wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

Piknik Militarny 2014

Piknik Militarny 2014

Piknik militarny z okazji Święta 9 PSK

W sobotę 14 czerwca br. odbył się na Piknik Militarny z okazji Święta 9 PSK. Na terenach Zespołu Szkół nr 2 im. 9 PSK (ul. Wojska Polskiego 84) w godz. 15:00 – 18:00 przygotowane zostało mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych. Całość rozpoczął pokaz w wykonaniu żołnierzy 2 batalionu zmechanizowanego z Giżycka. Główna atrakcja pikniku to statyczny pokaz ciężkich i lekkich pojazdów militarnych, które każdy mógł zobaczyć naprawdę z bliska. Wśród nich m.in. czołg T-34, BTR-40, BRDM-2, SKOT, Sdkfz-247b, kfz-13, Kubelwagen i inne. Poza tym zaprezentowały się także Grupy Rekonstrukcji Historycznej odtwarzające formacje wojskowe z okresu II wojny światowej.

Ale to nie wszystko, bo obok nich zostały przygotowane okolicznościowe wystawy oraz stoiska informacyjno-promocyjne Zespołu Szkół nr 2, ZHP, GIH i Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK. Dla młodszych uczestników pikniku zorganizowano m.in. strzelnicę wojskową „Cyklop”, strzelnicę ASG, nieodpłatną strefę zabaw z tzw. "dmuchańcami” oraz "mini quiz o 9 PSK” z interesującymi nagrodami.

Oczywiście z racji kawaleryjskiego charakteru uroczystości Święta 9 PSK była możliwość krótkiej przejażdżki konnej. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich interesujących się choć trochę polskim lotnictwem wystawiono stoisko "Ratujemy LIM-ka”, na którym były prezentowane dotychczasowe efekty prac remontowych samoloty LIM-2A nr 3303 z grajewskiego parku. Można było wesprzeć inicjatorów akcji. Dodatkowo w ramach pikniku wszyscy  mogli wziąć udział w akcji Komendy Głównej Policji "Zryw wolnych serc”.

 

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.