niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 1980 wyświetleń

Promują "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Marszałek województwa podlaskiego z PiS - Artur Kosicki znowu wykorzystuje swój wizerunek do autopromocji przy okazji reklamowania przedsięwzięcia samorządu wojewódzkiego. Tym razem jego fotografia zdominowała billboardy promujące... bezpieczeństwo. Wszystko to ma miejsce w sytuacji, której stawki za egzamin na prawo jazdy znów pójdą w górę!


W ostatnim czasie Marszałek Artur Kosicki mocno wykorzystuje swój wizerunek do autopromocji przy okazji reklamowania przedsięwzięć samorządu wojewódzkiego. Był już twarzą kampanii referendalnej, Oktawy Kultur czy produktu lokalnego. Teraz stał się "maskotką" kolejnej kampanii i wraz z Przemysławem Sarosiekiem (dyrektorem WORD w Białymstoku - przyp. red.) zaczął promować... bezpieczeństwo na drodze.
Wszystko to w sytuacji, której Zarząd zaproponował projekt uchwały z podwyższeniem opłaty za egzamin na prawo jazdy. Sejmik Województwa Podlaskiego miałby przyjąć uchwałę o zwiększeniu stawek za przeprowadzenie egzaminu o 11,4 proc. Na skutek presji Zarząd chciał wycofać projekt uchwały. Radni opozycji stanęli na stanowisku, że chcą odrzucić ten projekt w głosowaniu przeciw uchwale, niestety Przewodniczący Dębski ogłosił tygodniową przerwę w obradach.


Powiesili ogromne banery na blokach, które kosztują po kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednocześnie - tydzień później - sugerując radnym podjęcie uchwały o podniesieniu opłat za prawo jazdy. W naszej ocenie jest to działanie bulwersujące - tłumaczy Karol Pilecki, radny Sejmiku Województwa
Podlaskiego.


Szef klubu radnych KO zaznaczył, że nie przedstawiono radnym żadnych wyników finansowych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, a w tym samym czasie Marszałek wraz z szefem WORD "wyrzucają pieniądze w błoto" i podnoszą ceny opłat za egzamin. Radny zgłosił tę sytuację na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.


Wysokie opłaty za egzamin
Przypomnijmy, w lutym 2023 roku sejmik podjął decyzję o podniesieniu opłat za egzamin na prawo jazdy. Za egzamin teoretyczny trzeba obecnie zapłacić 50 zł, za egzamin praktyczny kategorii B - 200 zł, a za egzamin praktyczny na kategorię C+E 250 zł. Podniesienie cen za egzaminy państwowe na prawo jazdy rekomendował Zarząd Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej, argumentując decyzję rosnącymi kosztami między innymi paliwa, eksploatacji i najmu pojazdów czy usług remontowych. Była to pierwsza od dziesięciu lat podwyżka stawek za egzaminy.

 

Komentarze (6)

ale się pisiory promują , idą wybory całą parą

Gwiazda, celebryta otrzymuje gażę za udostępnienie swego wizerunku w reklamie, to i pisowec postanowił skorzystać zawsze to parę groszy do sakiewki wpadnie, a egzamin i kursant to pewny i ciągły dopływ gotówki. Żaden polityk nic nie robi darmo!

egzamin na C praktyczny kosztuje 250zł, na C+E odbywa się oddzielny egzamin, który kosztuje również 250zł.

Ludzie już pokazali, gdzie jest miejsce pisu!

Za naszą kasę kampanię robią wrrrr....

Kampania wyborcza , gdzie pan był wcześnie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.