poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10563 wyświetleń

Podsumowanie 2006 r., cz.2

7. Lipiec - Na trasę nr 61 powracają tiry. Taką decyzję wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, w związku z koniecznością ograniczenia ruchu na remontowanym odcinku Białystok – Augustów. Władze miast Grajewa, Rajgrodu, Łomży, Stawisk nie zgadzają się z tą decyzją i organizują protesty.

8. Sierpień - Znamy wstępny projekt tras obwodnic miasta. Zgodnie z koncepcją Biuro Planowania Rozwoju Warszawy S.A. obwodnica na trasie nr 61 Łomża - Augustów przebiegać będzie na południu od miasta. Jadący z Augustowa, będą omijać Grajewo zjeżdżając z trasy 61 w Toczyłowie. Jadący w odwrotnym kierunku, zjadą w Popowie. Obwodnica zostanie zlokalizowana w okolicach zakładu Pfleiderer oraz Mlekpol. Obwodnica na trasie nr 65 przebiegać ma na zachód od miasta. Zjazd z trasy dla nadjeżdżających z Białegostoku odbywałby się w okolicach Rudy, do ruchu samochody włączałyby się w Prostkach. Jadący w odwrotnym kierunku, aby ominąć Grajewo zjadą w Prostkach, na trasę nr 65 powrócą w Rudzie.

9. Wrzesień - rozpoczęła się termomodernizcja Szpitala Ogólnego. Inwestycja, która w sumie pochłonie ponad 4 mln. zł ma zagwarantować zmniejszenie zużycia energii cieplnej o kwotę 300-400 tys. zł rocznie. Prace remontowe potrwają do 30 czerwca 2007 roku.

10. Październik - Uroczyste otwarcie stołówki w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Najnowocześniejsza jadłodajnia w powiecie kosztowała 1,1 mln zł. Nowa stołówka służy nie tylko uczniom szkoły, ale i społeczności grajewskiej. W październiku, również ruszyła przebudowa budynku po byłym Gimnazjum Nr 3, w którym zamieszka 30 rodzin. Inwestycja realizowana przez TBS zakończy się w marcu 2007 roku. 

11. Listopad – wybory samorządowe. Burmistrzem Grajewa ponownie zostaje wybrany Krzysztof Waszkiewicz. W Szczuczynie w drugiej turze wygrywa Waldemar Szczesny. Starostą Powiatu Grajewskiego na kolejną kadencję radni wybrali Jarosława Augustowskiego. Fotel burmistrza Rajgrodu przypada Czesławowi Karpińskiemu. Wójtem Gminy Grajewo po raz kolejny zostaje Stanisław Szleter. W wyborach do Rady Miasta najwięcej głosów zdobywają kandydaci PiS i Grajewskiej Wspólnoty Samorządowej. Radę Powiatu zdominowali radni PiS i PSL.      

12. Grudzień – Urząd Marszałkowski w Białymstoku oraz PKP Przewozy Regionalne likwidują dotychczasowe pociągi osobowe na linii Ełk-Białystok. Setki pracowników, uczniów i studentów z powiatu grajewskiego „z dnia na dzień” traci najdogodniejszy środek komunikacji. Jan Kamiński, wicemarszałek województwa podlaskiego zapowiada zorganizowanie na tej linii zastępczego transportu autobusowego oraz wprowadzenie dwóch szynobusów. W grudniu także nastąpił odbiór głównych prac oraz wstępna prezentacja możliwości sali widowiskowej grajewskiego kina. Zakończenie czteroletniej inwestycji, która z miejskiej kasy pochłonęła 3,2 mln zł, nastąpi prawdopodobnie w kwietniu 2007 roku.
 

Sonda: A jaki dla Ciebie był 2006 rok  ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (1)

z PKP to rzeczywiscie dramat i to podwójny. Nie dość, że nie ,a jak dojechać na zajęcia do Białegostoku, to jeszcze nie ma zapowiadanych didatkowych atobusów PKS. Nie mówiąc już o szynobusach ? Świteczna fikcja urzędników...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.