środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12637 wyświetleń

Pieniądze leżały na ulicy

10.000 zł. leżało na ruchliwej ulicy w centrum Białegostoku. Dziesiątki przechodniów mijały plik banknotów. Znalazła je przypadkowa osoba. Pieniądze przekazane zostały policji. Funkcjonariusze razem z bankowcami odnaleźli właściciela zguby.

     We wtorek 25 marca przed południem przypadkowa osoba przechodząc przez jezdnię u zbiegu ul. Białówny i Sienkiewicza natknęła się na nietypowe znalezisko. Tuż przy krawężniku leżał ustawiony na sztorc i mijany przez licznych o tej porze przechodniów plik banknotów. Owinięte w bankową banderolę banknoty zostały przeliczone przez przechodnia. Okazało się, że w pliku złożonym ze stuzłotówek jest okrągłe 10 tys. złotych. Pieniądze zostały przekazane policjantom. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy zajęli się sprawą dotarli do banku, którego banderolą owinięta była gotówka. Przedstawiciele I oddziału Banku PKO BP w Białymstoku mieszczącego się przy ul. Rynek Kościuszki pomogli policjantom. Wytypowali i dotarli do osób, które mogły w takich okolicznościach utracić pieniądze. W tej sprawie przekazane zostały również komunikaty do lokalnej prasy, radia i telewizji. Po nich zgłosiło się kilka osób. Jednak po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że to nie oni zgubili te pieniądze. Poszkodowanym był wytypowany przez bankowców i sprawdzony przez policjantów starszy pan mieszkający w Białymstoku. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komendant Roman Popow i Zastępca Dyrektora I Oddziału Banku PKO BP w Białymstoku Jerzy Półjanowicz przekazali pieniądze właścicielowi. Osoba, która odnalazła i przekazała policji pieniądze pragnęła pozostać anonimowa. "Cieszę się, że wśród nas są wciąż osoby, takie jak znalazca tych pieniędzy. To właśnie tacy ludzie, mimo tego, że nie są zamożni pokazują czym jest uczciwość. Dla nich ta cnota jest ważniejsza od potrzeb materialnych. Takie osoby powinny być i są dla nas wszystkich przykładem" - powiedział inspektor Roman Popow.

     Dyrektor Jerzy Półjanowicz powiedział, że dla banku klient jest najważniejszy i jest szczęśliwy, że mógł w tym przypadku pomóc. Tym bardziej, że dla tych Państwa - wieloletnich klientów jego banku była to niebagatelna kwota, którą mieli przeznaczyć na cele zdrowotne.

     Sam właściciel zguby, który dzisiaj w towarzystwie żony odebrał całą kwotę podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do szczęśliwego zakończenia tej historii. Jego wzruszona żona ludzi, którzy im pomogli nazwała "łańcuszkiem szczęścia". Taki też tytuł miał napisany przez nią wiersz, który wręczyła Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Białymstoku.

KWP w Białymstoku

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (14)


Jednak są uczciwi ludzie , nie tyylko kasa się liczy .. pozdrawiam

Nasza p redaktor jest spużniona z informacją o kilka dni.Wszystkie media już dawno o tym informowały.

jaa to bym bral kase pod pazuche i biba :D!!!!

ta informacja ma już brodę

mamy 22 kwietnia a informacja jest z 25 marca, niezly refleks:))))))))))

10% znależnego dla tej Pani ja bym nie oddał

Podziwiam. Nie każdy miałby w sobie tyle zaparcia i uczciwości, bo oddać te pieniądze :)

szacunek. warto pomyslec jak sie znajdzie taka kwote na co moglaby byc przeznaczona tak jak tu np na cele zdrowotne.

cha kupiłbym malucha, i radio cd do niego, i głośniki, i kołpaki i dalej bym szukał kasy

Kilka lat temu tez znalazłen w Jedwabnym na rynku 4800,00 w portfelu. Ale był dowód osobisty wiec wysłałem telegram do tego Pana i mu zwróciłe.

ja bym wzięła i poszła na piwko do sklepu na przeciwko

spoko ja bym wzieła

To oni temu znalazcy nic nie dali??? NIE ŁADNIE!!! Powinni się odwdzięczyć

JA BYM NIE ODDAŁA TEJ KASY!!! NAWET NIC DLA TEGO CO ZNALAZŁ NIE DALI SZCZYT CHAMSTWA NIE WARTO WIĘC BYĆ AŻ TAK UCZCIWYM!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.