Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego mieli dzisiaj okazję i przyjemność uczestniczyć w miłym wydarzeniu, a mianowicie wręczeniu dyplomu oraz nagrody za zajęcie II miejsca w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Życie jest podróżą” etapu wojewódzkiego, podopiecznemu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie -Karolowi Rozwadowskiemu.
Wielobarwna i przepiękna praca zatytułowana „Płynąć przez życie” powstała w pracowni introligatorskiej pod opieką instruktora Emilii Klimaszewskiej. Wręczenia dokonała dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Białymstoku Grażyna Bogdańska, która przyjechała specjalnie na tę okazję.
W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Marty Gutowskiej Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie, która jest bardzo dumna z Karola, jak i pozostałych utalentowanych podopiecznych.
Starosta Grajewski również wręczył laureatowi mały upominek, gratulując wygranej i życząc powodzenia w następnym etapie Konkursu.
GRATULACJE!
środa, 30 kwietnia 2025
środa, 30 kwietnia 2025
Brawo dla Pana Karola.Super ,że są ludzie którzy doceniają talent takich osób jak P.Karol.Gratuluje
Piękny obraz, gratulacje panie Karolu. :)
Piękne spojrzenie na świat.
Pan Karol uchwycił zamknięte czasy, izolacje ludzi. Nie ma ani jednych drzwi, tylko okna i życie w zamknięciu. I ten parasol... próba uniknięcia utonięcia m.in. w samotności....
Technologii jak i ludzi nie widać, ale jest ona zamknięta w budynkach. To jest głębokie spojrzenie na świat! Niby takie proste z zewnątrz... a jednak! Każdy inaczej może odczytać przesłanie.
Gratulacje Panie Karolu!
Piękny, BRAWO.!!!
Przepiękny obraz. Wyrazy uznania dla P. Karola :)
piękna praca...
Zdolny człowiek, mimo wielu trudności. Gratulacje. :)
Obraz jest świetny! Gratulacje. Chciałabym mieć go na ścianie.
Ale w tym krótkim tekście 4 czy 5 razy użyto słów: podopieczny, pod opieką. No NIE! Uczestnicy WTZ nie są niczyimi 'podopiecznymi'. W warsztacie dorośli ludzie z niepełnosprawnością intelektualną przygotowują się do pracy, do samodzielnego życia i realizują swoje zainteresowania. Z profesjonalnym wsparciem osób do tego przygotowanych. Jak w tak infantylny i protekcjonalny sposób będzie się o nich ciągle pisać to nigdy nie zrealizują swoich marzeń i potrzeb o tym niezależnym życiu - oczywiście z koniecznym wsparciem.