niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9807 wyświetleń

Planowane dożywianie

W związku programem rządowym, dotyczącym dożywiania osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie, objął tą formą opieki szeroką grupę osób. Gmina nie przeznaczyła wielu środków na ten cel, złożyła jednak wniosek o dofinansowanie.

„Gdyby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, akcja dożywiania potrzebujących stałaby się priorytetowym zadaniem Ośrodka” – powiedziała nam Pani Zofia Janiszewska, Kierownik MOPS.

Programem zostałaby objęta, oprócz dzieci i młodzieży szkolnej, również grupa osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, dzieci, które nie obejmuje jeszcze obowiązek szkolny, wywodzących się z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

W Szczuczynie nie ma jednak punktu, w którym posiłki mogłyby być wydawane.
„W tej chwili mamy tylko stołówki szkolne. Chcieliśmy wykupywać takie posiłki w restauracjach. Pytałam w trzech miejscach, ale koszty związane z przygotowaniem takiego posiłku przez restauratorów przekraczają nasze możliwości finansowe. W gimnazjum jest duża stołówka, z której Ośrodek mógłby korzystać, jednak taka usługa objęta byłaby wtedy podatkiem VAT i stworzylibyśmy problem rodzicom dzieci wykupujących posiłki w gimnazjalnej stołówce, a i nasz budżet by tego nie wytrzymał.”

v.s.
e-Grajewo.plniedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (2)

Trzeba pomagać biednym nażarty na bank nie zrozumie głodnego.

nietrzeba dawac jedzenia ((((Lepiej Dać Na WISSE))żartowałem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.