piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8538 wyświetleń

Planowane dożywianie

W związku programem rządowym, dotyczącym dożywiania osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie, objął tą formą opieki szeroką grupę osób. Gmina nie przeznaczyła wielu środków na ten cel, złożyła jednak wniosek o dofinansowanie.

„Gdyby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, akcja dożywiania potrzebujących stałaby się priorytetowym zadaniem Ośrodka” – powiedziała nam Pani Zofia Janiszewska, Kierownik MOPS.

Programem zostałaby objęta, oprócz dzieci i młodzieży szkolnej, również grupa osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, dzieci, które nie obejmuje jeszcze obowiązek szkolny, wywodzących się z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

W Szczuczynie nie ma jednak punktu, w którym posiłki mogłyby być wydawane.
„W tej chwili mamy tylko stołówki szkolne. Chcieliśmy wykupywać takie posiłki w restauracjach. Pytałam w trzech miejscach, ale koszty związane z przygotowaniem takiego posiłku przez restauratorów przekraczają nasze możliwości finansowe. W gimnazjum jest duża stołówka, z której Ośrodek mógłby korzystać, jednak taka usługa objęta byłaby wtedy podatkiem VAT i stworzylibyśmy problem rodzicom dzieci wykupujących posiłki w gimnazjalnej stołówce, a i nasz budżet by tego nie wytrzymał.”

v.s.
e-Grajewo.plpiątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (2)

Trzeba pomagać biednym nażarty na bank nie zrozumie głodnego.

nietrzeba dawac jedzenia ((((Lepiej Dać Na WISSE))żartowałem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.