poniedziałek, 27 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 2551 wyświetleń

Piknik Organizacji Pozarządowych 2022

Dnia 28 maja 2022 r. w Parku z czołgami odbyła się druga edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych, którego organizatorem było Centrum Organizacji Pozarządowych, Miasto Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury. Piknik otworzył Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Halina Muryjas–Rząsa, którzy powitali przybyłych  gości, organizatorów oraz współorganizatorów, m.in.: Towarzystwo Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych, Morsy Szychy Grajewo, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Motocyklowy Motowilki, KS Maratonka, OSP Grajewo, ZHP – Hufiec Biebrzański, Szlachetna Paczka, Młodzi dla Grajewa.

 


Na uczestników wydarzenia czekało moc atrakcji: gry, zabawy i konkursy z nagrodami  przygotowane przez lokalne stowarzyszenia. Dzieci aktywnie brały udział w animacjach Fabryki zabawy oraz w konkursie KS Maratonka. Najmłodsi świetnie sobie poradzili z testem na temat KS Maratonka i Biegu Wilka. Następnie odbył się bieg integracyjny dookoła parku, który zgromadził amatorów zdrowego trybu życia. 

 


Podczas pikniku wszyscy chętni mogli spróbować kuchni ukraińskiej, m.in. barszczu ukraińskiego z obowiązkową łyżką śmietany, pierogów z serem, czy też pampuszki (drożdżowej bułki z ziołami i czosnkiem). Kuchnia polowa oferowała również dania, które cieszą się popularnością zarówno w Polsce jak i w Ukrainie: grochówkę oraz makowiec.

 


Dziękujemy za tak liczne przybycie pomimo deszczowej pogody. Zobaczcie jak wszyscy świetnie się bawiliśmy. 

 


GCK

 

niedziela, 26 czerwca 2022

Rusza wakacyjne kino GCK

Komentarze (3)

Więcej takich pikników świetna integracja i wspólna zabawa

Czy na Dzień Dziecka miasto też coś zorganizowało dla dzieci ? tak jak to jest w innych miastach , czy raczej nic nie będzie .

Super impreza udana jak zawsze szkoda że mieszkańcy nie uczestniczą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.