Warto przeczytać

Poszukujesz korepetytora? Oto 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas jego wyboru

Znalezienie odpowiedniego korepetytora nie jest łatwe, choć ofert jest naprawdę sporo. Jednak tylko dobry specjalista w swojej dziedzinie może przedstawić materiał w sposób ciekawy. Dziś przedstawimy Wam 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas wyboru korepetytora.


Błąd 1:  niska cena 


Wiele osób podczas wyboru korepetytora kieruje się tylko i wyłącznie ceną, a jak wiadomo niska cena może oznaczać także niską jakość usług. Wbrew pozorom za jakość trzeba zapłacić, dlatego też trzeba liczyć się z tym, że dobry korepetytor oczekuje uczciwej zapłaty za swoje usługi. 

Błąd 2: niesprawdzenie referencji 


Korepetytor powinien posiadać nie tylko wiedzę, ale też realne umiejętności w przekazywaniu informacji. Dlatego przed zatrudnieniem danej osoby należy sprawdzić, jakie ma kompetencje. Dobrze jeżeli posiada doświadczenie i zajmuje się albo prowadzeniem korepetycji, albo też uczeniem danego przedmiotu w szkole. 

Błąd 3: płacenie za korepetycje z góry


Pewne jest to, że nie należy płacić z góry za np. kilka lekcji. Nawet jeżeli planujecie podpisać umowę, to przynajmniej sprawdźcie, czy forma zajęć Wam odpowiada. Na pewno długoterminowe umowy nie sprawdzają się najlepiej, gdyż choć początek korepetycji może być obiecujący, to potem zapał korepetytora może spaść, a jakość lekcji znacząco się obniżyć, a tego oczywiście chce się uniknąć. 

Błąd 4: brak wykorzystania nowoczesnych form nauki


Korepetycje polski online mogą być prowadzone nowoczesnymi metodami. Na pewno nie jest dobrym wyborem zatrudnianie metody, która wykorzystuje tylko tradycyjne metody, a więc własne notatki. W obecnych czasach nauka online i wykorzystanie aplikacji bardzo dobrze się sprawdza, tym bardziej że można zdobyć większą wiedzę np. z języka polskiego w sposób bardziej przystępny. Dobry korepetytor rzeczywiście wykorzystuje różne metody i dopasowuje sposób do nie tylko poziomu ucznia, ale też tego w jaki sposób najlepiej przyswaja on wiedzę. 

Błąd 5:  niesprawdzanie opinii o korepetytorze


Obecnie bardzo łatwo sprawdzić opinie o osobach udzielających korepetycji. Rzeczywiście dzięki temu macie większą pewność, że nie popełnicie błędu i zatrudnicie osobę, która w sposób rzetelny i dokładny przedstawi Wam określone zagadnienia. 

Jak więc widzicie bardzo łatwo popełnić błąd przy wyborze korepetytora online. Kierujcie się powyższymi zasadami, a będzie większe prawdopodobieństwo, że traficie na właściwą osobę z odpowiednią wiedzą i wykorzystującą nowoczesne metody nauczania.   

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.