Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 8028 wyświetleń

Polski miliarder przejął fabrykę od Niemców

Od lat jego firma COM40 jest jednym z dostawców mebli dla Ikei, a sieć sklepów odzieżowych Big Star, której jest współwłaścicielem, liczy w Polsce około 200 placówek. Bogdan Kaczmarek — biznesmen z Kalisza — przejął pod koniec 2023 r., wraz z funduszem Innova Capital Group — udziały w spółce Pfleiderer Polska. 

Firma zmieni nazwę, planowane są też liczne inwestycje, ale nowi właściciele zapewniają, że nie będzie redukcji zatrudnienia.  Firma posiada trzy zakłady produkcyjne: Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer MDF Grajewo, a także Pfleiderer Wieruszów.

 

Bogdan Kaczmarek od lat zaangażowany jest w branżę meblarską. To właściciel znanego producenta sof – Com40. Ponad 2,5 tysiąca pracowników każdego roku produkuje przeszło milion kanap i foteli, ale prawdziwą perłą w meblarskim imperium Kaczmarka jest firma Correct, która wytwarza materace na potrzeby IKEA.

Największą siłą napędową ludzkości jest rywalizacja. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji oraz wspieranie rozwoju Pfleiderer Polska na polskim rynku płyt drewnopochodnych – kluczowym dla europejskiego przemysłu meblarskiego. Jako nowi inwestorzy finansowi w spółce zamierzamy rozwijać najnowocześniejsze technologie i poszerzać jej możliwości produkcyjne. Będziemy skupiać się także na poprawie efektywności i realizacji projektów związanych z zieloną transformacją. – powiedział Bogdan Kaczmarek dla Serwis ISBtech.pl

fot. e-Grajewo.pl

 

 

 

zdjęcie -Pfleiderer Grajewo

 

Komentarze (18)

brawo brawo brawo

Czym się różni inwestor finansowy przytoczony w wywiadzie od zwykłego inwestora ?

Ale że jak, teraz w Grajewie będą robić meble dla ikei??

Na razie to nie ma co sie cieszyc. Zobaczymy co bedzie dalej. Jaki bedzie rozwoj firmy.

No proszę, zmiana władzy i od razu inwestycje ruszyły z kopyta. Ręce same składają się do oklasków.

Ale i tak wiadomo, że jedno, co dotychczas obowiązywało, się nie zmieni. Bez znajomości ani rusz i o pracy tam zapomnij. Tutaj nadal będą obowiązywały znajomi, znajomości, układy, układziki i tak dalej a ręka rękę myje.

Piszemy albo dobrze albo wcale - cenzura wiecznie żywa.

@Krasnal
A złożyłem cv i sami się odezwali i mam pracę . Nikogo tam nie znałem . Nie pisz głupot .

Krasnal nie wymyślaj i nie szerz dezinformacji. Nie ma żadnych układów ukladzików, często ogłoszenia o pracę wiszą miesiącami a ludzi do pracy nie ma, więc o czym Ty mówisz.

Zacznijcie pracownikom dawać godne umowy przez firmie a nie leasing :-) nie ważne ile kto pracuje czasu

Hahahahah u Niemca było inaczej ,a u Polaka zobaczycie....jak będzie.

Zwykły szary robotnik nie musi się martwić bo ktoś na to wszystko musi pracować ,zmieni się kierownictwo nie odrazu ale z czasem i wtedy zobaczymy jak to będzie wyglądać

To chyba lepsza wiadomość, niż ta, że mroźnia i rzeźnia poszła w ręce zza wschodniej granicy.

Krasnal potrzebni są pracownicy na lakiernię składaj CV

Teraz zobaczymy jak polski biznesmen dba o pracownikow. Jakie beda stawki i wymagania. Bo bedziemy pracowac dla swojego a nie dla zagraniczniaka. Jaki bedzie rozwoj zakladu i jak zaklad wplynie na rozwoj Miasta. Ciekawe jak bedzie -czy sie spi czy lezy to sie nalezy=. Czy dalej beda gorzkie zale.

@Obserwator Będziesz klaskał jak dostaniesz nowe rachunki za prąd. I przy tankowaniu, jak zobaczysz cenę na dystrybutorze - i nie będzie to 5.19 zł za litr

do grajewo a niby dlaczego ma inwestować w miasto

Jan. To kto ma inwestowac w miasto ci co biora 800+.?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.