Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9105 wyświetleń

Porozumienie na rzecz zwierząt

 Konsultacje przy ustalaniu miejsc budowy przejść dla zwierząt, a także wprowadzenie monitoringu, który umożliwi obserwowanie ich zachowań - przewiduje „Porozumienie o współpracy” pomiędzy białostockim oddziałem GDDKiA, a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku.

Umowa podpisana 29 marca tego roku ma na celu zminimalizowanie negatywnych oddziaływań współczesnej infrastruktury komunikacyjnej na populacje zwierząt. Można to będzie osiągnąć m.in. dzięki rozszerzeniu konsultacji przy budowie i modernizacji dróg – ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla zwierząt - o opinie odpowiednich nadleśnictw, zarządów okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego oraz zainteresowanych organizacji przyrodniczych.

Konsultacje obejmą również sposoby zagospodarowania terenu wokół przejść dla zwierząt w granicach pasa drogowego na odcinku Grajewo - Mońki.

 
Porozumienie przewiduje również prowadzenie obserwacji ruchu zwierząt w rejonie wybudowanych przejść – drogowcy zakupią i zamontują sprzęt niezbędny do funkcjonowania monitoringu, a leśnicy będą prowadzili obserwacje terenowe.
 
 archiwum

Zderzenie z łosiem na DK 65


 

Umowa została zawarta na 5 lat. Podpisali ją: Jerzy Doroszkiewicz, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Białymstoku oraz Ryszard Ziemblicki, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.  Porozumienie jest przeniesieniem na szczebel regionalny idei porozumienia podpisanego wcześniej przez Dyrektora Departamentu Środowiska GDDKiA oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (4)

Chyba ktoś zapomniał o oddziaływaniu populacji zwierząt ba bezpieczeństwo w komunikacji. Bo obecnie nie jest raczej problemem liczba zabitych zwierząt przez uczestników ruchu drogowego ale bezpieczeństwo tych drugich. mam nadzieję, że przy tym porozumieniu o tym nie zapomniano

A co ten zwierzak robi w aucie???

Panie Marku, jadąc z odpowiednią prędkością i rozwagą człowiek może uniknąć wypadku. Niestety zwierzęta nie potrafią tak jak człowiek oceniać sytuacji. A tak poza tym to człowiek wszedł w naturę budując drogi wśród lasów, tam gdzie zwierzęta były praktycznie od zawsze.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.