UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

Pogrzeb Zygmunta Dziądziaka


W dniu 10 marca 2011 r. w Rajgrodzie odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Dziądziaka b. Burmistrza Rajgrodu. Mszy Świętej koncelebrowanej w kościele p.w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie przewodniczył Ks. Prałat Hieronim Mojżuk, z udziałem Ks. Artura Gawrychowskiego (b. proboszcza w Rydzewie, obecnie w Piszu), Ks. dr Tadeusza Białousa (diecezjalnego duszpasterza harcerzy) oraz miejscowych księży Szymona i Łukasza.

W uroczystościach pogrzebowych wzięły udział poczty sztandarowe szkół, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Ochotniczych Straży Pożarnych. Po Mszy Świętej słowa pożegnania w imieniu samorządowców, strażaków i przyjaciół wygłosili Starosta Grajewski Jarosław Augustowski oraz Burmistrz Rajgrodu Czesław Karpiński. W asyście bardzo licznie zgromadzonych mieszkańców gminy i powiatu oraz pocztów sztandarowych i wozów strażackich trumna z ciałem śp. Zygmunta została przewieziona na nowy cmentarz parafialny w Rajgrodzie (za miastem), na miejsce wiecznego spoczynku.

Msze Święte za duszę śp. Zygmunta:
- 8 kwietnia br. godz.17.00 (ofiarowana przez uczestników pogrzebu)
- 2 maja br. godz.17.00 (ofiarowana przez przyjaciół z PSL)

Spoczywaj w pokoju
(foto. K. Mroziewski)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.