niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 4822 wyświetleń

Pożar na działkach ROD Hanki Sawickiej w Grajewie

19.05.2022 w Grajewie doszło do pożaru na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego przy ul. Grunwaldzkiej.

 

Pożary wiążą się  z poważnymi startami nie tylko dla samych działkowców, ale także dla infrastruktury ogrodowej.

 

Dlatego należy robić wszystko, aby takich zdarzeń było jak najmniej. Nie da się co prawda całkowicie wyeliminować zagrożenia pożarowego, można jednak podjąć pewne działania prewencyjne. Najważniejszym z nich jest czujność i reagowanie na wszystkie sytuacje, które mogą stwarzać potencjalne zagrożenie pożarem.

 

Dlatego należy odwiedzać swoje działki także poza sezonem. Warto umówić się z kilkoma osobami i robić to naprzemiennie. A wszystkie zaobserwowane sytuacje i pobyty w ogrodach oraz altanach osób bezdomnych, zgłaszać odpowiednim służbom. Nie jest to bynajmniej wyraz bezduszności- a wręcz przeciwnie- dojrzała troska, która może uratować czyjeś życie i zdrowie oraz mienie.

 

 

W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i troski o swoje mienie warto rozważyć także ubezpieczenie altany i wykupienie indywidualnej polisy ubezpieczeniowej.

Komentarze (10)

W trakcie pożaru okazało się, że wąskie i źle wyprofilowane drogi wewnętrzne bardzo utrudniły dojazd i straży na miejsce akcji.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: strażak osp

Czy ktos wie co bylo przyczyna pozaru. I u kogo sie palilo

Grill wziął i nie wyszedł?

Moim zdaniem tu jest rola urządu miasta aby wspólnie z strażą pozarna i zarządem działek przeprowadzić kontrolę zgodności zagospodarowania działek pod kątem ustawy o ROD, przepisów PPOZ itp

Pewnie lipna instalacja elektryczna! Jak ludzie popodlaczali się do prądu kablem płaskim stosowanym przy rozprowadzaniu elektryki w domu to nie na się co dziwić że wybuchają pożary! Na alejkę 2 skrzynki elektryczne a cena kabla ziemnego to 9 zł a kabla nadtynkowego 5 zł! Kasę brać i pompować w nowe działki a co ze starymi? Ten kto ma skrzynkę pod działką to luz ale ten co ma działkę na końcu to lipa kupić kabel, wnieść opłatę za podłączenie do podlicznika to koszt 1500 zł! A koszt takiej skrzynki elektrycznej to ok 300 zł! To tak ciężko jest postawić więcej takich skrzynek żeby można było bez kombinowania się podłączyć do prądu!

Sąsiad przyjacielu jak nie wiesz to się nie wypowiadaj bo podłączenie do sieci to koszt 600 zł a szafa licznikowa to koszt zależy od ilości miejsc na liczniki np. na 10 liczników koszt szafy około 3500do4000.

@strażak osp - alejki są zgodne z przepisami. To, że nikt podczas konstruowania tych przepisów nie przewidział iż będzie potrzeba wjazdu takich dużych pojazdów to inna sprawa. Z drugiej strony w miejscu, które przedstawiasz na zdjęciu inny kierowca manewrował bez problemu Kamazem. Pozdrawiam

Yatzek kamaz jest mniejszy i nie ma zabudowanych boków jak pojazdy pożarnicze wiec łatwiej jest manewrować. Pozdrawiam

Sąsiad nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia .

Widać Elektryk że rączka rączkę myje!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.