Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 3323 wyświetleń

Powiat. Kolejne inwestycje drogowo-mostowe

W dniu 19 lutego 2024 r. w gabinecie Starosty Grajewskiego podpisana została umowa na kolejne zadanie inwestycyjne, które przeprowadzone będzie na terenie trzech gmin powiatu grajewskiego. Mowa tu o przedsięwzięciu pn. „Przebudowa odcinka drogi powiatowej i rozbudowa dwóch mostów zlokalizowanych na drogach powiatowych powiatu grajewskiego”, składającym się z trzech części: 1. „Przebudowa odc. DP 1837B Karwowo – Ostrowik” (Gmina Radziłów), 2. „Rozbudowa mostu przez rz. Wissę w m. Balcer w ciągu DP 1806B” (Gmina Szczuczyn) i 3. „Rozbudowa mostu przez rz. Jegrznię w m. Wojdy w ciągu DP 1792B” (Gmina Rajgród).

 

Umowę podpisali Jan Julian Połonowicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie, reprezentujący Powiat Grajewski i Oskar Konrad Kielczyk właściciel firmy HYDROBUD Kielczyk Sp. j. z Białegostoku, wykonawca zadania.

 

Pierwsza część zadania obejmie przebudowę drogi na odcinku 1,97 km wraz z wykonaniem prac towarzyszących, takich jak wykonanie nowej konstrukcji pod nawierzchnię, prace odwodnieniowe, wykonanie poboczy, oznakowanie itp.

Druga część zadania polegać będzie na wykonaniu nowego mostu o długości 16 m wraz z  dojazdami o łącznej długości 300 m w obrębie miejscowości Skaje i Wólka.

 

Trzecia część obejmować będzie budowę mostu o długości 32 m z dojazdami do mostu o łącznej długości 270 m na terenie miejscowości Wojdy. 

Umowę podpisano na kwotę 16 199 100,00 zł. Na koszt zadania składać się będą dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 15 000 000,00 zł oraz środki finansowe pochodzące z budżetów własnych Powiatu Grajewskiego, Gminy Radziłów, Gminy Szczuczyn i Gminy Rajgród.

W trakcie spotkania podpisano także protokoły przekazania terenów budowy pod realizację zadania, które podpisali m.in. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski, Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński i Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki.

W spotkaniu uczestniczyli także Manager ds. Relacji Społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego Jacek Chańko, członek Zarządu Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie Małgorzata Cybula.

 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (9)

A kiedy w końcu Tama Woźnawies..?

A co z drogą Zacieczki - Sokoły Jeziorne? 800 metrów drogi przez las to totalna masakra, tarka, dziury i błoto.

Wierzbowo - Białaszewo (masakra, 40 lat klejenia dziur i posypywania w zimę piaskiem... szufelką, z pikapa, tylko na zakrętach), Ruda - Kapice - Przechody (to samo).

A kiedy kolej na Kurki ??? tam to jest totalna katastrofa

A co z drogą Wojewodzin-Grajewo?

Gdzie mój komentarz ?/

Bo to jest droga białej piskiej

Pod białaszewem droga to już nie ma co tu jej komentować

Jakie parametry nowego mostu? Chłopaki ze żwirem pytali..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.