili niepotrzebnie trochę potrąbili i co efektu żadnego nie przyniosło to wasze pospolite ruszenie przyjechał ktokolwiek do was żeby z wami rozmawiać??????

Nie rozumiem wrzasku o 4 % ugorowanej ziemi. Straty będą zrekompensowane dopłatami a w latach następnych ziemia nadrobi w plonach. Tak naprawdę ugorowana będzie jak najsłabsza gleba, której uprawa w wielu przypadkach przynosi straty. Przez długi czas dominującym sposobem uprawy była trójpolówka, w której sposobem na podniesienie wielkości urodzajów było odłogowanie ziemi co trzy lata. Dziwię się ,że akceptujemy zwiększenie pestycydów. Mało to mamy raków i innych chorób?

Tym rolnikom pojebało się w głowach niech dokupia jeszcze po 500 ha /

Ta unia powinna wam zabrać te ciągniki kombajny i wręczyć wam kosy ido roboty wtedy strajków by nie było Atak przewraca wam się w głowach kochani rolnicy

Jeśli o ugorowanie (parajminister) chodzi - to wyobraź sobie taką sytuację: nabywasz piękny duży dom za duże pieniądze, przychodzą urzędnicy z UE gratulując ci tak dobrego zakupu, okupionego twoją ciężką pracą i nakazują ci na nie korzystanie z dwóch pokoi przez 3-lata. Ponieważ dom jest za duży a na ogrzewanie pomieszczeń zużywasz zbyt dużo opału - więc możesz korzystać tylko z jednego pokoju, kuchni i połowy łazienki. Ciekawe jak wtedy byś zareagował.
Rada dla wszystkich wielkich możnowładców "grajewiaczków" , spoconych pseudointeligenckich ameb życiowych, osób które toczą gównodramat w komentarzach, ośmieszających i plujących na to miasto przy każdej możliwej okazji: może gdybyście podjeli rozpaczliwe próby wyjęcia kija z rzyci to ludzie by was polubili :)
Brawo ROLNICY!!!!

Nie wiem skąd to zdziwienie. Głosy rolnicy oddali głównie na po i psl, ewentualnie pis. Wszystkie te partie nie kryły się z chęcią pomocy dla ukraińców. Nie wiem, czy propaganda zadziałała, czy może liczenie, że Tusk załatwi większe dotacje, ale oleliście jedyną partię będącą za polskim interesem i racją stanu, która jako jedyna nie serwowała kiełbasy wyborczej tylko mówiła jest. Logicznym więc jest, że teraz Tusk i spółka robią co mogą, żeby dogodzić jakże wdzięcznym ukraińcom i Brukseli. Pretensje do siebie i swojego głosu w wyborach. Może następnym razem głosujcie na patriotów to nie trzeba będzie życia utrudniać całemu narodowi na drogach.

strajk rolników w grajewie jest okej ale może trzeba rozważyć jeszcze jeden postulat zatrzymania iwestycji na modzelówce przez Park Biebrzański który ma na celu zalenie gróntów w okolicach ;Sołki , Sojczyna , Ciszwo,Kapice , Wólka piaseczna

Większość mieszkańców Grajewa to ludzie wywodzący się ze wsi, przecież to wasi znajomi, rodziny opamiętajcie się ludzie. Zamiast się wspierać to wylewacie tyle jadu. Rolnicy mają prawo upominać się o swoją krzywdę a pośrednio to nas wszystkich dotyczy. Zastanawiam się ilu tych krzykaczy ciśnie się w piątek na rynek, żeby taniej kupić świeże warzywka, owoce, jajeczka itp. Żyj i daj godnie żyć innym. Nic nie stoi na przeszkodzie, sam możesz pogospodarzyć to zobaczysz jaki to miód.

Ten z czerwonej scani jeszcze niedawno woził dary Ukrainie a teraz strajkuje?

A kto ci każe gospodarzy co urodziłeś się rolnikem

Do rolnika mnie się w głowie nie pokręciło To ty nie wiesz w jakiej Polsce żyjesz z Ukrainy przyjeżdżają do nas jabłka mleko płynne mleko w proszku cukier rzepak kukurydza otwórz oczy rolniku tak przynajmniej się podpisałeś jako rolnik ale myślę że całe życie przeleżałeś w mieście mieście my rolnicy swoich produktów w ogóle już nie możemy sprzedać a w tym roku wygląda na to że będzie bardzo wielki problem ze zbytem zboża

Waldek A jak tobie zabiorą samochód to będziesz chodził piechotą do roboty a jak nie będziesz chodził to będziesz leżał w łóżeczku a jak będziesz leżał w łóżeczku to rolnicy ci pewnie jedzonko przyniosą do domku

Tomek ostrzegam cię jak wybijesz szybę któremuś rolnikowi to zobaczysz ile ta szyba kosztuje jak ją potem odkupisz a na policję to Ty nie dzwoń jak nie przyjedziesz bo policja ci nic nie pomoże strajki są zgłoszone mamy prawo strajkować Ja co prawda nie mam krów mlecznych zlikwidowałam je już kilka lat temu ale mam 3 tony ziemniaków w piwnicy i nie mogę ich sprzedać bo Ukraina przywozi nam do Polski miliony ton żarcia ten komentarz dotyczy Tomka który skomentował strajki rolników na tym forum 8 czy 9 lutego jak masz problemy z zachowaniem szacunku do rolników to idź Tomku do psychologa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.