wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 12277 wyświetleń

Projekt "Czas na staż"


Wojewodzin - realizacja projektu – „CZAS NA STAŻ”
         Pierwszy tydzień ferii dla uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie realizujących projekt minął na zdobywaniu certyfikatów stażowych z branży gastronomiczno – hotelarskiej. Od poniedziałku 26 stycznia, do soboty – 1 lutego Wojewodzin w stażowych zmaganiach w Niemczech, reprezentowali – Adam Cichocki, Kamila Blaszko, Rafał Cybulski, Justyna Karwowska, Karolina Lekenta, Martyna Rydzewska, Wojciech Borawski, Klaudia Jaśkowska, Agnieszka Cybula, Katarzyna Grzymała, wraz z opiekunem – germanistka, panią Wiesławą Tauber.
Już w poniedziałek, po uroczystym powitaniu w Ausbildungsverbund Telow, odbyły się pierwsze ćwiczenia praktyczne. Kolejne dni minęły na wizytach studyjnych i pracy w kuchni szkoleniowej. Zajęcia z tzw. „ciepłej kuchni”- gotowanie i serwowanie potraw prowadziła p. Marina Tucholski (według Amerykańskiego Stowarzyszenia Kucharzy – należy do 10. najlepszych kucharzy na świecie).
   Na zakończenie szkoleniowego stażu młodzież zdawała test praktyczny z nabytych umiejętności i otrzymała certyfikaty wystawione przez Hndwerkskammer Potstam.
Pobyt w Niemczech łączył zdobywanie profesjonalnych umiejętności stażowych ze zwiedzaniem Berlina i Poczdamu.
W sobotę (1 lutego) realizujący staż uczniowie powrócili do Polski – pozostał im jeszcze jeden tydzień ferii, by odpocząć po satysfakcjonującym i pełnym wrażeń wyjeździe do naszych zachodnich sąsiadów. Gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku!

wtorek, 28 marca 2023

Kreatywna sobota w SP2

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

Komentarze (6)

Kuchnia WOJEWODZIŃSKA nie ma równych sobie.

Nikogo nie obrażając, to autora tego tekstu trzeba wysłać do garów. Bo czytając ten tekst, to trudno o cokolwiek załapać.

To może jesteś zbyt głupi/głupia skoro tego nie rozumiesz bo jakoś inni nie mają z tym problemów.

Hej "nic nie rozumiem", to chyba za dobrze napisane dla Ciebie; po prostu ktoś potrafi ładnie pisać, gratulacje !

PS. Pierwszy anons tego tematu nie zawierał informacji jaka to szkoła organizowała. A czytając tekst trudno było się domyślić nie znając tych danych, także "czytająca" i "wojewodziniakak" nie chodzi o ładne pisanie lub czy ja jestem głupi. Po prostu nie było, że to "Zespół Szkół w Wojewodzinie. I tyle w tym temacie.

No i git. Jest szansa w tej szkole żeby gdzieś wyjechać. Dobre pomysły mają w tej szkole. Można się zaczepić do roboty. Euro dobrze płaci.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.