Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9703 wyświetleń

Pieniądze na targowiska

2 kwietnia w UMWP odbyło się uroczyste podpisanie umów na budowę i przebudowę ośmiu targowisk miejskich i gminnych w regionie.

Zarząd województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Mieczysław Baszko i Walenty Korycki.

- Cieszę się, że chcecie Państwo zmieniać wygląd rynków w naszym województwie. To Wy jesteście prekursorami tych modernizacji, a ja - wraz z marszałkiem Walentym Koryckim - bardzo gratuluję i dziękuję - powiedział marszałek Baszko.

Decyzja o przeznaczeniu 7 milionów złotych na ten cel zapadła 13 marca na posiedzeniu Zarządu Województwa. Samorządy Drohiczyna, Augustowa, Gródka, Perlejewa, Szczuczyna, Nowogrodu, Czyżewa i Grajewa dołożą wkład własny do tych inwestycji - w wysokości 25 procent. Pieniądze te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w swoim zakresie wspiera inwestycje, dotyczące poprawy warunków sprzedaży płodów rolnych i artykułów przetwórstwa rolno – spożywczego poprzez program „Mój Rynek”.  Zgodnie z zasadami przyznawania pomocy wsparcie może otrzymać gmina lub związek gmin w kwocie nie przekraczającej 1 mln zł stanowiącej nie więcej niż 75% wartości kosztów kwalifikowanych.

O pomoc ubiegało się 8 podmiotów. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane i wszystkie zaproponowane przez te podmioty inwestycje znalazły się na liście projektów do dofinansowania - informują wrotapodlasia.pl
fot. wrotapodlasia.pl

 

Komentarze (5)

Kiedy zaczną budować?? czy ktos wie??

W Szczuczynie juz został ogłoszony przetarg na wykonawcę. Więc nawet za miesiąc mogą ruszyć.

o ile dobrze czytam cel projektu to dotyczy on poprawy sprzedaży płodów rolnych i przetwórstwa spożywczego więc kupcy handlujący chinszczyzną mogą zostać na dawnych straganach bo im się nic nie zmieni - co najwyżej będą mogli skorzystać z tych wspaniałych toalet z mokrym papierem toaletowym i pięknie pachnących.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.