Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11265 wyświetleń

Półkolonie letnie w Wojewodzine

Wypoczynek letni zorganizowany został przez Związek Młodzieży Wiejskiej, Urząd Gminy Grajewo i Gminny Ośrodek Kultury w Wojewodzinie w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej w Wojewodzinie w terminie od 1 do 10 sierpnia 2011 r. dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
W półkoloniach uczestniczyło 50 dzieci, które zostały podzielone na grupy I (kangury), II (smerfy) i III (gumisie). Ilość godzin półkolonii: 60. Czas trwania zajęć: 9.00 – 15.00. Kierownikiem półkolonii był Pan Lech Marek Żabiński. Wychowawcami byli: Marcin Karwowski, Izabela Tyszko i Wioleta Kuligowska.
Cele półkolonii:
- promocja zdrowia i profilaktyka zdrowotna,
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy i regionu „Moja mała Ojczyzna” – turystyka.

Pierwszy dzień minął pod hasłem „bezpieczne wakacje”. Gościliśmy przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży gminnej. Był także pokaz sprzętu strażackiego. Drugi dzień upłynął na wycieczce do Twierdzy – Osowiec, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem carską fortyfikację i muzeum Twierdzy – Osowiec. Obejrzeliśmy także ekspozycję przyrodniczą w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Trzeciego dnia gościliśmy w Zespole Szkół w Wojewodzinie, gdzie znajduje się muzeum rolnictwa. Dyrektor szkoły Kazimierz Szymkuć – kustosz muzeum barwnie opowiadał dzieciom o tym jak dawniej wyglądała praca na wsi. Dzieci poznały także specyfikę szkoły ponadgimnazjalnej i internat. Dzieci uczyły się grać w baseball. Kolejny dzień półkolonii upłynął na wycieczce do Lipińskich Małych, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym dzieci podzielone na grupy uczestniczyły w warsztatach ceramicznych.
Pod okiem instruktora dzieci rozwijały swoje zdolności manualne oraz swoją wyobraźnię - lepiły różne formy: biedronki, króliczki, świnki, żabki, gwiazdeczki itp. W tym dniu odbyła się także nauka strzelania z łuku oraz wspólne pieczenie podpłomyków. Piąty dzień półkolonii minął na rozwijaniu zdolności dzieci – odbyły się warsztaty malowania na szkle oraz nauka bezpiecznego korzystania z Internetu. Szósty dzień minął na wycieczce do Augustowa, gdzie odbył się rejs katamaranami po malowniczych jeziorach i rzekach Pojezierza Augustowskiego. Siódmego dnia odbył się turniej baseballa, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia plastyczne. Ósmego dnia odbył się konkurs piosenki półkolonijnej. Przedostatniego dnia odbyły się zajęcia plastyczne „Moja pocztówka z półkolonii w Wojewodzinie” oraz dyskoteka. Na zakończenie półkolonii zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny, było wspólne grillowanie, gitara i śpiew piosenek, których nauczyliśmy się podczas naszych półkolonii. Odwiedził nas Pan Wójt. Odbyły się także gry i zabawy integracyjne. Dzieci otrzymały wyprawki szkolne. Dzieci podczas ostatniego dowiodły, że potrafią wspólnie się bawić oraz, że mają niewyczerpane zapasy siły. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły uczestniczyć w tak wspaniałych półkoloniach i nie chciały się z nami rozstać. Na koniec przyszło się wszystkim z żalem pożegnać. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania 2 posiłków, uczestniczyć w programie kulturalno – oświatowym i spędzać czas pożytecznie z nauką dla siebie, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację naszych półkolonii.
W imieniu uczestników półkolonii w Wojewodzinie Lech Marek Żabiński

Komentarze (1)

Niestety, nie mogę na to patrzeć, i nie będę. Pewnie sporo osób wie o co mi chodzi, zwłaszcza tych zwolnionych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.