wtorek, 18 czerwca 2024

PROMIEŃ Mońki - WARMIA Grajewo 0:6

Wysoko, bo aż 6:0 wygrali swój ostatni wyjazdowy mecz w kończącym się sezonie 2023/2024 piłkarze WARMII Grajewo. Nasz zespół w sobotę pokonał w Mońkach drużynę miejscowego PROMIENIA.

Pierwsze poł godziny gry nie zapowiadało tak wysokiej wygranej „Wilczków”. Choć optyczną przewagę miała WARMIA, to i PROMIEŃ stwarzał sobie okazje bramkowe. Zaliczający czwartoligowy debiut w bramce naszego zespołu 17-letni Wiktor Mysiewicz – wychowanek naszej Akademii spisywał się jednak bardzo dobrze. W 34 minucie Dawid Kalinowski skorzystał z doskonałego podania Tomasza Dzierzgowskiego i strzałem z linii pola karnego pokonał Damiana Dunaja. PROMIEŃ nie rezygnował i około 40 minuty dobrych okazji dla gospodarzy nie wykorzystali Mateusz Baranowski i Maciej Odyjewski. Tuż przed przerwą kapitalnego gola dla grajewian zdobył Michał Domański. Nasz zawodnik zdecydował się na strzał z niemal połowy boiska i przelobował bramkarza PROMIENIA.

Trener gospodarzy po przerwie wprowadził na boisko aż trzech nowych zawodników i PROMIEŃ ruszył do ataku. Dobrą okazję dla miejscowych miał Łukasz Godlewski w 54 minucie, lecz świetnie spisał się Mysiewicz. Niedługo później po zaskakującym strzale (dośrodkowaniu?) Jakuba Chojnowskiego piłka odbiła się od naszej poprzeczki. Mimo wysiłków gospodarzom nie udało się zdobyć kontaktowego gola a w 65 minucie po znakomitym zagraniu Bartosza Bukowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rafał Kalinowski, który ze stoickim spokojem zdobył trzeciego gola dla WARMII. Cztery minuty później Dawid Kalinowski podał do Krystiana Wójcickiego, który posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej tak, że Tomaszowi Dzierzgowskiemu nie wypadało nie strzelić gola. Było już 4:0 dla grajewian, ale „Wilczki” wcale nie zamierzały przestać kąsać. W 85 minucie po podaniu Pawła Kossyka swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dawid Kalinowski. Wynik spotkania na 6:0 dla podopiecznych trenera Kamila Randzio ustalił Krystian Wójcicki, któremu także asystował Paweł Kossyk.

Za wysokie zwycięstwo w Mońkach naszemu zespołowi należą się duże brawa. W rundzie wiosennej PROMIEŃ do meczu z WARMIĄ stracił na własnym boisku zaledwie siedem goli w siedmiu meczach. Pomimo kilku nieobecności (Mazurek, Śliwowski, Kosikowski, Ł.Sobolewski, Krupa, Zarzecki) drużyna zagrała dobrze i całkiem skutecznie.

Przed WARMIĄ już tylko jeden mecz. W ostatniej kolejce sezonu 2023/2024 nasz zespół zmierzy się z wiceliderem tabeli KS Wasilków. To arcyciekawe spotkanie  odbędzie się już w najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Wasilkowianie wciąż mają szanse na awans do III ligi, bo na kolejkę przed końcem rozgrywek mają tyle samo punktów co  WIGRY Suwałki, które w swoim ostatnim meczu zagrają w Szepietowie z tamtejszą SPARTĄ 1951. Jeśli w piątek wygra WARMIA, to suwalczanie już przed swoim meczem będą świętowali awans. Warto przypomnieć, że jedynym dotąd zespołem, który wygrał z WIGRAMI w kończącym się sezonie jest właśnie WARMIA Grajewo. Serdecznie zapraszamy na piątkowy mecz. To doskonała okazja aby podziękować naszym piłkarzom za kończący się sezon, w którym WARMIA odniosła już 24 zwycięstwa (w 33 meczach) i zdobyła aż 111 goli!

08.06.2024 Mońki, Stadion Miejski

PROMIEŃ Mońki – WARMIA Grajewo 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Dawid Kalinowski 34′, 0:2 Michał Domański 44′, 0:3 Rafał Kalinowski 65′, 0:4 Tomasz Dzierzgowski 69′, 0:5 Dawid Kalinowski 84′, 0:6 Krystian Wójcicki 90′

PROMIEŃ: 22.Dunaj – 2.M.Purta, 10.Chojnowski, 17.Stachelek, 11.Pawełko (81′ 19.Radzajewski), 13.Lisiewicz (46’7.Godlewski), 14.Wiszowaty (70′ 16′ Gnidziejko), 21.Baranowski (46′ 96.Poliński), 77.Łokić – 9.Odyjewski (Kpt), 8.Babul (81′ 24.Burzyński)

REZERWA: 1.Rembeliński – 7.Godlewski, 15.Imbiorski, 16.Gniedziejko, 18.Kuc, 19.Radzajewski, 24.Burzyński, 96.Poliński

TRENER: Bartosz Kobrzyniecki

WARMIA: 12.Mysiewicz – 19.Żbikowski, 18.Edison (Kpt), 5.Szybajło,  6.Śleszyński (45′ 4.Mikucki) –  22.D.Kalinowski, 8.Kossyk,, 16.Bukowski (70′ 20.S.Sobolewski), 10.R.Kalinowski, 17.Domański (68′ 13.Wójcicki) – 7.Dzierzgowski (81′ 11.Wojno)

REZERWA: 33.Święciński – 4.Mikucki, 11.Wojno, 20.S.Sobolewski, 13.Wójcicki

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Maciej Boruta (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Lisiewicz (PROMIEŃ)