Warto przeczytać

Praca w Niemczech? Zostań opiekunką osób starszych!

Seniorzy stanowią już kilkanaście procent wśród niemieckiego społeczeństwa. Szacuje się, że wskaźnik ten w ciągu kilku lat pokaże już 20%. Oznacza to, że nasi zachodni sąsiedzi borykają się z problemem dużego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze. Aktualnie Polska stała się jednym z głównych dostawców tego rodzaju usług na zachód. Niemieckie rodziny bardzo chętnie korzystają z naszej pomocy. Polskie opiekunki seniora dały poznać się jako osoby empatyczne i pracowite. Praca w opiece w Niemczech to nie tylko stabilna branża, ale również wysokie wynagrodzenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o pracy opiekunek osób starszych.


Opieka seniora - wyjazd z agencją czy bez?


Przed wyjazdem na zlecenie opiekunka musi podjąć decyzję, w jaki sposób chce go zorganizować. Może wybrać współpracę z agencją opiekuńczą - czyli firmą która zajmuje się kompleksową koordynacją wyjazdów. Alternatywą dla tego rozwiązania jest samodzielna organizacja wyjazdu. W takim wypadku opiekunka szuka zlecenia na własną rękę. Musi pamiętać również o czynnościach, które przy współpracy organizuje za nią agencja. Ważne jest zadbanie o legalną umowę, ubezpieczenie i transparentne warunki pracy. Najczęściej jednak okazuje się, że samodzielnie znalezione zlecenia okazują się być pracą na czarno. Brak umowy w Niemczech oznacza wysokie kary pieniężne, zakaz pracy w kraju lub nawet wydalenie. Z tego powodu większość doświadczonych opiekunek seniora wybiera współpracę z agencją. Jednak gdzie szukać rzetelnego pracodawcy?


Polecani pracodawcy


Podejmując pracę w opiece osób starszych wybieraj zawsze sprawdzone i rzetelne firmy. Agencja powinna zapewnić Ci legalną umowę, pomoc w formalnościach i na zleceniu. Opieka, zarówno medyczna jak i merytoryczna, daje opiekunce osób starszych komfort pracy i spokój. Często polecanym pracodawcą w branży opiekuńczej jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza będąca jednym z liderów w branży. Firma proponuje jasne warunki współpracy, duży wybór zleceń i jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku. Pensja opiekunek u tego pracodawcy to średnio 1800 € netto/msc. Firma proponuje również opiekę doświadczonego koordynatora na zleceniu i całodobową pomoc. Opiekunki w Niemczech nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie i wyżywienie na zleceniu jest bezpłatne, a obustronny darmowy transport organizuje firma. Szukasz rzetelnego zlecenia? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w firmie Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.