piątek, 19 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 5590 wyświetleń

Plaża miejska Brajmura musi poczekać

Wizja przywrócenia dawnej świetności jezioru Brajmura musi poczekać. Grajewo starało się pozyskać pieniądze z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego niestety projekt na razie nie uzyskał dofinansowania. 


Miasto jakiś czas temu wykupiło teren przy zbiorniku wodnym położonym na obrzeżach (obecnie trudno dostępnym dla mieszkańców).


 - Budowa plaży miejskiej oraz zagospodarowanie terenów wokół jeziora to duże przedsięwzięcie. Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski zapewnia, że nadal będzie pracował nad pozyskaniem funduszy zewnętrznych z innych programów. 

 

 

e-Grajewo.pl 

Komentarze (32)

Mieszkam tam od 1974 r. pieknie byłoby mieć tam plaże Ale koszty to nawet nie mogę sobie tego wyobrazić!

Plaża musi poczekać a dworzec PKP ile lat już czeka okna wymienione tyle kasy władowane w połowę bo druga część zabita dechami i stoi a by mogli zrobić PKP i PKS razem duży budynek kasy biletowe poczekalnia toaleta a nie po krzakach nawet toy toya nie ma /

Tam jest za dużo gniazdujących ptaków.
Ekolodzy nie pozwolą!
Można juz zapomnieć o jakielkolwiek plaży.
Zmarnowana kasa na grunt.

Podobno są tam duże ryby.

Trudno , ale Panie burmistrzu pomysł super proszę próbować fajnie by było połowić karasia z brajmura

Nie poprawiajcie natury zostawcie w spokoju ten akwen mamy basen w pobliżu jeziora.

Narazie by się przydała plaża miejska na rzece, taka jak w Prostkach.

do Lec dalej - budynek PKP nie nalezy do miasta dlatego miasto go nie remontuje i nie moze ubiegac sie o pozyskanie pieniedzy z Funduszy na remont.

Dworzec PKP PKS I okolice ul. Kolejowa.. Bo wygląda to tragicznie

Wejście tylko bez ubrań i niech krzakami obsadzą bo podglądać będą dzikusy

Super bdb pomysł

Każde miasto powinno wykorzystać taki akwen wodny w granicach rozsądku ale to mocna strona każdego miasta jeżeli ma jakieś jezioro niedaleko tak ze głupota było by tego nie zrobić, wiadomo jednak ze dworzec ma pierwszeństwo

Do Paweł , niestety przy rzece łąka jest prywatna , wiec najwidoczniej jest to kwestia kasy i właściciel nie odda tego za pół darmo . Wiec plaży nie będzie .

tak są Karasie bo co w zarośniętym bagnie może żyć i ochotki pełno w błocie

a co z budynkami na Kopernika wali sie wszystko ale co tam parki skwery Traugutta a tu leci ludziom/

Nawet w Prostkach mają piękną plaże a w Grajewie nie, parodia .

A kto tam chodzi przecież to wylęgarnia patologii

dobre sobie cenzura hahaha

Prostki mała miejscowość a bardziej urokliwa niż te całe Grajewo. Ludzie z grajewa przyjeżdżają na plażę do Prostek.

Park Solidarności jest piękny , mam ogromną nadzieję ,że jezioro również się uda i też będzie super miejscem w Grajewie .

Irek jeśli nic nie zrobimy do za parę lat będzie tam łąka i wspomnienie, że kiedyś było jezioro, a ptaki, które tam w tej chwili żyją wyginą. To jeziorko w naturalny sposób zaniknie bez interwencji człowieka.

Na plażę nie ma funduszy,ale na rowery za 22tys dla "funkcjonariuszy" środki są. Teraz będą tylko mandaty za picie w miejscu publicznym a taki co wyprzedza na ul. Kopernika będzie dalej wyprzedzał. Bo ludki na rowerach samochodu nie dogonią. Ba,o ile w ogóle mieliby chęć na gonienie. A plaża? Na co to komu. Przecież mamy tyle atrakcji w mieście,że plaża nie potrzebna..

Zostawcie jezioro Brajmura w spokoju. Typowy teren dla natury. Dlaczego nikt nie myśli aby zrobić wspólnie z gminą Grajewo kąpieliska, plaży nad jeziorem Toczyłowskim. Wypożyczalnia kajaków, żaglówek typu MAK, KADET, rowery wodne. Ma teraz być robiona nowa nawierzchnia drogi w tamtym kierunku. Dojazdy rowerem, dojście pieszo - wymarzone miejsce.

Z tego bagna nigdy nie będzie plaży a zakup ziemi-zmarnowane bez sensownie pieniądze, zakup trudny do obrony

Co do Pana Dariusz Latarowskiego jak również radnych Grajewo. Kiedy głosowałem na Pana Burmistrza parę lat temu nie byłem co do końca przekonany co do Pana, ale oczywiście po paru latach z tego co widzę jak zmienia się Grajewo i co jest organizowane. To naprawdę brawo dla Szefa jak i dla pracowników zarządzających Grajewem. Co do Jeziora wiem że robicie wszystko co możecie ale wiadomo duża inwestycja lepiej poczekać. Ja osobiście pamiętam za młodych lat prawie całe Grajewo korzystało z plaży na rzece ELK wystarczy w następnym roku trochę wykosić i gitara. Jeszcze raz podziękowania dla Pana Burmistrza i Radnych jak i Pana Macieja Bednarko.

Do Anna. Dlaczego przed każdymi wyborami do władz miasta kandydaci obiecywali remont dworca PKP? Niewiedza, czy łatwa kiełbasa wyborcza? Dopiero teraz spostrzegli się, że są bezradni w tej kwestii.

Dlaczego nie zrobią plaży miejskiej tam ,gdzie była kiedyś ? Bliższy dojazd i bieżącą wodą rzeczna lub za mostem od strony miasta za trasą na Augustów !!?

*"Jezioro Brajmura " to jedyny obszar i akwen wodny , bagno wokół od wieków bez ingerencji człowieka
, Oaza dzikiej przyrody ma być kosztem utopionych w błoto milionów dla kaprysu pomysłodawcy
zamienione w "" kurort """

Przyszłość tej inwestycji podobna do CPK.Zrobic kładkę, wieżę widokową i postarać się o wybudowanie ścieżki rowerowej do Bogusz.Ludzie będą bezpiecznie spacerować i jeździć rowerami wokół jez.Toczylowskiego

Nie widziałem i nie słyszałem, żeby nad jeziorem Brajmura kiedykolwiek była plaża. Plaża była nad rzeką Ełk, o ile mi się wydaje, w zupełnie innym miejscu. A ci, którzy tak ochoczo osuszają bagna, nie mają prawa narzekać na suszę.

Kto obiecał remont dworca, obecne PIS-IORY. Teraz też będą obiecali w swoich kampaniach.

Zupełny brak rozsądku pakować fundusze w to bajoro i skupisko śmieci przez lata wywożonych zima na lód a z wiosna tonących na dno! Tam poszły tony gruzu, odpadków, eternitu i innych śmieci które mieszkańcy wieczorami wyrzucali dw trzcinę szczególnie zimą kiedy jezioro było skute lodem. Posiadam do dzisiaj zdjęcia z tonami gruzu na lodzie, oponami, lodówkami, eternitem, śmieciami!!! A teraz chcą robić tam kąpielisko??? Gr

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.