Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 5261 wyświetleń

Pokaz sprzętu wojskowego i spotkanie z żołnierzami

Jakim sprzętem dysponuje polska armia, do jakich działań jest wykorzystywany, jakie ma możliwości - można było się tego dowiedzieć 25 listopada br. w Grajewie.


15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego odwiedziła nasze miasto. Wystawę nowoczesnego sprzętu wojskowego można podziwiać na placu przy Muzeum Mleka, ul. Konstytucji 3 Maja 36, m.in.: przeciwlotniczy zestaw rakietowy SPZR Poprad, czy samobieżny moździerz RAK . Przybyli żołnierze promowali Wojsko Polskie, zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi, zapoznawali ze specyfiką służby i sprzętem wojskowym.


- Bardzo cieszymy się, że tu jesteśmy; to fajna wycieczka! Możemy zobaczyć z bliska sprzęt, wsiąść do środka. Wszystko nam się podoba, a najbardziej koła :) - mówią zgodnie uczennice klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Grajewa.


Żołnierze czekają na mieszkańców również 26 listopada!

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (26)

Przepraszam, czy społeczeństwo musi być cały czas karmione symboliką wojenną. Czy nie można czegoś innego.?

Marek, to cały czas jest kampania wyborcza: społeczeństwo straszy się wymyślonymi zagrożeniami i pokazuje się, że my Was obronimy. Do szarych ludzi to dociera i są głosy wyborcze.

Czy żołnierze podczas prezentacji broni będą używać żołnierskiego języka jak na granicy? bo nie wiem czy dzieci można przyprowadzić. Dlaczego tak mało mówi się ludziach którzy osiągnęli sukces choćby o grajewianach - chyba z Grajewa pochodzą jacyś profesorowie, wynalazcy, Generałowie, pisarze poeci, artyści.

ja bardzo chetnie przyjade i popatrze, dzieki za organizacje pokazu.
Marek I Kaska zostancie w domach.

Kto płacie za ten cyrk? Pytam retorycznie. PRL - ciągle wojsko, sukcesy, które widzą tylko najsłabiej wykształceni, bezrobotni. Złoty spada na łeb na szyję, kolejny kwartał inflacja rośnie w oczach. Pozdrawiam dzielnych żołnierzy, co zgodnie z ich umową o pracę, dzielnie byli w pracy. Kurtyna!

Szykują nam przegląd eksponatów muzealnych ?

LUDZIE! CZY WY NIE UMIECIE ŻYĆ INACZEJ??? WIECZNIE KRYTYKUJECIE I OCENIACIE. ZACZNIJCIE OD SIEBIE!!

Mam nadzieję, że na pokaz wpadną chłopaki spod sztandarów rycerzy maryjnych itp. zakonów. Może coś ogarną na temat obrony Ojczyzny.

w tych godzinach to wiadomo kto pójdzie reszta pracuje w tych godzinach

W 1939 roku sanacja też stroszyła piórka.

@ot tak Jeśli ktoś nie podbija karty na zakładzie o szóstej rano, to w twoim robolskim mniemaniu musi być nierobem?

ale z was marudy przyjechali pokazali i co sie stalo? tylko jeczec narzekac i krytykowac umiecie żal

Jarek: Twoja arogancja i "szacunek" do drugiego człowieka aż nadto świadczy o tobie.

Jesteśmy stworzeni do krytykowania. Czy nikt nie widzi tego, że w tych smutnych czasach dzieci też potrzebują czegoś innego, oderwania się od rzeczywistości, od szarego, codziennego dnia. Nie doszukujmy się symboliki wszędzie, gdzie tylko się da. Czy jest to nam potrzebne. Czy zawsze musimy "dzielić włos na czworo"? Byłam tam z dziećmi, widziałam ich zainteresowanie, błysk w oczach. Mogły wszystkiego dotknąć, przyjrzeć się bliżej. Czy to coś złego? Widziałam ich radość i mnie to cieszy.

Ale marudy nic nie pasuje tylko krytykować!!!

*****, mozesz np. dokonac zakupu sprzetu militarnego do zabywy dla twoich dzieci, beda sie jeszcze bardziej radowac. W tym co robi PiS , nie trzeba doszukiwac sie symbliki, poniewaz ich propaganda jest golym okiem widoczna i tylko zaslepieni nie dostrzegaja w tym nic zlego !

Baba Jaga masz Ty rację. Zobaczymy przed wyborami co znowu nam na obiecują. Ci radni miasta i Ci z powiatu.

Choop czy ci wszystko z pisem ci kojarzy? idz sie zbadaj

Choop, nie doszukuję się w każdym przedsięwzięciu polityki, bo może po prostu wcale tam jej nie być. Nie stanowi to sensu mojego życia. Mam inne wartości i priorytety. Ale skoro wszystko Ci się tak nie podoba, to może czas wziąć stery w swoje ręce i postarać się coś z tym zrobić.

A tak na marginesie, odnoszę wrażenie, że trzeźwo i wnikliwie patrzę na świat, nie zaślepia mnie propaganda, dostrzegam co się wokół nas dzieje i niepokoję się istniejącą, szeroko pojętą sytuacją, umiem wyciągać wnioski. Nie oceniam jednak tak łatwo i szybko innych (uprzedzając - proszę nie wiązać tego z polityką). Swoimi pochopnymi wnioskami można czasami łatwo skrzywdzić innych. Może warto o tym pomyśleć.

Bylem, widzialem. Bardzo nowoczesny sprzet. Brawo nasi zolnierze.

*****, nie pisze o wszystkim , tylko odnosze sie krytycznie do konkretnych tematow zwiazanych z propaganda sukcesu pisowskiej polityki, wiec prosze nie generalizowac. Ja natomiast nie popieram tego co dla naszego kraju jest ewidentnie szkodliwe, dlatego nie biore udzialu w zadnych zoraganizowanych przez PiS wiecach "dobroczynnych" , czy tez patriotycznych, jak rowniez nie chodze do kosciola i nie wspomagam najbogatszej instytucji w Polsce- ktora jest rowniez wielkim szkodnikiem dla naszego kraju. Natomiast analogii dziejszych obecnych rzadow PiS -u i kk, mozna doszukac sie w historii Polski, a konkretnie nalezy skupic uwage na trzech rozbiorach Polski !

Jezeli prezentacja sprzetu militarnego nie kojarzy sie z polityka - to z czym kojarzyc nalezy takie sceny? - z zabawkami dla dzieci ?

spoko, nastepny sie objawil(domniemam obronca PiS-u z przekonania), ktory zaczyna mi tutaj robic wywody o wszystkim , skladajac jednoczesnie propozycje wizyty lekarskiej. Nie wyszystko kojarzy mi sie z PiS-em, poniewaz nie o wszystkim jest mowa,- nie zuawazyles tego ? Jak myslisz, kto zarzadza wojskiem w Polsce i z czym nalezy to osobistosc kojarzyc?
Zanim zlozysz nastepna propozycje lekarska, najwpierw zastanow sie nad stanem wlasnego umyslu. Proponuje zaczac cwiczenia od proby logicznego myslenia!

Choop, różnię się tym, że ani patriotyzmu, ani dzieci nie mieszam z polityką. Patriotyzmu nie wiążę z żadną partią polityczną. Dla mnie patriotyzm to nie to samo co PIS. Nie opowiadam się za żadną partią polityczną. Znam też historię Polski, jej bolesne doświadczenia.
I co dla mnie ogromnie ważne - dzieci pozostawiam w całkowitym spokoju, poza wpływami polityki, nie są nią skażone. Na tym etapie rozwoju są apolityczne i tak niech pozostanie.

*****, nie wiem jak jest naprawde z tymi twoimi pogladami , ja wyrazilem swoje zdanie na ten temat , jasno i stanowcza trzymam sie tych zasad . Do ostatniego zdania w mojej wypowiedzi nie odniosles sie w ogole, wiec nie ma sensu prowadzic z toba dyskusji na powyzszy temat.
Patriotyzm dla mnie , zdefiniuje krotko: to duma z kraju w ktorym mieszka, sie godnie,kraj ,ktory ma poszanowanie na arenie swiatowej,dba o swoich obywateli,dba o ich dobro- dlatego ja takich aspektow w naszym kraju nie dostrzegam. Poniewaz w naszym kraju miedzy innymi pielegnuje sie neofaszyzm,nepotyzm,nieuzasadniona polityke szukania bez konca sztucznych wrogow- no ... a jesli ich sie nie znajdzie - to nalezy ich stworzyc .
Czym dla ciebie w takim razie jest patriotyzm i jakie przejawia on cechy ?

Nie wygłaszam swoich poglądów politycznych na forum. Nie widzę w tym najmniejszego sensu. Nie niesie to za sobą żadnych zmian, a pieniactwo nie leży w mojej naturze.
Patriotyzm to szacunek do kraju, do wartości z tym związanych, w których mnie wychowano. Rządy zmieniają się, zmienia się sytuacja polityczna, nastroje, a patriotyzm pozostaje.
A prezentacja sprzętu militarnego, polityka ... ? - nie wygłaszam na ten temat żadnych peanów politycznych.
I nie tak drobna różnica - dzieci były tam nie dla celów politycznych, lecz dla zaspokojenia naturalnej dziecięcej ciekawości.
Przypuszczam, że też będąc dzieckiem bawiłeś się w żołnierzyków i nie sądzę, że doszukiwałeś się wtedy przy okazji aspektów czy podtekstów politycznych.
Dziękuję, dyskusja dalsza nie ma sensu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.